• Skorokhod

#RunGadgets: Suunto Spartan ultra


До використання різноманітних гаджетів під час бігу - ставлюся "спокійно":) В тому числі - годинників. Швидше схильний бігати без гаджетів зовсім чи з мінімально-необхідними. Як не як - біг це ще й можливість послухати себе, свої відчуття, думки та розчинитися у моменті "тут і зараз"... Втім, у тренувальному процесі, на змаганнях без гаджетів зараз не те щоб неможливо чи важко але - не зручно. Раніше у підготовці мені вистачало звичайного годинника-пульсометра (спершу Sigma, потім Suunto M1) та мобільного. Однак, після того, як кілька років тому почав брати участь у змаганнях з трейлу та гірського бігу в рідних Карпатах - переконався, що треба апгрейдитися не тільки в плані екіпу, а й гаджетів:-) Щонайменше наявність годинника із завантаженим треком дистанції - на багатьох стартах могла б зекономити час, який втрачається на блукання у пошуках розмітки...

Почав придивлятися до різних девайсів. По співвідношенню ціна/якість та можливості використання для вело та плавання - приглянувся Suunto Ambit3 (гарний огляд - на НогиБоги - тут). Щоб не купувати "кота у мішку" - планував взяти цей годинник на тестування ще перед цьогорічним Chornohora Sky Marathon. Але оскільки через травму під час Bojko trail на той час навіть про тренування не йшла мова - то все відклалося до Cappadocia Media Trail. Тут, щоправда, мені запропонували затестити годинник Suunto але по-серйозніший - Spartan ultra. Вагався не довго, погодився :-)

Враження


У повсякденному використанні

Spartan ultra - виявилися дуже зручні. Одразу сподобався дизайн та м'який еластичний ремінь. Такий годинник приємно носити. Екран сенсорний, що було спершу не звично але виявилося дуже зручно (крім того, переключати меню/функції можна оперуючи 3-ма кнопками збоку).

Протягом дня можна відслідковувати кількість кроків, а також сон. Є будильник з вібро-режимом. Для мене - це важливий бонус, оскільки встаю досить рано і при цьому завжди намагаюся не розбудити дружину і малечу.

Після синхронізації з мобільним - можна отримувати сповіщення про дзвінки та повідомлення. Щоправда ці функції не використовував - вистачає і смартфона:)

Заряду акумулятора з врахуванням не довгих тренувань мені вистачало на 2-3 дні. Теж здивувало, що зарядка до годинника кріпиться спеціальним магнітом - але це дозволяє спокійно підзаряджати "на ходу" годинник й не перейматися, що провід випаде з "гнізда".

Під час тренувань

Батарея

Оскільки початково планував бігти в Каппадокії основну дистанцію (119км) - то наявність "витривалої" батареї була більш ніжа важливо. Але коли перереєструвався на відносно швидкісні 63км - це вже стало не так критично.

Втім, для майбутніх "довгих" ультра однозначно віддав би перевагу годиннику з потужнім акамулятором як у Spartan ultra чи їхнього вдосконаленого "наступника" - Suunto 9 Baro.


Тренувальні режими

Тут приємно здивувала наявність великої кількості (аж 19!) тренувальних режимів для різних видів спорту. Використовував окрім бігу, крос, плавання, велосипед у залі. У басейні, щоправда, вони постійно "недораховували" 3-4 басейни... Але пишуть, що так може бути - треба сильніше відштовхуватися від бортика :-)

Оскільки взяв годинник в період тейперу то робив фактично тільки відновлювальні та кілька темпових пробіжок.

Всі спортактивності - зберігаються як у пам'яті самого годинника. Якщо встановити собі на смартфон чи ноутбук спеціальний додаток movescount та синхронізувати годинник з котримсь з цих девайсів - вся інформація автоматично опиниться у вашомупрофілі.


Cappadocia Medium Trail

Біг з обома годинниками Suunto (M1 i Spartan). Спартани допомагали трохи притримувати запал і бігти на пульсі трохи нижче ПАНО. Оскільки розмітка була практично ідеальною - дивитися трек не було потреби. Ще одина зручна функція Спартанів - вібрування після кожного подоланого км. Як же ж я чекав кожного сигналу після останнього КП!!! :-)

Ціна

Коли брав годинник на тестування у магазині Світ спорту - він коштував з HR-ременем 20 тис.грн з невеличким, зараз із 30% знижкою - близько 17 тисяч. Така сама ціна і на сайті офіційного дистриб'ютора Suunto в Україні. Гроші немаленькі. Втім, по функціоналу та задоволенню від використання - Спартани цілком себе окуповують.

Доречі, на на Експо в Каппадокії при дисконті 25% на Suunto 9 Baro - у перерахунку на гривни вони коштували майже 25 тис. А ще - продавець зізнався, що найбільш "купованим" товаром до появи "дев'ятки" у них були Ambit 3. Тепер Suunto 9 Baro по-троху їх витісняє...


Резюме:

Враження від Спартанів залишиися тільки позитивні. Це "небо і земля" порівняно з моїми М1:) Годинник чудово підійде ультрабігунам, а також любителям мультиспорту. Зручний у використанні, файний по дизайну та багатий різним корисним функціоналом.

Єдине, що стримує, щоб не купити його зараз - ціна і поява Suunto 9 Baro. Але, маю надію, вже скоро зміню свій М1 на "дев'ятку" :-)

55 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now