• Skorokhod

Chornohora Sky Marathon-2018: нові рекорди та рекордсмени


Вчора, 18 серпня, відбувся вже 4-ий Chornohora Sky Marathon - один із наймасовіших українських трейлів від Ukrainian Trail League (UTL). Учасники могли обрати одну з двох дистанцій довгу ("марафонську") - близько 60км із набором 3000м та коротку (Sky Race) - 23км та 1200м набору. Крім того, цього року організатори додали дитячі забіги (на 100м, 500м та 1км), у яких взяло участь більше 30 діток. Наймолодшому учаснику було... 14 місяців(!). Старт також перемістили на 500м вниз від минулорічного - до "Гуцульська піца" (біля самісінького джерела "Буркут"). Традиційно на Чорногору з'їхалося багато сильних учасників, тож те чи втримаються минулорічні рекорди трас - було під великим питанням. Оскільки після травми на Бойко трейлі, ще не встиг відновитися і участь у забігові не брав, тож отримав можливість трохи поспілкуватися з організаторами, учасниками та поспостерігати за перебігом гонки. Також разом з дружиною - побули пейсерами для Валентини, яка подолала свої першу 100 метрівку (ідея додати дитячі старти - справді хороша!!! :) По мотивах спілкування - вже готую велику оглядову статтю про Chornohora Sky Marathon - передісторія, "історичні" факти, докладний огляд цьогорічного старту, коментарі від "зубрів" (учасників усіх 4-ох забігів) + поки-секретні плани подальшого розвитку як Чорногірського марафону, так і UTL. Але - це трохи згодом ;-)

Повернімося до самого старту. Хоча за прогнозом погоди мав бути дощ (і навіть грози) - все обійшлося і вже з 10-11 почало добряче пригрівати, а вобіди було певно не менш спекотно аніж минулого року.


23 км Серед чоловіків першим перетнув фініш Олександр Ченікало, цьогорічний переможець Чемпіонату України (ЧУ) з гірського бігу вгору-вниз, неодноразовий переможець гірських стартів в Україні та закордоном. Саша зі старту взяв хороший темп і перетинаючи КП перед Петросом вже біг на рекорд траси (встигаючи при цьому робити селфі:). Тож основна інтрига була не в тому чи він переможе і оновить рекорд, а в тому - чи зможе вибігти з 2 годин. Олександру це практично вдалося - 2 год і 58 с таким був його час на фініші. Пост-фінішне інтерв'ю з Олександром: Саша, вітаю з перемогою та рекордом траси!

- Дякую! Як, загалом, біглося? Наскільки допомагала гірська підготовка?

- Біглося цілком добре але порівняно з гірським бігом (6км вгору і 6км вниз або колами по 3км) - тут підйом був довшим і, звісно, спуск. Це трохи ускладнювало задачу.

Як давно займаєшся гірським бігом? Чи займався ще чимось?

- Гірським бігом займаюся справді давно, більше 10 років. Спершу займався лижами. Бігаю також шосейні гонки - 10км, половинки...

Тобі не вистачило буквально хвилини аби вибігти з двох годин. Як гадаєш - наскільки це реально? - Я думаю реально, я навіть сьогодні міг, якби не фото на Петросі які робив власноруч та зупинка на КП де я пив та їв В загальному - це забрало близько 3-4 хв, так що наступного року планую вибігти з 2 х годин)

Ага, ясно. Ти часто їздиш на старти закордон - які твої враження від організації трейлу?

- Організація на дуже хорошому рівні! Так, закордоном старти більш масові. Наприклад у Румунії, на скайрейсі де нещодавно брав участь - було кілька тисяч учасників на всіх дистанціях. Тим не менш, як для України - Чорногірський марафон певно наймасовіший, а головне - ще є хороший потенціал для подальшого розвитку.

Чи є в планах продовжити бігати трейли? Можливо - довші дистанції? - Поки ні. Хоча на Чорногору наступного року - планую повернутися і оновити свій рекорд ;-) Гори, трейли дуже садять швидкість. Поки хочу попрацювати над цим і покращити свої результати на шосе.

Ясно. Що ж, подальших тобі успіхів!

Перша трійка фінішерів серед чоловіків на дистанції 23км: 1. Олександр Ченікало 2:00:58

2. Валерій Макарук 2:08:51

3. Андрій Чуранов 2:13:29

Всі результати - тут


***

Серед жінок - першою з часом 2:40:35 була Інна Коваленко. Перемога далася Інні не просто, вона виклалася не всі 100% і ще трішки. Однак, вже за годинку вода, холодний компрес, кава "повернули її до життя".

Пост-фінішне інтерв'ю з Інною: Інно, вітаю з непростою перемогою!

- Дякую! Так, наприкінці було неймовірно важко - але змусила себе дотерпіти і це було того варте. Розкажи як проходила гонка? У вас була заруба із учасницею яка посіла 2-е місце. Де і як тобі її вдалося наздогнати та обігнати?

- Так, до КП я бігла 2-ою з відставанням в кілька хвилин. Але помітила, що моя суперниця повільніша на спусках, тож мені її вдалося наздогнати в районі сироварні. Звідти вже бігла "на всі гроші" останній км десь по 4:10.

Тобі довші дистанції бігти більш комфортно?

- Так, звісно! Короткі дистанції змушують бігти майже весь час в анаеробі на відміну від довгих.

Ти зараз активно виступаєш на RaceNation та Spartan race. Цей забіг був підготовчим?

- Насправді - так. Дуже хочу подолати 50км ультру восени, тож SkyRace - це один з підготовчих стартів.

А як надалі? Вже вирішила чи зосередитися на трейлах чи на гонках?

- Вирішила :-) Трейли мені все ж подобаються більше, то хочу зосередитися на них.

Успіхів тобі, Інно! І на запланованому ultra-Spartan race і на інших стартах!


Перша трійка фінішерів серед жінок виглядала так:

1. Інна Коваленко 2:40:35

2. Оксана Петрова 2:44:27

3. Наталія Мінарченко 2:47:55

Всі результати - тут

60км

На довгій дистанції серед чоловіків першим очікувано фінішував Сергій Попов - цьогорічний чемпіон України з гірського бігу на довгі дистанції, переможець і призер багатьох марафонів, трейлів в Україні та закордоном. Сергій поліпшив майже на 10 хвилин минулорічний рекорд траси - і фінішував з часом 6 год. 12хв 15с

Пост-фінішне інтерв'ю з Сергієм:

Вітаю з перемогою, Сергію!

- Дякую!

Як тобі біглося? Чи підганяли суперники? Олексій, Артем та інші?

- Біглося добре. Насправді так - на початку, коли бігли по рівній ділянці від с.Луки до підйому - і Олексій, і Артем та кілька інших учасників періодично доганяли і ми бігли майже пліч-о-пліч. Але потім почався підйом і поступово вдалося від них відірватися. Ти біг без трейлових палиць?

- Так. Я їх прихопив із собою але на сам старт не взяв - не хотів відволікатися на складання/розкладання, а крім того хотів саме "відстояти всю дистанцію на ногах", оскільки є в планах підготуватися до 100км. Ага, зрозуміло. Ти побив попередній, минулорічний, рекорд траси Василя Боднарука (6год 28хв) і ще більше наблизився до 6 годинної відмітки. Як гадаєш - чи реально вибігти з 6 годин?

- Так. Думаю - реально. Звісно це залежатиме від багатьох факторів, в т.ч. від погоди. Але як намене навіть за таких умов як сьогодні, якщо гарно відпрацювати біг на спусках - вибігти з 6 годин - реально. Доречі, про погоду. Чи не було надто спекотно наприкінець, коли добігав у полудень? Чи вистачало води?

- Було справді спекотно. Загалом води, яку взяв на останньому КП (1 літр) - вистачило, щоб добігти без якогось особливого дискомфорту. Нещодавно ти очолив Salomon Running Club Ukraine. Як багато твоїх учнів приїхало цього року на Чорногору? - Приїхало чимало, більше десятка. Окрім тих, хто відвідує тренування від клубу ще на різних дистанціях бігли і ті, кого треную за індивідуальною програмою. Дехто вже з досвідом трейлів, а для декого - це тільки перший трейловий старт. - Ясно. Що ж - подальших тобі успіхів та рекордів!

Перша трійка фінішерів серед чоловіків на дистанції 60км:

1. Сергій Попов 6:12:15

2. Олексій Борисенко 6:27:15

3. Сергій Сапіга 6:50:47


***

А серед жінок перемогу здобула Поліна Захарова - яка фінішувала 5-ою в абсолюті й покращила минулорічний рекорд траси більше ніж на годину (!) вибігши з 7 годин: 6:56:05.

Пост-фінішне інтерв'ю з Поліною:

Поліна, вітаю з черговою перемогою та рекордом траси!

- Дякую!

Нещодавно ти перемогла на дистанції 45км+ Bojko Trail, причому в абсолюті. Як тобі біглося зараз порівняно з Бойко на 60км?

- Тут траса значно технічніша, ніж на Бойко. Я намагалася бігти економно та правильно розкластися аби вистачило сил на всі 60км, бо ж бігла таку довгу дистанцію вперше.

Тобі це дійсно вдалося! Хоча з твого фінішу, було зрозуміло, що виклалася ти на всі 100%, як і на Бойко. Напевно у вас була серйозна заруба з Юлею Тарасовою - яка прибігла всього за кілька хвилин після тебе?

- Ну, я тут майже нікого не знала, тож одразу бігла так, щоб бути першою серед жінок. Втім - Юля обігнала мене на спускові з Петроса, де була кам'яниста ділянка - яку я збігала акуратно. І це для мене був "дзвіночок", що надто розслабилася. Тому, сказала собі що хай поламаю ноги на цьому камінні - але прибіжу першою. Знову обігнала Юлю і вже до фінішу бігла так швидко, як могла, бо відчувала - суперниця поруч.

А розкажи трохи про особливості своєї підготовки. Це тільки твій другий трейл - і вже друга перемога. Причому й в абсолюті тільки 4-ом хлопцям вдалося від тебе "втекти". - Я займаюся спортивним орієнтуванням. Бігаю дистанції від 3км і більше. Бігала чимало рогейнів, в т.ч. - добові. Є перемоги на Чемпіонатах України, брала участь у Чемпіонатах Європи... Ага, зрозуміло. Ти знову, як і на Бойко, бігла дистанцію без палиць?

- Так, на жаль, поки не дуже вмію з ними вправлятися - тож на старт не брала.

Ясно-ясно... Після другого вдалого фінішу - чи плануєш далі бігати трейли, розвиватися в цьому напрямку? Чи орієнтування поки лишиться у пріоритеті?

- Дійсно, трейли мені якось дуже сподобалися! Можливо - дещо втомилася від майже 10 років орієнтувальних стартів та рогейнів і хочеться спробувати новий формат. Тож спробую - а там подивимося. Що ж, най у тебе все складеться як найкраще, Поліна! Судячи з твоїх дебютних стартів - трейловий формат тобі дуже гарно підходить. Подальших перемог та рекордів!


Перша трійка фінішерів серед жінок на дистанції 60км:

1. Поліна Захарова 6:56:05

2. Юлія Тарасова 6:58:21

3. Олена Яцук 7:53:58

Загалом, на цьогорічний Chornohora Sky Marathon запам'ятався ще більш щільною конкуренцією на всіх дистанціях як серед чоловіків так і жінок. Було оновлено рекорди на 60км серед чоловіків та жінок, та на 23км серед чоловіків. Причому, представниці прекрасної половини людства вже добряче "наступають на п'яти" чоловікам - чого тільки варті 5-е і 6-е місця в абсолюті Поліни Захарової та Юлі Тарасової на дистанції 60км (!).

Розширилася географія та вікові межі учасників. Якщо наймолодшому - було 14 місяців (фінішер дистанції 100м), то найстаршому - 71 рік (фінішер дистанції 23км).

Та головне, що незмінними лишаються чудова атмосфера старту та високий рівень організації - тому на Чорногору - хочеться неодмінно повернутися і наступного року :-)

142 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі