• Skorokhod

Cappadocia medium trail: ультра неймовірною Каппадокією


Чому Кападокія?

Вперше у Туреччині побував ще у 2012 році. Це був спортивно-туристичний похід 4-ої категорії по Пн-Сх горам із заходом на вершину Качкар (3990м). Красиві гори, привітні турки, хамам, айран і чудові дороги, ще тоді лишили бажання якось повернутися.

І ось, напевно позаминулого року, на очі потрапив звіт когось з українців, хто біг ультра трейл у Каппадокії - Salomon Cappadocia Ultra Trail. Цікавий регіон та бюджетність поїздки, а крім того – можливість підзбирати трохи балів ITRA для UTMB – стимулювали зважитися на поїздку.Підготовка

Коли вже усі квитки було куплено, готель заброньовано – трапилася халепа... Під час Бойко трейла набігав «коліно бігуна». На 2-а місяці практично повністю випав із бігу й тільки за півтора місяці до старту – зміг по-троху відновити підготовку. Оповідь про систему відновлення – заслуговує на окрему статтю, тож скажу тільки у загальних рисах про кілька важливих моментів: - основною помилкою – було через біль пробувати підготуватися на Chornohora Sky Marathon. Це тільки затягнуло процес одужання і за тиждень до старту – не міг пробігти більше пів кілометру без болю... - довелося багато уваги приділити розтяжкам, розкаткам, масажам – тим елементам підготовки, на яких зазвичай «економив» час... Про користь масажу - тут. - головним правильним рішенням було знайти тренера, який допоможе оптимізувати підготовку, дужже вдячний Олексію Прокопенко (Endurance school) за тренувальний план, самі тренування та поради і настанови! - початково реєструвався на «довгу» 119км дистанцію але в контексті проблем з коліном і довготривалої перспективи - прийшли з Олексієм до висновку, що є сенс перереєструватися на «середню» - 63км. Це було 100% правильне рішення! - фізична підготовка – тільки «половина» справи, для повноцінної реабілітації дуже важлива – психологічна складова. Але про це – теж хочеться поговорити більш докладно окремо.

В сухому підсумку – з 20-30км на тиждень по-троху об’єми доповзли 40-60км/тиждень. Плавання. Велосипед. Розтяжки та розкатки blackroll-ом. За два тижні до старту - половинка на WizzAir Kyiv City Marathon - вийшло навіть вибігти з 1год 24хв.

За тиждень до старту – тренувався вже без наколінника чи тейпа, і коліно на Голосіївських гірках зовсім не непокоїло. Це було – міні-диво! Але старт – всього за 6 днів. І, я розумів, що при всьому оптимізмі – пробігти 60км+ на результат при такому кілометражі та ще й після травми – буде задачею непростою.


Логістика та проживання

Дістатися місця старту, яке знаходиться у місті Ургюп (Urgup) можна досить бюджетно – за 100 євро туди й назад при купівлі квитків менш ніж за пів року до старту. Є безліч варіантів перельотів, адже поблизу аж два аеропорти в містах Невшехір (Nevsehir) та Кайсері (Kayseri). Крім того, є автобусне сполучення з Анкарою. Ми з товаришем добиралися «туди» через Невшехір, «назад» – через Кайсері турецьким лоукостом Pegasus.

Організатори – забезпечують безкоштовний трансфер з аеропорту просто під двері готелю. Головне – не забути його «забронювати». Щодо проживання – найзручніший і, мабуть, найдешевший варіант буде вибрати котрийсь із готелів, які пропонують організатори. Із плюсів - для учасників є знижка і це не далеко від місця старту. Так, в Mustafa hotel, де зупинялися з товаришем, номер обійшовся у 75 долларів за 4 ночі на людину. Це зі сніданком та вечерею у вигляді шведського столу. Як ми жартували: тут тільки на одному харчуванні – вартість проживання можна окупити :-)) Плюс, був холодний басейн та можливість сходити у хамам чи сауну. А це після забігу – буде більш ніж актуально.


Спорядження

При видачі стартових номерів кожен учасник мав пред’явити обов’язкове спорядження:

 • пляшки чи питна система на 1л

 • ізофолія

 • ліхтарик+батарейки

 • ємність (чашка/стакан) для води, коли, ізотоніка (на ПП стаканчиків не було)

 • дощезахистна куртка

 • мобільний з екстреним номером оргів

 • кепка/баф

 • свисток

Вранці було досить прохолодно 9-10С, навіть накрапав дощик, однак у футболці, шортах – бігти було цілком Ок. Можна вдягнути рукава на перші кілометри, поки тіло зігріється.

Дехто з бігунів – біг старт у шосейних кросівках. Однак, все ж не скрізь це зручно, на деяких ділянках хоча б легковиражений протектор на кросах – потрібен.

Спорядження на старт:

 • кросівки Trailroс285 #Inov8

 • гольфи #Hummel

 • шорти компресійні #2XU

 • футболка з #Bojko trail

 • рукава #Nutrixxion

 • трейловий пояс Free Belt Pro #Compressport

 • годинник Spartan ultra #Suunto

 • баф

 • сонцезахистні окуляри

Крім того взяв:

 • наплічник #UltimateDirection 11L

 • куртка-вітрівка з капюшоном (із обов’язкового спорядження)

 • ізофолію

 • пластикову "чашку", що складається - на 200мл

 • мобільний

 • свисток

 • питна система #Inov8 на 2L + 2 пляшки з-під моршинської по 0,5L

 • ліхтарик #petzl

 • стартовий номер

 • гелі - 8шт #Nutrixxion

 • гель-ізотонік - 1шт #Stealth

 • батончики - 3шт #Nutrixxion + 3шт #EatMe (без цукру)

 • магній – 2шт #Nutrixxion

 • сольові капси - 8шт #Eliksyr

 • 0,5L ізотоніку #Eliksyr – в питній системі

Харчуванн-гідратація

У важливості цієї компоненти переконався ще на Бойко трейлі. Їжі розраховував на 6-6,5 годин бігу, один гель чи батончик кожні пів години. Їжа на 2-ох КП – додаткове підживлення.

Пів літра ізотоніка залив у систему але з ним не склалося – бо забилася трубка, тож мусив на першому КП його просто вилити. Далі біг вже на воді і колі. Кожні 40-50хв приймав сольові капси, на 30-у та 50-у км – випив магній від судом. Загалом, система ще раз показала свою дієвість для мене. Не було «упадку» сил, симптомів зневоднення чи судом. Це при тому, що з 11 години – сонце палило нещадно.

Перед стартом

Ми прилетіли з товаришем в Чт, тож у Пт вже зранку пішли отримувати стартові пакети учасника. Тут зустріли чимало друзів-знайомих з України. Як ні як – цього року на стартах в рамках Salomon Cappadocia Ultra Trail брало участь аж 49 українців!

Стартовий пакет включав:

- стартовий номер учасника + "жменя" булавок:) - брошура - кілька рекламних буклетів - футболка синтетична #Salomon - передстартова вечеря (паста паті) - післяфінішна вечеря - медаль фінішера (після фініша:) - фліска Salomon (після фініша - для дистанцій 63км та 119км)

А також ще раз згадаємо про: - трансфер з аеропорту і в аеропорт (без бронювання – це 60 лір) - знижка на проживання у деяких готелях до 50%

При ціні стартового пакету на деяких наших стартах, яка наближається до вартості стартового у Каппадокії (48 євро – вартість реєстрації на довгу дистанцію, на середню - і коротку - вона менша) – стартові пакеті пакети значно скромніші...

Експо та Брифінг

Експо було невелике. Ціни – не надто дешеві навіть порівняно з нашими у тих самих магазинах Salomon i Suunto. Поруч з наметами відомих брендів – така сама кількість «турецьких аналогів» – значно дешевших але й менш якісних при прискіпливому огляді.

Забравши стартовий пакет – повернувся до готелю і поспав годинку-півтори вобід, адже старт був о 7 ранку, а це означало ранній підйом. Пообіді – відвідав передстартовий брифінг на якому у загальних рисах розповіли про особливості траси. Не скажу, що почув багато чогось нового, порівняно з інформацією на сайті чи в брошурі.

Паста-паті

Все було організовано чітко, вцілому смачна паста. Щоправда салат – був надто гострим. А суп і овочі не пробував, бо їсти неапробовану до того їжу впереддень гонки – ризиково.

Спати ліг по-раніше, попередньо запаривши вівсяну кашу. "Поснідав" о 3год ночі - і знову ліг додивлятися сни. Все потрібне до ультра було зібрано-зпаковано, тож - основний будильник стояв на 6 ранку.


СТАРТ


О пів на сьому ранку – неширока вуличка перед аркою вже була майже наполовину заповнена учасниками. Як не як – близько 1000 чол. стартувало на дистанціях 63км+ (CMT) і 119км (CUT).І – невеликий шок. На весь цей натовп – стояла одна машина з 4-а туалетними кабінками (2-а з одного боку для жінок, 2-а з іншого – для чоловіків). Це мабуть була «кара» за нарікання на кількість туалетних кабінок на Київському марафоні :)) Втім, черга рухалася швидко, тож після відвідин WC за 7хв до старту – вже пробивався у перші ряди по-ближче до арки. Еліта, людей 20, спершу була відгороджена від решти але потім – загорожу просто прийняли і я опинився у 4-5 ряді щільнонапакованих атлетів.

Зворотній відлік 10…9... 1 і… – побігли!


1-10,5км (Urgup-Ibrahimpasha)


Перші 500 метрів треба було бігти під гірку бруківкою, тож це трохи стримувало любителів «бігти на всі гроші зі старту». Але, звісно, не всіх :) Я ж не надто поспішав, по-троху розганяючись та прогріваючись. Після перших км почав підбиратися до лідерів. Втім при темпі 4:01-4:30 як показували Spartan ultra – їхні спини майоріли десь далеко-далеко на пагорбах чи то у низинах. Підйоми спуски чергувалися з рівними широкими ділянками, де можна було розігнатися. На першому КП – затримався трохи більше ніж планував – поки вилив розбирався з гідропаком із ізотоніком. Зрештою вилив ізотонік взагалі. Натомість волонтери вже набрали мені в пляшечки воду та колу. Можна бігти далі.


10,5-28км (Ibrahimpasha-Uchisar)

Після досить плавного підйому – стежка у низинці з трохи підмоченим піском. Втім для моїх кросів (#Trailroc285) це не було проблемою, тож просто котив вперед. Сонце було досі за хмарами – біглося добре. В одному місці, перед підйомом – розмітка різко пішла вгору. Я ж "з розгону" просто пробіг ще метрів 10 стежкою, доки не опинився у колючих кущах, звідки було не так просто вибратися :) Бігли останню частину траси групою 4-и людини. Два "соточника" і нас двоє - на 60км+.
Повна версія статті на Endurance Games - тут.

144 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

 • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now