• Skorokhod

Юрій Клим: «Трансальп – це красиво, нелегко і… там смачно годують»


Юрій Клим — відомий триатлет і трейлранер, а також – тренер. Цього року Юра готує кілька команд для участі у одному з найважчих і в той же час та найвидовищних трейлів, багатоденці Трансальп.


Юра, розкажи скільки разів і коли ти брав участь у Трансальпі?

- В багатоденці Трансальп брав участь у 2012 році, один раз.


Як ти дізнався про цей забіг?

- Ті, хто захоплюється трейловим бігом і скайраннінгом, просто не можуть не знати про цю гонку в Альпах, адже це — найкрутіший старт з багатоденок.


Як готувався до Трансальпу?

— Загалом, продовжував тренуватися в тріатлоні і бігати трейли. Напередодні старту частіше виїздив у гори, Карпати, тренуватися там.


З якими складнощами зіткнувся під час гонки? Чи були якісь моменти, що стали несподіванкою?

— В цілому, особисто для мене все було досить передбачувано і очікувано. Найбільша складність — це втома, яка накопичується з дня у день, а бігти потрібно аж 7 днів!


А що було для тебе найскладнішим?

— Найскладніше це починаючи десь з четвертого дня мотивувати себе бігти швидко наступний етап і виходити на його старт бадьорим:)

Наскільки автономною є гонка? Якою тобі запам’яталасяа атмосфера забігу? Чи достатньо уваги організаторів учасникам? Чи достатньо підтримки на дистанції?

— Це – Європа, і старт організований у характерному європейському стилі: повз мальовничі містечка, села, із надзвичайною підтримкою від старту і до фінішу. Організація пунктів підтримки, харчування, розмітки, безпеки та всього іншого — на найвищому рівні! А ще, в кожному місті на проміжному фініші місцеві влаштовують справжнє свято!

- Кожен проміжний старт і фініш унікальний, адже ти пробігаєш різні країни і колорит у всіх свій. Повторюся, що підтримка на кожному етапі від старту і до фінішу і це незабутньо!


Щовечора організатори роблять спільну пасту паті з переглядом фото та відео – чи вистачає сил на перегляд і спілкування?

— Я ходив на вечірні паста-паті та нагородження тричі або ж, навіть, чотири рази. Все залежало, наскільки далеко знаходився готель в якому жив і саме місце проведення вечірки. Дійсно, часто вибір доводиться робити в бік «краще полежати і відновлюватися вдома, ніж йти туди»


Із багатоденок ти ще бігав MDS. Обидві багатоденки зовсім різні і по кліматичних умовах, і по вимогах до підготовки. Скажи, а чи є якісь спільні моменти у обох гонок, як багатоденок, в плані підготовки та психологічного налаштування?

— Вірно, це абсолютно дві різні багатоденки! Зовсім різні. Сахара це хардкор для всього тіла і голови. Трансальп – це все ж, «цивільний» старт, де ти відносно добре можеш відпочити і відновитися. Але це — великі гори!


З яких країн найбільше учасників на Трансальпі?

— Я цією статистикою не цікавився але напевно – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія…


Чи багато трейлової еліти виступає на цій гонці? Чи це не зовсім цікавий для еліти формат? Наскільки там хороші призові?

— Кожен рік на Трансальпі бере участь кілька команд сформованих з відомих трейлранерів, особливо від таких брендів як Salomon та ін.


Підготовка команд

Юра, цього року ти готуєш дві команди для участі в Трансальпі. Розкажи трохи про особливості підготовки: на чому робите акцент, які об’єми даєш хлопцям, чи часто виїздите в гори і т.д.

— Так, готую три команди, причому — одна збірна Росія-Україна!:) Загалом, весь тренувальний процес мало чим відрізняється від тренувань звичайного трейлранера. Тим паче, що всі дорослі, сімейні, зайняті і у кожного свій графік та можливості для тренувань. Але найголовніше, як я вже говорив, це навчитися і звикнути бігати «на втомі», тобто день у день зберігати обсяг та інтенсивність. Ось так і практикуємо:)


Повну версію статті читайте на ГориДобра - тут.

Благодійність


Чотири учасники з України (команди Klim Team Ukraine та Ukrainian Trail Stars) в рамках багатоденки GORE-TEX Transalpine-Run подолають 255 км високогір’ями Альп та одночасно візьмуть участь у благодійному проекті "Гори добра". Його мета - зібрати 255 тис. грн. (по 1 тис. грн. на кожен км., який мають подолати учасники з України), які будуть направлені в фонд «Таблеточки» або «Повернись живим» (на вибір).

Ви також можете долучитися!

— в рамках благодійної кампанії «Таблеточки»: збираємо 115 000 грн. на закупівлю ліків для відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні, де проходять лікування 20 дітей. Ці кошти не покриваються за рахунок держбюджету.

Підтримати можна - тут

— для «Повернись живим»: збираємо 140 000 грн. щоб купити по одному тепловізору останнього покоління Pulsar Helion для 2 та 3 батальйонів 28 бригади на передовій. Це – очі воїнів та врятовані життя.

Підтримати можна - тут

35 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now