• Skorokhod

Вправи для гомілкостопа і стопи: як зміцнити м'язи і зв'язки


Як свідчить статистика, щороку близько 80% бігунів страждає від тих чи інших травм. Причому 4 з 7 найбільш поширених травм пов'язані саме з гомілкостопом. Чи можливо зміцнити гомілкостоп? Так. Існують спеціальні вправи для гомілкостопа, які зміцнюють м'язи і зв'язки, а також допомагають уникнути багатьох характерних для любителів бігу проблем.


Далі:

1. Будова гомілковостопного суглоба

2. Травми гомілкостопа

3. Вправи для зміцнення гомілкостопа

  1. Хода навшпиньки

  2. Стрибки на скакалці

  3. Піднімання навшпиньки на узвишші

4. Інтерв'ю з Сергієм Билим

  1. Вправ з резинками

  2. Латеральні стрибки на баланс

Будова гомілковостопного суглоба Гомілковостопний суглоб (лат. аrticulátio talocrurális) - один з найбільш складновлаштованих суглобів людини, який складається з мобільного з'єднання кісток гомілки (великогомілкової, малогомілкової і таранною) зі стопою. Гомілкостоп - суглоб блоковидної форми, яка забезпечує можливість згинальних рухів в напрямку підошви стопи, а також розгинальні руху до тильної поверхні стопи. При цьому, рухливість суглоба при згинанні /розгинанні може досягати прямого кута! І, якщо у дітей він більш рухливий в напрямку тильної поверхні стопи, то у дорослих - в сторону підошовної поверхні стопи.


Гомілкостоп забезпечує опору нижніх кінцівок і приймає на себе вагу тіла під час руху (хода, біг та ін). Завдяки наявності на внутрішній і зовнішній сторонах гомілкостопа зв'язок забезпечується утримання, захист і обмеження рухів кісткових структур між собою.

Задній відділ гомілкостопа укріплений п'ятковим (ахіловим) сухожиллям - найпотужнішим і найміцнішим сухожиллям людини, бере свій початок в місці злиття литкового і камбаловидного м'язів, і приєднується до п'яткового бугра.

М'язи навколо гомілкостопа, забезпечують як додаткову фіксацію кісток, так і здійснення рухів у самому суглобі.

Гомілковостопний суглоб закінчується стопою, яка безпосередньо контактує з поверхнею. Стопа - складне з'єднання з 26 різних за формою і будовою кісток, 20 суглобів, які володіють 24 ступенями рухливості, завдяки наявності м'язів, сухожиль і зв'язок. Особлива склепінна конструкція стопи із численним зчленування, забезпечує її гнучкістю та еластичність.

Продовження статті - читайте на LiveLong - тут. P.S. А у якості бонуса - невелике інтерв'ю з Сергієм Билим, трейлранером, тренером фітнес студії «Фактура».

803 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now