• Skorokhod

RunBook review #3: Тревіс Мейсі "Ультрамислення. Психологія наднавантажень"


Яким чином людина може долати неймовірні відстані - в горах, у пустелях чи в засніжених просторах Антарктики? Це для мене завжди було загадкою. Навіть після того, як пробіг кілька шосейних марафонів. Тільки з досвідом прийшло розуміння, що для марафонської та довших дистанцій, окрім гарних фізичних кондицій - не менш важливою є ментальна складова. Тобто те, як людина психологічно налаштована, які установки використовує, а також її спосіб мислення. В книзі Тревіса Мейсі та Джона Хенка "Ультрамислення. Психологія наднавантажень" якраз і йдеться про ці речі.

Головний автор, Трев Мейсі - професійний мультигонщик, ультрамарафонець, а також спікер, коуч. Він фінішував у понад 120 складних гонках на витривалість, встановив у 2013р. рекорд у кількоетапних змаганнях Leadman (яке включає в себе один з культових 100 мильників - Leadville100) та тривалий час успішно виступав на пригодницьких перегонах по всьому світу.

Ультрамарафонець наводить чимало прикладів з власного досвіду де правильні психологічні установки та мислення - допомагали успішно пройти випробування у тій чи іншій реальній ситуації під час перегонів чи підготовці до них.

Власне, Тревіс Мейсі виділив 8 принципів особливого підходу, психологічного налаштування, світоглядних установок, які й об'єднав у концепцію "ультрамислення".

Ось як виглядає їній короткий опис в кінці книги:


Установка 1

«Це хороший психологічний тренінг»

Дуже важливо сприймати будь-які випробування і труднощі як необхідні і позитивні умови формування психології переможця. Коли стає скрутно, говоріть собі: «це хороший психологічний тренінг». І це правда: пам'ятайте, що самоконтроль можна розвивати і тренувати точно так само, як тренують м'язи.


Установка 2

Знайдіть собі приклад для наслідування

Намагайтеся бути ближче до людей, на яких вам хотілося б бути схожим, - і буквально «заражатися» від них правильними цілями. Визначившись, кого і в чому вам хотілося б наслідувати, ви знайдете людей, що досягають цілей, схожих з вашими. Використовуйте цю синергію і підтримуйте один одного в досягненні цих цілей.


Установка 3

Знайдіть свою морквину

Використовуйте чинники зовнішньої мотивації - гроші, утилітарні цінності, славу і захоплення, - особливо в тих випадках, коли починаєте втрачати самоконтроль. Внутрішня мотивація - робити щось тому, що подобається це робити, - також важлива і навіть необхідна в тих випадках, коли ви ставите перед собою великі цілі. Але при виконанні дуже складних завдань все ж таки добре мати в запасі кілька дієвих «зовнішніх» морквин.


Установка 4

Використовуйте своє его - поки не настане час сховати його подалі

Для досягнення великих цілей необхідна наполегливість, а для неї потрібна віра в себе. Ультрамислення часто вимагає від нас виконання великих і складних справ, для яких у нас може бракувати досвіду і потрібних ділових якостей. В таких випадках може допомогти впевненість у власних силах. Але коли потрібна допомога, не дозволяйте своїй зарозумілості, своєму его встати у вас на шляху: звертайтеся за допомогою!


Установка 5

Контролюйте свої думки: що і навіщо

Задайте собі внутрішню програму: думати про потрібні речі в потрібний час. Якщо ви робите щось, що вимагає уваги до деталей (редагуєте робочий документ, складаєте бізнес-план або підкорюєте складну гору), думайте про те, що ви робите, щоб підвищити свою ефективність і уникнути помилок. Коли ви відчуваєте, що виснажені і справа затягується надовго, наприклад в п'ятницю ввечері на роботі або на 24-ій милі марафону, вимкніть тяжке монотонне «що», сфокусувавшись на тому, «навіщо» ви це робите.


Установка 6

«Правило 4:30 ранку»: коли немає вибору, все стає можливим

Коли о 4:30 ранку дзвонить будильник, потрібно встати і взятися за справу. Це заздалегідь прийняте рішення, і неважливо, чи хочете ви робити щось (що б це не було) в конкретний момент, якщо те, над чим ви працюєте, є досягнення ваших головних цілей в житті. «4:30 ранку» можуть припасти на будь-який час, і чим більше разів ви вже виконували прийняте рішення в складних обставинах, тим легше стає робити це регулярно.


Установка 7

Негативні історії, позитивні історії: все залежить від того, що ви собі розповідаєте

Внутрішній діалог, який постійно відбувається у нас в думках, можна направити в потрібне русло. Негативні історії варто "переписати" і замінити більш позитивними історіями. Замість негативних тверджень («Я не можу більше зробити й кроку») запишіть на внутрішню доріжку позитивні мантри («Я стаю сильнішим з кожним кроком»). В першу чергу потрібно усвідомити, що таке насправді ці негативні історії - це лише слова, нічого більше.


Установка 8

Ніколи не здавайтеся... окрім тих випадків, коли правильніше відступити

Якщо ви робите щось дійсно важливе для вас, те, що веде до розкриття вашої внутрішньої суті і реалізації найвищих життєвих цілей, ніколи не здавайтеся з остраху перед тим, що буде, якщо ви продовжите. Страх обов'язково виникне, але це одна з необхідних умов успіху. Продовжуйте, незважаючи ні на що.

З іншого боку, якщо ви робите в житті щось, що йде врозріз з вашими істинними бажаннями і устремліннями, можливо, варто кинути це заняття. Справжня мужність полягає в тому, щоб подолати страх і жити повним та осмисленим життям.

Хоча список принципів навряд є вичерпним, однак усі 8 установок, про які йде мова у книзі, як на мене, дуже гарно ілюструють сам спосіб ультрамислення як такий. В тому чи іншому вигляді ви їх обов'язково зустрінете в автобіографічних книгах інших відомих ультрабігунів (зазирніть, принагідно, хоча б до книги"Їж правильно, біжи швидко" Скотта Джурека).


Загалом, книга "Ультрамислення. Психологія наднавантажень" буде корисною не тільки для тих, хто бігає ультратрейли чи мультигонки або ж займається спортом. Адже ті самі принципи ультрамислення використовують всі - від політиків та генералів, до винахідників, бізнесменів, стартаперів. Перефразовуючи тезу з інтерв'ю Оксани Рябової "Ультра - це не тільки про біг...", можна сміливо говорити, що ультрамислення - це не тільки про мислення під час ультрамарафону :-))) Ультрамислення - як підхід, охоплює значно ширше коло питань. Яких саме? Прочитайте - і дізнаєтеся ;-)
133 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now