• Skorokhod

TENGRI ULTRA 2019: Оксана Рябова фінішує другою серед жінок на 70k (день 3)

Третій день у Великому степу розпочався рано. Ще не встигло зійти сонце, а в таборі почалося пожвавлення. Учасники 70-и кілометрової гонки та ті, хто їм співчував:) позалишали намети і поступово підтягувалися до стартової арки, звідки о 6 ранку мав відбутися старт. Всього цього року на ультрадистанцію вийшло близько 150 атлетів, з них майже 5-а частина – представниці прекрасної половини людства. Крім того, вперше відбувалися естафетні змагання – ще близько 30 команд змагалися в цьому форматі.

Температура повітря вранці була всього +5-6С, тож на учасників ультра – було холодно дивитися. Надягнув на себе все, що було на утеплення – джинси, фліску, куртку. Ось, нарешті, зворотній відлік і – старт! Колона здіймаючи куряву поступово уходить дорогою в «гори». Загалом, дистанція складається з 2-ох «петель» по 35км. Орієнтуючись на минулорічні результати – очікую, що лідери серед чоловіків подолають першу половинку дистанції орієнтовно за 3-и години, а серед жінок - 3-3,5год. Зважаючи на це – вирішую скористатися нагодою і ще трохи поспати :)

Втім, прокинутися довелося значно раніше, ніж би хотів. З 8 ранку сонце почало вже добряче підсмажувати намета і перебувати у ньому ставало все важче. Вирішую зробити зарядку й пробігтися в напрямку, з якого завершуватимуть перші 35км лідери.

Порозтягувався і почав пробіжку за 10хв до дев’ятої. Не встиг пробігти й кількасот метрів, як побачив першого з лідерів чоловіків. Майже одразу за ним бігли другий і третій. Четвертий і… Не може бути! На зустріч біжить Оксана! Темп близько 4:40-4:45хв/км, по часу подолання першої половини 70км дистанції – це 3год і 5хв(!). Розвертаюся і біжимо разом до транзитки, де Оксана має забрати гелі на 2-у частину дистанції. Помічаю, що 6-ою з відставанням усього в кілька хв. до транзитки підбігає учасниця з Росії.

План розминочної пробіжки зранку трохи потрусити та зробити кілька прискорень – вирішую модифікувати і після транзитки пробігтися в хорошому темпі з Оксаною. Не встигли відбігти й 500м – наздоганяємо учасника ультра, якого скрутила судома. Оксана стає 4-ою в абсолюті.

Прощаюся з Оксаною і біжу кілька км до стартового містечка, бажаючи Оксані – утримати позицію і перевагу. Втім, хоча Оксана так і фінішувала 4-ою в абсолюті (!) події на гонці розвивалися драматично. Переміг казахський атлет за 6год і 40хв. Росіянка прибігла 2-ою в абсолюті, оновивши свій же рекорд траси 7год 17х. Третім фінішував – казахський триатлет за 7год рівно. Повні фінішні протоколи - тут.

Як же проходила сама гонка?


Невелике пост-фінішне інтерв’ю з Оканою.

Оксано, вітаю з чудовим результатом! Розкажи як проходила гонка і боротьба на дистанції?

- Зі старту кілька кілометрів після початку – бігла за лідерами. Наздогнала російську атлетку, Марину. Так ми з нею пробігли до наступного КП. Але оскільки я тільки набирала воду – не зупинялася, то вибігла раніше і почала відриватися. Втім, бачила, що суперниця сильна – й не дуже відстає. Сподівалася зробити гарний відрив на 2-ій пол. траси, де були підйоми, які я проходила швидше ніж суперниця. До 60км все йшло чудово – я навіть в якийсь момент вийшла на 2-у позицію в абсолюті. Але потім, десь 62-67км мене «накрило». Далася в знаки трохи зашвидка 1-а половина. Темп сильно впав. Мене наздогнала Марина, потім ще хтось із чоловіків. Тільки на 67км трохи полегшало і змогла знову взяти гарний темп. Так і фінішувала.


Ти пробігла з другим результатом 7год 2хв, лише на 10хв поступившись Марині й також побивши минулорічний рекорд Марини у 7год 16хв. Скажи, задоволена результатом?


- Звісно, хотіла перемогти. Втім, оскільки старт був більше підготовчим до основного (115км зі значним набором), який буде через місяць – то результатом задоволена.


Що тобі сподобалося на Tengri Ultra?


- По-перше – чітка організація. Це заслуга як головних організаторів з «Екстремальна Атлетика» - Тимура Артюхова, Вадима Винокурова, так і волонтерів. Контрольні пункти (КП) – були чудові! По-друге старт цікавий гарними краєвидами й різноманіттям покриття: тут вам і твердий та м’який грунт, кам’янисті ділянки, пісок… І, нарешті, хоча й полюбляю довші траси з великим набором Tengri Ultra – чудова дистанція для швидкого бігу. А ще (посміхається) тут класні призи та душевна атмосфера!


Чи була для тебе спека – лімітуючим фактором?


- Загалом – ні. Після ультра в ОАЕ (проект «Долаючи пустелю») – це не настільки жарко (сміється:). На КП намагалася поливати голову, а також – достатньо пити ізотоніка Nutrixxion – дуже допомагало!


Кому б ти порекомендувала бігти Tengri Ultra?


- В першу чергу – всім любителям швидких трейлів. Тим, хто хоче побачити степову екзотику й спробувати свої сили на відносно жаркій трасі з різноманітним рел’єфом. Степ – дійсно неймовірне і дуже красиве місце! Чого вартують хоча б квітучі маки, які ми сьогодні пробігали або ж дві черепахи, які зустріла неподалік каньйону!

Що ж для Оксани змагальна частина сьогодні закінчилася. А от мені завтра тільки виходити на старт. Добре, що не о 6 ранку, а о 7-ій. Зайва годинка сну зараз – зовсім не зайва ;)

На моїй дистанції 35км – стартуватиме аж 400 учасників, тож гонка обіцяє бути цікавою. І, вже не дочекаюся на власні очі насолодитися степовими краєвидами!45 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now