• Skorokhod

Як правильно дихати під час бігу


Вдихніть. Видихніть. Що може бути простіше і природніше? Але чому ж тоді часто під час бігу дихання збивається і бракує повітря? Якщо ви почали бігати, вам потрібно знати як дихати правильно під час пробіжки. Нижче ми розглянемо фізіологічні особливості процесу дихання, зміни, які відбуваються під час бігу, а також - як правильно дихати, коли ви бігаєте.


Далі: 1. Фізіологія дихання

 1. Як відбувається легеневе дихання

 2. Дихальна система

 3. Як легені адаптуються до бігових навантажень

2. Біг і ритм дихання 3. Правильне дихання

 1. При розминці

 2. Під час бігу

 3. При заминці

 4. Під час бігу на різні дистанції

 5. Носом або ротом

 6. Під час бігу в холодну пору року

4. Як підвищити ефективність дихання 5. Біг та біль у боці 1. 4 причини болю в боці

 • Занадто інтенсивне навантаження

 • Недостатньо глибоке дихання

 • Занадто рясний прийом їжі або недостатній перерву після їжі

 • Порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту

2. Що робити, якщо з'явилися болі в боці 3. Що робити, щоб не боліло у боці


Фізіологія дихання У фізіології дихання визначають як переміщення кисню із зовнішнього середовища до клітин органів і тканин, а також протилежно-спрямований транспорт вуглекислого газу з клітин - у зовнішнє середовище. Фактично, це неперервний, досить складний, процес, під час якого відбувається оновлення газового складу крові. Кисень, який отримують клітини - надалі використовується в окисно-відновних реакціях, що супроводжуються утворенням енергії необхідної для життєдіяльності та росту організму.


Доросла здорова людина в стані спокою за хвилину здійснює в середньому 16-20 дихальних циклів. У дітей частота вдихів-видихів - більша, у людей похилого віку - менша. Крім того, дихання сповільнюється під час сну (12-14 за хвилину) і частішає при емоційному збудженні або фізичному навантаженні.


Процес дихання складається з трьох взаємопов'язаних ланок: зовнішнього, або легеневого дихання, транспорту газів кров'ю і внутрішнього (тканинного) дихання.


Розглядаючи дихання під час бігу, ми зосередимося саме на зовнішньому диханні. Легеневе дихання включає як газообмін між атмосферним і альвеолярним повітрям, так і обмін газами між альвеолярним повітрям і кров'ю в легеневих капілярах.


Як відбувається легеневе дихання Ключова роль під час вдиху належить діафрагмі - непарному поперечно-смугастому м'язу, що розділяє грудну і черевну порожнини. Межа діафрагми проходить по нижньому краю ребер.


Під час вдиху діафрагма стає більш пласкою, а за допомогою міжреберних м'язів - відбувається припідняття ребер, що призводить таким чином до збільшення об'єму грудної клітини і сприяє розширенню легенів. При цьому відбувається падіння тиску повітря в самих легенях, що спричиняє «затягування» повітря з атмосфери, де тиск вище.


Під час видиху діафрагма розслаблюється, стаючи більш опуклою, розслабляються і міжреберні м'язи, що призводить до опускання ребер. Як наслідок - зменшується обсяг грудної клітини, легені стискаються і повітря виходить назовні.


Дихальна система

Продовження статті читайте на LiveLong - тут

152 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі