• Skorokhod

Коліно бігуна або синдром іліотібіального тракту


Синдром іліотібіального (клубово-великогомілкової) тракту - це найпоширеніша травма у бігунів, яка характеризується больовими відчуттями зовні колінного суглоба. Згідно зі статистикою синдром складає понад 22% серед усіх травм на які страждають бігуни, особливо стаєри, тому в медичній практиці часто використовують термін «коліно бігуна».

Больові відчуття виникають в результаті надмірного тертя дистальної частини іліотібіального тракту в області великогомілкової кістки. Коліно бігуна - досить поширена травма у футболі, велоспорті, лижних гонках - видах спорту для яких характерні часті руху в колінному суглобі у атлетів.

Хоча для синдрому характерна поява досить-таки сильних больових відчуттів в районі коліна, в цілому він досить добре піддається лікуванню за допомогою змін в режимі тренувань і використанні спеціальних вправ. Синдром може виникати і у нетренованих і далеких від спорту людей, внаслідок недостатнього розвитку м'язових груп ніг і еластичності фасцій.


Далі: 1. Причини появи

  1. Анатомія іліотібіального тракту

  2. Фактори що сприяють появі синдрому

2. Основні симптоми 3. Тест Обера 4. Лікування 5. Профілактика 6. Інтерв'ю з Сергієм Билим


Причини появи Для того, щоб розібратися в причинах виникнення синдрому, необхідно трохи заглибиться в анатомічні деталі будови іліотібіального тракту.


Анатомія іліотібіального тракту

Іліотібіальний тракт - це сухожилля, що є волокнистим посиленням поздовжньої фасції стегна, яка проходить збоку уздовж стегна. У дистальній (нижній) частини іліотібіальний тракт пов'язаний із зовнішнім краєм великогомілкової кістки, надколенником і сухожиллям двоголового м'яза стегна, проходить над лінією колінного суглоба близько зовнішнього мищелку (виростку) стегна, далі тягнеться по зовнішній стороні стегна і закінчується напружувачем широкої фасції стегна. Клубово-великогомілковий тракт разом з пов'язаними м'язами забезпечують рух і стабілізацію колінного суглоба, а також його відведення в бік і бічний поворот стегна, запобігаючи надмірній ротації ноги всередину.


Фактори що сприяють появі синдрому

Продовження статті - читайте на LiveLong - тут. P.S. А у якості бонуса - невелике інтерв'ю з Сергієм Билим, трейлранером, тренером фітнес студії «Фактура».

615 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now