• Skorokhod

Каденс під час бігу


Каденс (від англійського cadens) - слово, що позначає в загальному сенсі ритм, темп, кількість певних рухів за хвилину. У велоспорті каденс - це частота обертів педалей, каденс під час бігу - частота з якою стопи бігуна торкаються поверхні. Відповідно, каденс для бігуна вимірюється частотою кроків за хвилину.


Далі: 1. Чим важливий каденс 2. Як виміряти каденс під час бігу 3. Яким повинен бути каденс 4. Що потрібно знати про оптимальний каденс під час бігу 5. Інтерв'ю з Віталієм Дроздом

1. Чим важливий каденс Після виходу книги Джека Деніелса "Від 800 метрів до марафона" - багато тренерів звернули увагу на біговій каденс і ритм бігу.

Чому ці показники так важливі? Справа в тому, що частота кроків під час бігу тісно пов'язана з технікою бігу, швидкістю, станом зв'язок і суглобів. Оптимальний каденс дозволяє бігти ефективніше з точки зору швидкості й витрат енергії, а також втрачати менше сил (економічність бігу).

Крім того, багато досліджень показують зв'язок високого каденса зі зниженням ризику отримання травм. Адже скорочення часу, який атлет проводить в фазі польоту - зменшує силу удару при постановці стопи. Таким чином, ударне навантаження в цілому на зв'язки, суглоби - значно зменшується, що дуже важливо для бігунів-початківців, особливо схильних до травм. Згідно з даними ряду досліджень, серед бігунів-початківців у яких, як правило, низький каденс, частота травм нижніх кінцівок варіює від 19,4 до 79,3%.

Дуже наочними прикладами важливості каденса можуть бути змагання. Наприклад, можна проаналізувати виступи ТОП-атлетів на Чемпіонаті світу з бігу на 10000м (Осака, 2007р.)


За рахунок чого Бекеле вдалося вирвати перемогу? Чи змінився його каденс протягом забігу і як саме? Читайте далі - на LiveLong - тут." P.S. А у якості бонуса - невелике інтерв'ю з Віталієм Дроздом, тренером Sauсony Running Club

127 перегляд0 коментар

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now