• Skorokhod

#RunGadgets: Suunto Spartan ultra


До використання різноманітних гаджетів під час бігу - ставлюся "спокійно":) В тому числі - годинників. Швидше схильний бігати без гаджетів зовсім чи з мінімально-необхідними. Як не як - біг це ще й можливість послухати себе, свої відчуття, думки та розчинитися у моменті "тут і зараз"... Втім, у тренувальному процесі, на змаганнях без гаджетів зараз не те щоб неможливо чи важко але - не зручно. Раніше у підготовці мені вистачало звичайного годинника-пульсометра (спершу Sigma, потім Suunto M1) та мобільного. Однак, після того, як кілька років тому почав брати участь у змаганнях з трейлу та гірського бігу в рідних Карпатах - переконався, що треба апгрейдитися не тільки в плані екіпу, а й гаджетів:-) Щонайменше наявність годинника із завантаженим треком дистанції - на багатьох стартах могла б зекономити час, який втрачається на блукання у пошуках розмітки...

Почав придивлятися до різних девайсів. По співвідношенню ціна/якість та можливості використання для вело та плавання - приглянувся Suunto Ambit3 (гарний огляд - на НогиБоги - тут). Щоб не купувати "кота у мішку" - планував взяти цей годинник на тестування ще перед цьогорічним Chornohora Sky Marathon. Але оскільки через травму під час Bojko trail на той час навіть про тренування не йшла мова - то все відклалося до Cappadocia Media Trail. Тут, щоправда, мені запропонували затестити годинник Suunto але по-серйозніший - Spartan ultra. Вагався не довго, погодився :-)

Враження


У повсякденному використанні

Spartan ultra - виявилися дуже зручні. Одразу сподобався дизайн та м'який еластичний ремінь. Такий годинник приємно носити. Екран сенсорний, що було спершу не звично але виявилося дуже зручно (крім того, переключати меню/функції можна оперуючи 3-ма кнопками збоку).

Протягом дня можна відслідковувати кількість кроків, а також сон. Є будильник з вібро-режимом. Для мене - це важливий бонус, оскільки встаю досить рано і при цьому завжди намагаюся не розбудити дружину і малечу.

Після синхронізації з мобільним - можна отримувати сповіщення про дзвінки та повідомлення. Щоправда ці функції не використовував - вистачає і смартфона:)

Заряду акумулятора з врахуванням не довгих тренувань мені вистачало на 2-3 дні. Теж здивувало, що зарядка до годинника кріпиться спеціальним магнітом - але це дозволяє спокійно підзаряджати "на ходу" годинник й не перейматися, що провід випаде з "гнізда".

Під час тренувань

Батарея

Оскільки початково планував бігти в Каппадокії основну дистанцію (119км) - то наявність "витривалої" батареї була більш ніжа важливо. Але коли перереєструвався на відносно швидкісні 63км - це вже стало не так критично.

Втім, для майбутніх "довгих" ультра однозначно віддав би перевагу годиннику з потужнім акамулятором як у Spartan ultra чи їхнього вдосконаленого "наступника" - Suunto 9 Baro.


Тренувальні режими

Тут приємно здивувала наявність великої кількості (аж 19!) тренувальних режимів для різних видів спорту. Використовував окрім бігу, крос, плавання, велосипед у залі. У басейні, щоправда, вони постійно "недораховували" 3-4 басейни... Але пишуть, що так може бути - треба сильніше відштовхуватися від бортика :-)

Оскільки взяв годинник в період тейперу то робив фактично тільки відновлювальні та кілька темпових пробіжок.

Всі спортактивності - зберігаються як у пам'яті самого годинника. Якщо встановити собі на смартфон чи ноутбук спеціальний додаток movescount та синхронізувати годинник з котримсь з цих девайсів - вся інформація автоматично опиниться у вашомупрофілі.


Cappadocia Medium Trail

Біг з обома годинниками Suunto (M1 i Spartan). Спартани допомагали трохи притримувати запал і бігти на пульсі трохи нижче ПАНО. Оскільки розмітка була практично ідеальною - дивитися трек не було потреби. Ще одина зручна функція Спартанів - вібрування після кожного подоланого км. Як же ж я чекав кожного сигналу після останнього КП!!! :-)

Ціна

Коли брав годинник на тестування у магазині Світ спорту - він коштував з HR-ременем 20 тис.грн з невеличким, зараз із 30% знижкою - близько 17 тисяч. Така сама ціна і на сайті офіційного дистриб'ютора Suunto в Україні. Гроші немаленькі. Втім, по функціоналу та задоволенню від використання - Спартани цілком себе окуповують.

Доречі, на на Експо в Каппадокії при дисконті 25% на Suunto 9 Baro - у перерахунку на гривни вони коштували майже 25 тис. А ще - продавець зізнався, що найбільш "купованим" товаром до появи "дев'ятки" у них були Ambit 3. Тепер Suunto 9 Baro по-троху їх витісняє...


Резюме:

Враження від Спартанів залишиися тільки позитивні. Це "небо і земля" порівняно з моїми М1:) Годинник чудово підійде ультрабігунам, а також любителям мультиспорту. Зручний у використанні, файний по дизайну та багатий різним корисним функціоналом.

Єдине, що стримує, щоб не купити його зараз - ціна і поява Suunto 9 Baro. Але, маю надію, вже скоро зміню свій М1 на "дев'ятку" :-)

57 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі