• Skorokhod

TrailEquip #1: Roclite305 vs Trailroc285


Передісторія

Коли почав регулярно бігати у далекому 2005 році - спершу виходив на пробіжку в звичайних... кедах:) Тоді, 1-2км бігу - то була тільки розминка перед тренуваннями карате - під час яких відпрацьовував удари ногами по саморобних маківарах або ж деревах... Кеди з тонкою підошвою для цього підходили якнайкраще.

Перший свій марафон (Київ, 2011 рік) - пробіг у звичайних кросівках. Добре, що все ж не в кедах, бо бруківка на Червоноармійській (а тоді треба було зробити 8 "петельок" туди-назад цією чудовою вулицею:) добряче била по ногах, взутих у кроси, що вже казати про кеди...


Трейли почав бігати в 2013 році ("Вовче горло"). Використовував Reebok sublite duo - кроси, які отримав як член команди Reebok на Spartathlon в 2013 році. Або ж - просто добивав звичайні кросівки:) Перед Дзембронею-2016 придбав трейлові кроси "мейд ін чайна". Окрім Дземброні, пробіх у них Chornohora Sky Race (2016) та Дземброню-2017 з "великих стартів". Але якраз на фініші Дземброні в 2017 році - побачив, що вони просто розлізлися й добіг у них дивом.

Rocklite305 купив перед Chornohora Sky Marathon.

Чому обрав саме Roclite305? Перш за все - чув багато схвальних відгуків від друзів-бігунів. Мені також cподобалася "універсальність" цих кросівок для різних трас. І, нарешті, дуже лояльна цінова політика з можливістю отримати знижку по реєстрації на котрийсь з трейлів в Україні (!) в магазині Ultra Extrem.

Відбігав у Roclite окрім Чорногори Гуцул-трейл-2018, Дземброню-2018, Bojko trail-2018 з "великих стартів" та ще більше десятка менших у Голосієво, Китаєво, Феофанії. Це - не рахуючи тренування. Кросівки досі "живі" - тільки трохи зовнішня сіточка почала збоку злазити.

З осені - взяв на тестування Trailroc285. У цих кросівках провів практично всі трейлові тренування, а також пробіг Cappadocia Medium Trail. Ділюся враженнями :)

Загальне враження

Колодки у Roclite305 і Trailroc285 дещо різні. На мої ноги:) Trailroc285 виявилися зручнішими, бігти комфортніше але тут - кому як пощастить:) Хоча Trailroc285 по вазі усього на 20 грамів легше за Roclite305 - різниця відчувається, особливо - на ультрадистанціях.


Зовнішня поверхня

У Roclite305 - це певно єдиний невеликий недолік, про який згадував: через якийсь час зовнішня сіточка по боках починає "витиратися". Наскільки бачив в описі "наступників" Roclite305 - Roclite315, цей недолік мали підправити.


Шнурування

Завжди зав'язую шнурки на подвійний вузол. Втім, у Roclite за весь час використання - було кілька випадків, що під час гонки шурки розв'язувалися. Точно пам'ятаю - на Ірдинь трейлі у 2017 році. Щоправда, специфіка того трейла була така - що постійно йшов дощ. Більший чи менший. І зав'язував шнурки, коли вони були досить мокрі, що напевно вплинуло на результат.

Напевно, на цей момент Inov8 - рекомендував би звернути увагу. Я обома руками за різні технології фіксації шнурків, які використовують у деяких кросах, щоб було як у рекламі: "взув і забув".

У Trailroc285 - пробігав усього кілька місяців за відносно "лайтових" погодніх умов, не розшнуровувалися.


Устілки

Досить тонкі в обох моделях. Втім, свої функції виконують, якихось претензій не маю.


Захист носочку кросівок

Захист носків на обох кросівках - чудовий. На Trailroc285 він видається слабшим, однак правильно підібраний розмір все компенсовує.


Підошва

У Trailroc (верхній кросівок) протектор менш агресивний, шипи дрібніші. За рахунок цього - при потраплянні у якесь велике багнисько - що для наших трейлів рутинно - може бути біда. Зате, по відносно сухому, не надто багнистому - біжиться як у шиповках:) Roclite305 - всюдиходи, які легко торували собі шлях і багнистими Ірдинськими болотами, і Чорногорою з її камінцями, і, навіть, "забігали" на каміння на скелях Довбуша.

У обидвох кросівок є захистні пластини в підошві Rock plate i Metaplate, які дозволяють бігти по всілякому камінню та не переживати, що це каміння простромить підошву.

Використання

Trailroc285 - охоче взяв би на якийсь не дуже грязький трейл, де можна гарно розігнатися (на кшталт Cappadocia ultra)

Roclite305 - "універсали", які можна брати скрізь - де не підійдуть 285:)


І на останок... Трейли, особливо ультра-трейли, вимагають прискіпливого підходу до вибору взуття. Неможливо бігати (принаймні довго:) аби в чому й при цьому показувати гарні результати та не травмуватися. Тому, які б цілі у трейлі ви перед собою не ставили, просто фінішувати чи поборотися за подіум - кросівки це не той елемент спорядження на якому слід економити. Вивчайте характеристики. Міряйте, тестуйте в "бойових умовах". Та - бігайте довго і без травм!
78 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now