• Skorokhod

Як правильно дихати під час бігу


Вдихніть. Видихніть. Що може бути простіше і природніше? Але чому ж тоді часто під час бігу дихання збивається і бракує повітря? Якщо ви почали бігати, вам потрібно знати як дихати правильно під час пробіжки. Нижче ми розглянемо фізіологічні особливості процесу дихання, зміни, які відбуваються під час бігу, а також - як правильно дихати, коли ви бігаєте.


Далі: 1. Фізіологія дихання

 1. Як відбувається легеневе дихання

 2. Дихальна система

 3. Як легені адаптуються до бігових навантажень

2. Біг і ритм дихання 3. Правильне дихання

 1. При розминці

 2. Під час бігу

 3. При заминці

 4. Під час бігу на різні дистанції

 5. Носом або ротом

 6. Під час бігу в холодну пору року

4. Як підвищити ефективність дихання 5. Біг та біль у боці 1. 4 причини болю в боці

 • Занадто інтенсивне навантаження

 • Недостатньо глибоке дихання

 • Занадто рясний прийом їжі або недостатній перерву після їжі

 • Порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту

2. Що робити, якщо з'явилися болі в боці 3. Що робити, щоб не боліло у боці


Фізіологія дихання У фізіології дихання визначають як переміщення кисню із зовнішнього середовища до клітин органів і тканин, а також протилежно-спрямований транспорт вуглекислого газу з клітин - у зовнішнє середовище. Фактично, це неперервний, досить складний, процес, під час якого відбувається оновлення газового складу крові. Кисень, який отримують клітини - надалі використовується в окисно-відновних реакціях, що супроводжуються утворенням енергії необхідної для життєдіяльності та росту організму.


Доросла здорова людина в стані спокою за хвилину здійснює в середньому 16-20 дихальних циклів. У дітей частота вдихів-видихів - більша, у людей похилого віку - менша. Крім того, дихання сповільнюється під час сну (12-14 за хвилину) і частішає при емоційному збудженні або фізичному навантаженні.


Процес дихання складається з трьох взаємопов'язаних ланок: зовнішнього, або легеневого дихання, транспорту газів кров'ю і внутрішнього (тканинного) дихання.


Розглядаючи дихання під час бігу, ми зосередимося саме на зовнішньому диханні. Легеневе дихання включає як газообмін між атмосферним і альвеолярним повітрям, так і обмін газами між альвеолярним повітрям і кров'ю в легеневих капілярах.


Як відбувається легеневе дихання Ключова роль під час вдиху належить діафрагмі - непарному поперечно-смугастому м'язу, що розділяє грудну і черевну порожнини. Межа діафрагми проходить по нижньому краю ребер.


Під час вдиху діафрагма стає більш пласкою, а за допомогою міжреберних м'язів - відбувається припідняття ребер, що призводить таким чином до збільшення об'єму грудної клітини і сприяє розширенню легенів. При цьому відбувається падіння тиску повітря в самих легенях, що спричиняє «затягування» повітря з атмосфери, де тиск вище.


Під час видиху діафрагма розслаблюється, стаючи більш опуклою, розслабляються і міжреберні м'язи, що призводить до опускання ребер. Як наслідок - зменшується обсяг грудної клітини, легені стискаються і повітря виходить назовні.


Дихальна система

Продовження статті читайте на LiveLong - тут

135 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

 • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now