Як біг допомагає боротися зі стресом?

October 16, 2019

На зустрічі ви дізнаєтеся:

- Що таке гомеостаз і стрес.
- Особливості фізіології стресу.
- Стрес і фізичні навантаження.
- Біг vs стрес.
- Марафони, ультра і стрес.
- Стрес-менеджмент для атлета.

Дата та час: 17.09, 19:00
Місце: ЦеХАБ (вулиця Хрещатик, 29, Київ)

Клітини людини на кінцях хромосом мають специфічні структури – теломери. Поступово теломери вкорочуються і, згідно однієї з поширених теорій старіння, це призводить до старіння та загибелі клітини. 
Втім, процес вкорочення теломер можна уповільнити або й зовсім відтермінувати. Так відбувається у стовбурових та онкотрансформованих клітинах за рахунок активації спеціального ферменту - теломерази. 
Яким чином клітина захищає свої теломерні ділянки? Як можна активувати теломеразу? За рахунок яких механізмів фізичні навантаження та дієта допомагати жити довше? Про все це – поговоримо під час Лекції.

На Лекції ви дізнаєтесь:
• популярну інформацію про те, що таке старіння, його причини на молекулярному рівні;
• що таке теломери і яка їхня роль у клітині та в забезпеченні тривалості життя;
• які молекулярні механізми старіння та запобігання цьому процесу є у клітинах;
• рекомендації від науковців щодо того, як можна продовжити життя, запобігти передчасному старінню як на рівні клітини так і всього організму.

June 19, 2018

Як показують сучасні дослідження, мозок людини - унікальний орган, який постійно самооновлюється. І, виявляється, фізичні навантаження значною мірою сприяють цьому процесу.

📌 Яким чином біг, аеробні види спорту впливають на організм людини та, зокрема, мозок? 

📌Як зберегти мозок здоровим та розвивати його когнітивні здібності? 

📌Як самотужки приготувати "коктейль" із гормонів щастя? 

📝 Як потрапити на лекцію?

1⃣ Зареєструватися у формі: : https://goo.gl/forms/Qco9sEBLhgIMwSuQ2 
2⃣. Сплатити благодійний внесок від 200 грн. на картку 5169 3305 0924 2936 (на ім'я Юрія Романенка) або безпосередньо перед подією організаторам.

Акредитація для журналістів: https://goo.gl/forms/Qco9sEBLhgIMwSuQ2..

April 09, 2018

Фізичні навантаження та заняття спортом — це стрес для організму. Чому ж їх вважають корисними та навіть потрібними? Чому ВООЗ рекомендує дорослим не менше 150 хвилин помірного фізичного навантаження на тиждень?
Відповіді шукатимемо вже 10 квітня у креативному просторі Часописі на першій зустрічі в рамках лекторію Sporty.
Ми розглянемо такі питання:
- Що таке гомеостаз? Механізми, що забезпечують його підтримку.
- Біг, як стрес. Яким чином відбувається адаптація до нього організму людини.
- Шаперони - маленькі захистники від великого стресу.
- Перетренування: як запобігати і що робити при винекненні.
- Явище суперкомпенсації: як це працює
і звісно розглянемо практичні для бігунів речі:
- Case studies: марафони, ультрамарафони - яких стресових факторів оччікувати, як їх мінімізувати, що робити при виникненні типових стресових ситуацій 

Про лекторій:
Sporty—це лекторій для тих, хто хоче тренуватися правильно і жити довго.
В рамках заходів науковці, а також фахівці з медицини та спорту діляться теоретичними та практичними знаннями щодо занять спортом, зміцнення здоров'я та досягнення довголіття. Окрім цілком прикладних аспектів, що стосуються побудови тренувань, відновлення та дієти, лектори простими словами розказують про біохімічні та фізіологічні процеси, які відбуваються в організмі людини. Наука допоможе вам тренуватися ефективніше та жити довше!

Be smart. Do sport. Live long!

Шаперони - молекули-рятівники від стресу

Шаперони - клас білків молекул, які допомагають "зібрати докупи" пошкоджені білкові молекули або ж, навіть, цілі макромолекулярні комплекси. Як працюють шаперони? Яким чином рятують клітину і цілий організм від стресу? Що відбувається під час фізичних навантажень? Про все це - поговоримо на лекції. audience's attention...

May 14, 2018

Стрес - це те чого в сучасному світі просто неможливо уникнути. Втім, не все так погано. Адже по-перше, кожна наша клітина та організм вцілому мають еволюційно відпрацьовані механізми захисту від стресу. А по-друге, є стрес позитивний (еустрес), дія якого на організм стимулююча.
- Яким чином захищають себе від стресу клітини? 
- Які фізіологічні механізми захисту від стресу включаються у людини? 
- Чи можуть фізичні навантаження допомагати протидіяти стресу? 
Під час лекції – ми розглянемо різні механізми захисту від стресу у клітинах, організмі людини, а також рекомендації вчених щодо використання фізичних навантажень для запобігання та боротьбі з наслідками стресу.

March 14, 2018

Як показують останні дослідження, регулярні фізичні навантаження приблизно на 3 роки подовжують життя! Більш того, заняття спортом допомагають відновлювати втрачені нервові клітини, зв'язки між ними та сприяють розвитку когнітивних здібностей
Який же механізм впливу фізичних навантажень на організм людини? Як тренування сприяють довголіттю? Що таке нейропластичність? 
Під час лекції ми розглянемо ці та інші питання, а також розберемося - як правильно почати тренуватися, де шукати мотивацію й натхнення для регулярних занять.

Вхід вільний. Обов'язкова попередня реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1Ja8eSj0CCIBlHixOWIDraGZKb5JECUs7D4XvCzCYZ6c/edit

March 05, 2018

Чи може мозок відновлювати втрачені нервові клітини та зв'язки між ними? Яким чином ми запам'ятовуємо інформацію, навчаємося? Відкриття явища нейропластичності мозку – дозволило пролити світло на ці та багато інших запитань. 

Більше того, останні дослідження, доводять ефективність аеробних тренувань для розвитку пластичності мозку, посилення когнітивних здібностей, а також – для запобігання виникнення нейродегенеративних захворювань, на кшталт хвороби Альцгеймера.

Під час лекції – ми розглянемо механізми явища нейропластичності на різних рівнях організації: нейрону, нейронних мереж, організму. А також рекомендації вчених як розвинути когнітивні здібності завдяки тренуванням, як запобігти появі хвороб мозку.

Мозок, нейропластичність і як пробігти марафон у 100 років?

March 02, 2018

Виявляється, наш мозок постійно самооновлюється. Біг та інші види спорту значною мірою сприяють цьому процесу. Чому пробіжка корисна для організму людини? Як зберегти мозок здоровим та розвивати його когнітивні здібності? Чи може біг допомогти жити довше? Чому хоча б раз у житті варто пробігти марафон? Як, врешті-решт, правильно почати бігати? Відповіді на всі ці та багато інших практичних питань ми розглянемо під час лекції. 
А щоб теорія не була нудною - після лекції усі охочі зможуть також приєднатися до пробіжки навколо Міського озера.
Бігтимемо не на час, а для здоров'я та задоволення.
Приходьте на лекцію і не забудьте прихопити кросівки! Буде цікаво! ;-)

ЛЕКЦІЯ "Їсти менше - бігати більше", Майстер-клас "Як пробігти свій перший марафон?"

February 22, 2018

23 лютого (14:00-15:00)
Лекція
Їсти менше, бігати більше: корисні звички довгожителя
Проблема старіння та збільшення тривалості життя - завжди була однією з пріоритетних для вчених. Що ж відомо науці сьогодні? Під час Лекції буде розглянуто два основних обгрунтованих у численних наукових дослідженнях фактори, які впливають на тривалість життя та його якість: аеробні навантаження та харчування.
------------------ 
24 лютого (15:30-16:30)
Майстер-клас
Під час майстер-класу буде розглянуто - чому варто хоча б раз у життя пробігти марафон? Як правильно обрати час і місце свого першого марафону. Як до марафону готуватися: фізично, психологічно. Де шукати мотивацію для регулярних тренувань. Які рекомендації марафонцям дають спортивні фізіологи?
Забігайте! ;)


January 30, 2018

Багато хто вже подолав марафон. Можливо, навіть, не один раз. А що як пробігти ще "трішки" у рідних Карпатах по Чорногірському хребту?
- В чому різниця між шосейним марафоном та гірським ультра трейлом у Карпатах?

- Як готуватися? 

- Скільки їсти, пити на дистанції?
- Які психологічні особливості ультра?

Про все це поговоримо на RunInfoDay від SCS "Scientist".

Якщо Вам цікаво - welcome!

January 22, 2018

Ще древні греки помітили, що біг не лише позитивно впливає на здоров'я, а й покращує розумові здібності людини. За рахунок чого це відбувається? Сучасна наука знаходить відповіді на це питання на молекулярному рівні.
- Яким чином аеробні навантаження впливають на організм людини?
- Рух і мозок
- Біохімія гарного настрою бігунів
- Тренування і нейропластичність: молекулярні механізми
- Як провести апгрейд когнітивних функцій мозку
- "Здоровий мозок": біжимо від деменції, нейродегенеративних захворювань
- Фізичні вправи, мозок і довголіття
- Як правильно почати, скільки та коли варто бігати?

Ці та багато інших питань на черговій лекції 23 січня у креативному просторі “Часопис” висвітлить кандидат біологічних наук Олександр Миколайович Скороход, науковий співробітник відділу сигнальних систем клітини Інституту Молекулярної Біології та Генетики НАН України, Голова ради молодих вчених НАН України, марафонець, трейлранер, популяризатор науки та здорового способу життя.

1 / 1

Please reload

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon
RSS Feed

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now