• Skorokhod

Cappadocia medium trail: ультра неймовірною Каппадокією


Чому Кападокія?

Вперше у Туреччині побував ще у 2012 році. Це був спортивно-туристичний похід 4-ої категорії по Пн-Сх горам із заходом на вершину Качкар (3990м). Красиві гори, привітні турки, хамам, айран і чудові дороги, ще тоді лишили бажання якось повернутися.

І ось, напевно позаминулого року, на очі потрапив звіт когось з українців, хто біг ультра трейл у Каппадокії - Salomon Cappadocia Ultra Trail. Цікавий регіон та бюджетність поїздки, а крім того – можливість підзбирати трохи балів ITRA для UTMB – стимулювали зважитися на поїздку.Підготовка

Коли вже усі квитки було куплено, готель заброньовано – трапилася халепа... Під час Бойко трейла набігав «коліно бігуна». На 2-а місяці практично повністю випав із бігу й тільки за півтора місяці до старту – зміг по-троху відновити підготовку. Оповідь про систему відновлення – заслуговує на окрему статтю, тож скажу тільки у загальних рисах про кілька важливих моментів: - основною помилкою – було через біль пробувати підготуватися на Chornohora Sky Marathon. Це тільки затягнуло процес одужання і за тиждень до старту – не міг пробігти більше пів кілометру без болю... - довелося багато уваги приділити розтяжкам, розкаткам, масажам – тим елементам підготовки, на яких зазвичай «економив» час... Про користь масажу - тут. - головним правильним рішенням було знайти тренера, який допоможе оптимізувати підготовку, дужже вдячний Олексію Прокопенко (Endurance school) за тренувальний план, самі тренування та поради і настанови! - початково реєструвався на «довгу» 119км дистанцію але в контексті проблем з коліном і довготривалої перспективи - прийшли з Олексієм до висновку, що є сенс перереєструватися на «середню» - 63км. Це було 100% правильне рішення! - фізична підготовка – тільки «половина» справи, для повноцінної реабілітації дуже важлива – психологічна складова. Але про це – теж хочеться поговорити більш докладно окремо.

В сухому підсумку – з 20-30км на тиждень по-троху об’єми доповзли 40-60км/тиждень. Плавання. Велосипед. Розтяжки та розкатки blackroll-ом. За два тижні до старту - половинка на WizzAir Kyiv City Marathon - вийшло навіть вибігти з 1год 24хв.

За тиждень до старту – тренувався вже без наколінника чи тейпа, і коліно на Голосіївських гірках зовсім не непокоїло. Це було – міні-диво! Але старт – всього за 6 днів. І, я розумів, що при всьому оптимізмі – пробігти 60км+ на результат при такому кілометражі та ще й після травми – буде задачею непростою.


Логістика та проживання

Дістатися місця старту, яке знаходиться у місті Ургюп (Urgup) можна досить бюджетно – за 100 євро туди й назад при купівлі квитків менш ніж за пів року до старту. Є безліч варіантів перельотів, адже поблизу аж два аеропорти в містах Невшехір (Nevsehir) та Кайсері (Kayseri). Крім того, є автобусне сполучення з Анкарою. Ми з товаришем добиралися «туди» через Невшехір, «назад» – через Кайсері турецьким лоукостом Pegasus.

Організатори – забезпечують безкоштовний трансфер з аеропорту просто під двері готелю. Головне – не забути його «забронювати». Щодо проживання – найзручніший і, мабуть, найдешевший варіант буде вибрати котрийсь із готелів, які пропонують організатори. Із плюсів - для учасників є знижка і це не далеко від місця старту. Так, в Mustafa hotel, де зупинялися з товаришем, номер обійшовся у 75 долларів за 4 ночі на людину. Це зі сніданком та вечерею у вигляді шведського столу. Як ми жартували: тут тільки на одному харчуванні – вартість проживання можна окупити :-)) Плюс, був холодний басейн та можливість сходити у хамам чи сауну. А це після забігу – буде більш ніж актуально.


Спорядження

При видачі стартових номерів кожен учасник мав пред’явити обов’язкове спорядження:

 • пляшки чи питна система на 1л

 • ізофолія

 • ліхтарик+батарейки

 • ємність (чашка/стакан) для води, коли, ізотоніка (на ПП стаканчиків не було)

 • дощезахистна куртка

 • мобільний з екстреним номером оргів

 • кепка/баф

 • свисток

Вранці було досить прохолодно 9-10С, навіть накрапав дощик, однак у футболці, шортах – бігти було цілком Ок. Можна вдягнути рукава на перші кілометри, поки тіло зігріється.

Дехто з бігунів – біг старт у шосейних кросівках. Однак, все ж не скрізь це зручно, на деяких ділянках хоча б легковиражений протектор на кросах – потрібен.

Спорядження на старт:

 • кросівки Trailroс285 #Inov8

 • гольфи #Hummel

 • шорти компресійні #2XU

 • футболка з #Bojko trail

 • рукава #Nutrixxion

 • трейловий пояс Free Belt Pro #Compressport

 • годинник Spartan ultra #Suunto

 • баф

 • сонцезахистні окуляри

Крім того взяв:

 • наплічник #UltimateDirection 11L

 • куртка-вітрівка з капюшоном (із обов’язкового спорядження)

 • ізофолію

 • пластикову "чашку", що складається - на 200мл

 • мобільний

 • свисток

 • питна система #Inov8 на 2L + 2 пляшки з-під моршинської по 0,5L

 • ліхтарик #petzl

 • стартовий номер

 • гелі - 8шт #Nutrixxion

 • гель-ізотонік - 1шт #Stealth

 • батончики - 3шт #Nutrixxion + 3шт #EatMe (без цукру)

 • магній – 2шт #Nutrixxion

 • сольові капси - 8шт #Eliksyr

 • 0,5L ізотоніку #Eliksyr – в питній системі

Харчуванн-гідратація

У важливості цієї компоненти переконався ще на Бойко трейлі. Їжі розраховував на 6-6,5 годин бігу, один гель чи батончик кожні пів години. Їжа на 2-ох КП – додаткове підживлення.

Пів літра ізотоніка залив у систему але з ним не склалося – бо забилася трубка, тож мусив на першому КП його просто вилити. Далі біг вже на воді і колі. Кожні 40-50хв приймав сольові капси, на 30-у та 50-у км – випив магній від судом. Загалом, система ще раз показала свою дієвість для мене. Не було «упадку» сил, симптомів зневоднення чи судом. Це при тому, що з 11 години – сонце палило нещадно.

Перед стартом

Ми прилетіли з товаришем в Чт, тож у Пт вже зранку пішли отримувати стартові пакети учасника. Тут зустріли чимало друзів-знайомих з України. Як ні як – цього року на стартах в рамках Salomon Cappadocia Ultra Trail брало участь аж 49 українців!

Стартовий пакет включав:

- стартовий номер учасника + "жменя" булавок:) - брошура - кілька рекламних буклетів - футболка синтетична #Salomon - передстартова вечеря (паста паті) - післяфінішна вечеря - медаль фінішера (після фініша:) - фліска Salomon (після фініша - для дистанцій 63км та 119км)

А також ще раз згадаємо про: - трансфер з аеропорту і в аеропорт (без бронювання – це 60 лір) - знижка на проживання у деяких готелях до 50%

При ціні стартового пакету на деяких наших стартах, яка наближається до вартості стартового у Каппадокії (48 євро – вартість реєстрації на довгу дистанцію, на середню - і коротку - вона менша) – стартові пакеті пакети значно скромніші...

Експо та Брифінг

Експо було невелике. Ціни – не надто дешеві навіть порівняно з нашими у тих самих магазинах Salomon i Suunto. Поруч з наметами відомих брендів – така сама кількість «турецьких аналогів» – значно дешевших але й менш якісних при прискіпливому огляді.

Забравши стартовий пакет – повернувся до готелю і поспав годинку-півтори вобід, адже старт був о 7 ранку, а це означало ранній підйом. Пообіді – відвідав передстартовий брифінг на якому у загальних рисах розповіли про особливості траси. Не скажу, що почув багато чогось нового, порівняно з інформацією на сайті чи в брошурі.

Паста-паті

Все було організовано чітко, вцілому смачна паста. Щоправда салат – був надто гострим. А суп і овочі не пробував, бо їсти неапробовану до того їжу впереддень гонки – ризиково.

Спати ліг по-раніше, попередньо запаривши вівсяну кашу. "Поснідав" о 3год ночі - і знову ліг додивлятися сни. Все потрібне до ультра було зібрано-зпаковано, тож - основний будильник стояв на 6 ранку.


СТАРТ


О пів на сьому ранку – неширока вуличка перед аркою вже була майже наполовину заповнена учасниками. Як не як – близько 1000 чол. стартувало на дистанціях 63км+ (CMT) і 119км (CUT).І – невеликий шок. На весь цей натовп – стояла одна машина з 4-а туалетними кабінками (2-а з одного боку для жінок, 2-а з іншого – для чоловіків). Це мабуть була «кара» за нарікання на кількість туалетних кабінок на Київському марафоні :)) Втім, черга рухалася швидко, тож після відвідин WC за 7хв до старту – вже пробивався у перші ряди по-ближче до арки. Еліта, людей 20, спершу була відгороджена від решти але потім – загорожу просто прийняли і я опинився у 4-5 ряді щільнонапакованих атлетів.

Зворотній відлік 10…9... 1 і… – побігли!


1-10,5км (Urgup-Ibrahimpasha)


Перші 500 метрів треба було бігти під гірку бруківкою, тож це трохи стримувало любителів «бігти на всі гроші зі старту». Але, звісно, не всіх :) Я ж не надто поспішав, по-троху розганяючись та прогріваючись. Після перших км почав підбиратися до лідерів. Втім при темпі 4:01-4:30 як показували Spartan ultra – їхні спини майоріли десь далеко-далеко на пагорбах чи то у низинах. Підйоми спуски чергувалися з рівними широкими ділянками, де можна було розігнатися. На першому КП – затримався трохи більше ніж планував – поки вилив розбирався з гідропаком із ізотоніком. Зрештою вилив ізотонік взагалі. Натомість волонтери вже набрали мені в пляшечки воду та колу. Можна бігти далі.


10,5-28км (Ibrahimpasha-Uchisar)

Після досить плавного підйому – стежка у низинці з трохи підмоченим піском. Втім для моїх кросів (#Trailroc285) це не було проблемою, тож просто котив вперед. Сонце було досі за хмарами – біглося добре. В одному місці, перед підйомом – розмітка різко пішла вгору. Я ж "з розгону" просто пробіг ще метрів 10 стежкою, доки не опинився у колючих кущах, звідки було не так просто вибратися :) Бігли останню частину траси групою 4-и людини. Два "соточника" і нас двоє - на 60км+.
Повна версія статті на Endurance Games - тут.

161 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі