• Skorokhod

Nova Poshta Kyiv half-marathon-2018: "ти можеш швидше!"


Хоча офіційних "половинок" набігав чимало - одна запам'яталася дуже добре. Це був 2014 рік. Три роки, як почав бігати марафони. Основним пріоритетом у той час залишалися бойові мистецтва, тож біг був тільки допоміжним видом підготовки. Робив 3-4-и пробіжки на тиждень, дві по 4-5км, одну 8-10, ще одну 10-15. В основному бігав підтюпцем, щоправда ще тоді полюбляв бігати всілякі гірки :)

Так ось.

Стартували на Контрактовій площі, здається, вперше. Причому, забіг проходив у кінці вересня, а не навесні. Побігли. Не особливо напрягався. Пейсмейкери на 1:40 десь попереду. Літо-початок осені пройшли у роз'їздах-подорожах, тож знаю, що не у найкращій своїй формі. Попередні результати на половинці - в районі 1:42-1:45. Майже змирився, що і цього разу - за годинку і 45хв вибіжу. Аж тут... З нізвідки рівняється зі мною хлопчина. Досить щільної статури але невисокий. Познайомилися. Теж Сашко - тезка. Минулого року біг Берлінський марафон. Говорить, що хотів вибігти із 3 годин, тож тренувався із професійним тренером 7 днів на тиждень. Але вже рік, як не бігав...

- За скільки плануєш половинку пробігти? - питає

- Ну, за 1:40-1:45... - відказую, розуміючи, що реально це 1:45.

- Та ну!? Ти можеш швидше! Побігли за 1:30!

Такого повороту, скажу чесно, не очікував. Мінус 15 хвилин? Як???

Якийсь час перебував у легкому шоці - намагаючись порахувати на скільки ж це швидше треба бігти, щоб пробігти половинку за півтори години. Але ця фраза "ти можеш швидше" - зачепила.

"А що, як і справді - можу?" - подумав

Облишив затію з розрахунками. Вирішив спробувати. Як бігли цю половинку - то історія окремого посту. Резюмуючи - пробіг тоді за 1:34 з секундами, і це був справжній прорив. В першу чергу "у голові".

Я можу швидше!!!


І ось, чотири роки по тому...

Знову згадував про ту осінню половинку. Хоча зараз основний пріоритет - трейли, півмарафон в Києві - лишається гарним темповим тренуванням та можливістю "прикидки" своїх бігових кондицій. Завдання мінімум було - покращити минулорічний результат, а максимум - вибігти по 3:45/км.


До забігу

За кілька днів до забігу погода була досить вітряною. Тож прихопив з собою кілька варіантів бігової форми, якщо буде більш чи менш холодно. Прокинувся за 3 години до старту. Перекусив перевіреним в плані дії на шлунок сніданком: вівсянка+бутерброди з сиром+трохи чорного шоколаду. О 8 годині був на Контрактовій площі, зустрівши на виході бігових товаришів - Віталіка та Мішу.


Розім'ятися толком не вдалося, надто довгі черги були в туалет... Тим не менш за 5 хв до старту - вже був у стартовому коридорі. Цього разу, ті, хто бігли "із 1:30" були відділені досить суттєвою відстанню від наступної "пачки", давки було менше і це суттєвий плюс. Наскільки зміг - протиснувся вперед за 3-4 ряди до стартової лінії. Традиційний гімн України. Зворотній відлік. Спершу стартувала еліта з гандикапом у 30-40 секунд. Аж ось, зворотній відлік для нас - любителів.


Старт!


1-5 км

Біжиться швидко і достатньо легко. Час від часу дме вітер, але поки в спину. Цього разу вперше спробував бігти в рукавах (#Nutrixxion) і майці. Комбінація ідеально підійшла під погоду. Не холодно й не жарко. Зручно. Зняв рукава аж на Трухановому острові - коли почало припікати й зменшився вітер.

В районі першого розвороту побачив кенійців. Обидва атлети вже суттєво відірвалися від переслідувачів і, виглядало на те, що за перемогу буде заруба саме між ними двома. Біля пункту підтримки, який пробігаю - звертаю увагу на годинник і розумію, що треба додати швидкості, якщо хочу вибігти із 1:20.


6-10км

Вітер. Минулого року він суттєво заважав і забирав сили. Цього року вітер теж сильний але по-менший. Втім, бігуни намагаються групуватися у пелотони, щоб хоч якось від нього захиститися і трохи відпочити. Помічаю, що і навколо мене поступово формується пелотон. Забігаю на міст - підбираючи кількох атлетів. Так, Київська половинка - це не плоска половинка. В чому теж є свої плюси для трейлранерів :)


11-15км

В районі 11км мене наздоганяє група із одноклубниками Ігорем Сахандою та Дімою Малежиком.

"Чи це я так пригальмував чи ж вони розігналися?" -подумав тоді.

Але розбиратися немає часу й сил. Треба тримати темп. Поки швидше - все одно не побіжу.

На Московський міст забігаю легко, а от на спускові з мосту - починаю по-троху відставати. "Що ж, доведеться потерпіти трохи, вже більшу половину пробігли... " - констатую подумки.

Згадую біль та виснаження, який буває на гірських забігах, на ультра. Коли м'язи ніг забиваються настільки, що ті просто не хочуть згинатися. Коли викладаєшся на всі 100+ а враження, що стоїш на місці і до вершини ще ходу і ходу. Зовсім інший світ. Ні, не можна порівнювати...

Біля пункту харчування слідуюю перевіреній традиції - з'їдаю гель (#Nutrixxion), запиваю ізотоніком. Якраз, щоб трохи сил додалося на останні кілометри.


16-21км

І дійсно. Поступово тримати темп стає легше, починаю прискорюватися. Наш пелотон по-троху розпадається. На мосту йду у відрив, паралельно "підбираючи" інших атлетів. Ось і поворот на фінішну пряму у якихось 2км. Пробую додати швидкості.

Знову невеличка гірка на Поштовій площі. Тут підбадьорює Валя Стешенко. Прискорююся як то кажуть "на всі гроші" :) Ох вже ці останні кількасот метрів. Обходжу ще кілька людей. Аж раптом з-за спини - виринає Олексій Кононенко. Темп такий, що здається, що мене обійшли як стоячого. Е-ні, тільки не перед фінішем! Невідомо звідки беруться сили і набігаю останні метрів сто, намагаючись дістати Олексія. На жаль - не наздогнав, натомість обійшов ще 1-2 учасників півмарафону :)

Фініш!Медалька - у колекцію :) Роззираюся на рахунок пакунку фінішера чи води. Виявляється - вони аж у самому кінці довгого виходу. Йду туди. Прибігати в перших рядах - завжди класно, бо ще немає натовпу. Фотографуємося з Дімою, Ігорем та Сергієм Тимошенко, які теж уже фінішували. Затрушуємо з Дімою кілька 5-7хв по Контрактовій. Далі - віддаю себе в руки Масажного патруля. П'ю ізотонік (#Eliksyr), ще якийсь час спілкуюся зі знайомими-друзями бігунами, яких зустрічаю.


Результат: 1:20 з секундами (марафонці, а тим паче ультрамарафонці - секунди не рахують:), що майже на 1,5хв ліпше - ніж минулого року.

22 у абсолюті і 10 у віковій з майже 2,4 тис чоловіків-учасників (усі результати - тут). Але це дужже відносні рейтинги, які залежать від складу атлетів, статусу події. Минулого року, коли в рамках Київського півмарафону проводили ЧУ з півмарафону, конкуренція була значно вищою.


"Ти - можеш швидше!" - згадую слова бігового приятеля з пімарафону 2014 року.

Знаю.

Часто, наші ліміти не в "фізиці", а у голові. У переконаннях та мотивацїї.

Працюємо далі :)

P.S. Щиро вдячний за підтримку моїм рідним і коханим Юлі та Валі. Маю надію, наступного року Валя вже пробіжить в рамках півмарафону свою першу 100-метрівку.


P.P.S. Дякую за гарно організований івент команді Організаторів та Волонтерів! З кожним роком - все ліпше і це - чудово! Не дарма отримали бронзовий лейбл IAAF :)

106 перегляд0 коментар