• Skorokhod

Коліно бігуна або синдром іліотібіального тракту


Синдром іліотібіального (клубово-великогомілкової) тракту - це найпоширеніша травма у бігунів, яка характеризується больовими відчуттями зовні колінного суглоба. Згідно зі статистикою синдром складає понад 22% серед усіх травм на які страждають бігуни, особливо стаєри, тому в медичній практиці часто використовують термін «коліно бігуна».

Больові відчуття виникають в результаті надмірного тертя дистальної частини іліотібіального тракту в області великогомілкової кістки. Коліно бігуна - досить поширена травма у футболі, велоспорті, лижних гонках - видах спорту для яких характерні часті руху в колінному суглобі у атлетів.

Хоча для синдрому характерна поява досить-таки сильних больових відчуттів в районі коліна, в цілому він досить добре піддається лікуванню за допомогою змін в режимі тренувань і використанні спеціальних вправ. Синдром може виникати і у нетренованих і далеких від спорту людей, внаслідок недостатнього розвитку м'язових груп ніг і еластичності фасцій.


Далі: 1. Причини появи

  1. Анатомія іліотібіального тракту

  2. Фактори що сприяють появі синдрому

2. Основні симптоми 3. Тест Обера 4. Лікування 5. Профілактика 6. Інтерв'ю з Сергієм Билим


Причини появи Для того, щоб розібратися в причинах виникнення синдрому, необхідно трохи заглибиться в анатомічні деталі будови іліотібіального тракту.


Анатомія іліотібіального тракту

Іліотібіальний тракт - це сухожилля, що є волокнистим посиленням поздовжньої фасції стегна, яка проходить збоку уздовж стегна. У дистальній (нижній) частини іліотібіальний тракт пов'язаний із зовнішнім краєм великогомілкової кістки, надколенником і сухожиллям двоголового м'яза стегна, проходить над лінією колінного суглоба близько зовнішнього мищелку (виростку) стегна, далі тягнеться по зовнішній стороні стегна і закінчується напружувачем широкої фасції стегна. Клубово-великогомілковий тракт разом з пов'язаними м'язами забезпечують рух і стабілізацію колінного суглоба, а також його відведення в бік і бічний поворот стегна, запобігаючи надмірній ротації ноги всередину.


Фактори що сприяють появі синдрому

Продовження статті - читайте на LiveLong - тут. P.S. А у якості бонуса - невелике інтерв'ю з Сергієм Билим, трейлранером, тренером фітнес студії «Фактура».

732 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі