• Skorokhod

Засніжені Феофаніївські гірки-2018: looking forward Spring


Скільки не готуйся, а старт - він завжди відбувається несподівано. Якісь пів годину тому поки розвішуєш стрічки по дистанції, інструктуєш Волонтерів, здається, що до початку забігу - ціла вічність. Аж ось - ти вже на стартовій лінії. Поруч плечі та лікті суперників, які насправді, у позастартовому житті можуть бути твоїми ліпшими друзями... Ще кілька років тому - я ніколи не намагався протиснутися в першу лінію. Але зараз - не можу стояти деінде. Починається зворотній відлік. Погляд вперед. Сонце трохи сліпить. Знову забув прихопити сонцезахистні окуляри... Грець з ними! Кросівки на ногах - і то добре :-)


Феофаніївські гірки-2018 - справді стали особливими. Погода у день забігу була зовсім не такою, як очікувалася на кінець березня, коли ми з одноклубниками із SCS "Scientist" розплановували календар "Академічної ліги". Близько -7-4 С з самого ранку і +3 на час проведення забігів та нагородження учасників. Стан траси теж - далеко не ідеальний. Підмерзлий сніг навколо останніх двох озер, місцями - сніг-рихляк, засніжені пагорби, все це робило трасу більш технічною, ніж у попередні роки. Та попри погодні ускладнення, жодна з ділянок не стала непрохідною. А ясний, майже безвітряний день - додавали весняного настрою. Відкрили біговий сезон у Феофанії цього року - FUNRUN забігом навколо найближчого до монастиря озера. З підручних матеріалів, підготував собі Fun-костюм "пляжника", нічого особливого - пляжні шорти, сорочка-гавайка та ласти. От тільки шкода - озера вкриті льодом :-)


Далі - запустили старт 3км. Цього року завдяки розставленим скрізь, де можна було повернути не туди, Волонтерам - нарешті вдалося спрямувати учасників саме на той поворот, який треба. Переміг на цій дистанції давній товариш, тренер і засновник ПУШЕБ, учасник ще першого Феофаніївського FUNRUNу у 2013 році - Діма Харченко, фінішний час - 11:04. А першою серед дівчат, і третьою в абсолюті(!) стала - Марія Шаповалова з часом - 12:42.

Наступними - стартували ми, учасники 12км чоловіки (два кола) та 6км дівчата (одне коло). Чекаємо 5 хвилин. Ось завершують розминку і забігають та стають до першої лави Сергій Попов та Вадим Рогозовський. Зворотній відлік. З десяти і...

Старт!


1-6км

Склад учасників був достатньо сильним. Сергій та Вадим одразу пішли у відрив. Трохи позаду, біг Віктор Роговий. Біля джерела на спуску - навіть вдалося Віктора ненадовго випередити але він швидко наздогнав і за шлагбаумом по вул. Лєбєдєва вже біг попереду на 5-7 метрів.

На повороті до монастиря нас обійшов переможець Дніпровської десятки-2017, Слава Олішевський із бігового клуба FamialyRun Club (м.Бердичів).

Чим і цікавий розроблений минулого року маршрут у Феофанії, що тут є як швидкісні частини, де можна розігнатися, так і технічні ділянки, що потребують гарних фізичних кондицій. Тому і бігунам по шосе і трейловикам - є де показати свої сильні сторони.

7-12км

Думки наздогнати Рогового не полишали мене аж до кінця першого кола. Але підйом на останню гірку трохи забрав сил і збив темп, Віктор почав по-троху відриватися. Хоча, відчувалося, що траса і йому заходить тяжко.

Натомість почув, що позаду хтось намагається "сісти на хвіст". Не маю звички озиратися, тож припустив, що це ймовірно Павло Шутенко, один з моїх постійних конкурентів у минулорічній Академічній лізі. Не вгадав. Це був Володимир Буцько. Десь на 9 км він таки мене обійшов на спуску.

У переслідуванні Володимира - пройшла петля до останнього великого підйому. Тут, як і очікував, моє забігання було швидшим. Тренування гірок пройшли не дарма. Втім, Володимир досяг вершини на кілька метрів попереду і далі на спускові включив таку швидкість, що ледь і Віктора Рогового не наздогнав, відірвавшись майже на пів хвилини. Що ж, фінішував як і минулого року - 6-им в абсолюті і 4-им у категорії 30+, фінішний час - 51:01.

Загалом, перше місце на 12км виборов Вадим Рогозовський (46:57), другим фінішував Сергій Попов (47:34), третім - Слава Олішевський (48:25). А ось так виглядала перша десятка абсолюту серед чоловіків:

Повні результати можна подивитися - тут.

У дівчат на 6км дистанції перемогла одноклубниця - Таня Соляник (28:15), друге місце посіла - Тетяна Забожчук (30:06), а третє - Лілія Горбатенко (30:20).

Використання чіпової системи, скажу я вам, це просто чарівна паличка для організаторів. Прибіг - отримав смс з результатом. Ніяких очікувань та можливих плутанин з вимірами часу, протоколами. Скориставшись вивільненим часом, поки останні учасники добігали, оперативно почали готувати церемонію нагородження. Доречі, вийшло так, що цьогорічна дата старту співпала з Днем народження Діми Бабенко - одним із найзатятіших бігунів-ентузіастів, і теж, до речі, учасника першого Феофаніївського FUNRUNу. Привітали Дмитра подарунками від клубу, а він, натомість, почастував усіх учасників Феофаніївських гірок квасом.

Саме нагородження - почалося із вручення призів переможцям FUNRUN-забігу. Ось тут і поповнив свою колекцію ще одним кубком за І місце. Нехай за Fun-костюм, а кубок є кубок :-)


Далі - вручили призи переможцям в абслюті та категоріях. І, наостанок, розіграли у лотерею призи від Спонсорів та Партнерів пробігу. Приємно, що деякі з них підтримують пробіги клуба вже не один рік. Деякі, приєдналися тільки цього року. Втім, компанія зібралася солідна: Чиста вода, Macron, Wellness Oriflame, Nutrixxion, Joma, Діти в місті, Хорс, Grawe Ukraine, Beurer, Ultra Extreme, Eliksyr, Bodo і, навіть, Голосіївська районна адміністрація :-) І, звісно, без підтримки з боку адміністрації Феофаніївського парку, які за шість років вже майже звикли до щовесняних забігів, теж нічого б не було. Докладно про Феофаніївські гірки, особливості траси, логістику - можна почитати у Феофаніївські гірки-RaceGuide.

Наостанок, коли вже майже усі учасники Феофаніївських гірок-2018 розійшлися - зробили фото із Волонтерами (які цього року допомогли організувати справжнє бігове свято) та Оргкомандою. За купу чудових фото - окрема дяку Тані Булигіній, Олександру Либа та Андрію Гурбику! Більшість фото можна знайти ось тут.


Що ж, офіційний біговий сезон 2018 року - розпочато. Вцілому - результатом задоволений. Ті моменти на які робив акцент у підготовці - відпрацював, прогрес із минулим роком є. Попереду - Гуцул-трейл, де вже чекатимуть не гарки, а справжні гори. Що ж, як казав Трев Мейсі в "Ультрамисленні":

"Гори - роблять нас сильнішими" ;-)

P.S. На цьому "Академічна ліга-2018" не завершується. Попереду - ще 4-и старти. Купа призів, подарунків та фану:-) ІV пробіг «Академічна миля» - 2 червня

Перший Петропавлівський півмарафон «Чайка» - 15 липня

VII пробіг «Академічний крос» - 15 вересня

IV пробіг «Дніпровська десятка» - 11 листопада
84 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now