• Skorokhod

TWCH2019: парад націй, форма для збірної й ТОП-атлети чемпіонату (День 3)

З самого ранку Коїмбра - в передчутті спортивного свята. Ще немає сьомої години, а на вулицях можна побачити атлетів у формі національних збірних, які розминаються бігаючи центральними вуличками або ж набережною. І справді, хіба ж можна пропустити таку нагоду - трохи "продихатися" перед стартом?


Допінг-контроль та технічна зустріч

О 8:30 у готелі - збираємося на "медичний" міні-семінар від ITRA, а Валерій Шипунов - йде як представник команди на технічну зустріч, де будуть уточнюватися різні оргмоменти.

На медичному семінарі представники ITRA фактично переповіли те, що раніше надсилали мейлом: рекомендація заповнити мед.сторінку у своєму профілі ITRA, небезпеку й шкоду від вживання кортикостироїдів, про заходи, які робить ITRA аби піклуватися про здоров'я атлетів.

Членів команди з найвищим perforvance index ITRA (Сергія Попова та Юлю Тарасову) - після семінару забрали на здачу допінг-контроля. Семінар був коротким, хвилин 20 але оскільки перед нами група значно затрималася закінчили ми за пів години до початку параду націй.

На технічній зустрічі - отримали 2-а жилета для нашої команди підтримки на контрольному пункті 2 (КП2) на 16-ому км.


ФОРМАльне питання

Так "історично склалося", що кожного року (а це щонайменше останні 3-и роки) всі члени збірної команди, які поїхали на Чемпіонат світу представляти Україну - отримували форму (шорти та футболку) з національною символікою. Щоб одразу зняти частину питань - забезпечення формою трейлбігунів, а трейл це неолімпійський, позастадіонний вид спорту, - не є завданням чи тим паче обов'язком ФЛАУ. Тобто це здійснювалося за "залишковим принципом" (якщо форма певну кількість якої роблять Спонсори, лишалася) і з "доброї волі" ФЛАУ, як певний стимул для тих, хто представляє країну.

Цього року - за два дні до старту, коли частина делегації вже була в Португалії або у дорозі - повідомили, що форми не буде. Ок, всі, загалом були готові до варіанту "вінігрет", коли кожен виходить хто в чому. Але за ініціативи Олексія Мельника - оперативно зробили наліпочки з прапором України на грудях та написом "Ukraine" на спині на кофти, які видали організатори в наборі учасника. І все вийшло цілком пристойно всього за 5 євро з людини.

Якщо відкинути одвічно філософське питання про те чи має ФЛАУ тих, хто представляє країну на Чемпіонаті світу нехай й неолімпійської (поки;) дисципліни забезпечувати формою чи ні - лишається по-суті, єдина до них претензія:

- Чому повідомили про відсутність форми не за місяць, два тижні, а за три дні до параду?

Думаю тому, що "там" просто байдуже. І ось це те - що треба реально змінювати. Як - то вже будемо думати :-)

До слова, обіцянку щодо оплати проїзду переможцям ЧУ з трейлу - ФЛАУ виконало і тут жодних претензій до них немає.


Парад націй

Зрештою, на параді все пройшло чудово. Хоча у чорних кофтах було жаркенько, коли виглядало сонечко, загалом, коли воно ховалося - було цілком навіть комфортно. Від готелю Dona Ines ми близько годинки кружляли вузенькими вуличками поки, з рештою, не вийшли до площі, де стояла сцена і команди офіційно представляли.

Ще годинку тривала "офіційна" частина.


Номери видали після офіційної церемонії представникам команди - і ввечері - вже мали їх на руках.


Втім, завтра старт, всі на місці, всі готові боротися - а це найголовніше!


Хто буде бігти Чемпіонат світу?


Про склад команди збірної України - писав раніше:

Хто представлятиме Україну на Чемпіонаті світу з трейлу 2019? (частина 1) Хто представлятиме Україну на Чемпіонаті світу з трейлу 2019? (частина 2)


Рейтинги українців серед ТОП-представників інших країн поки досить скромні. Втім - ще все попереду ;-)


А хто ж із ТОП-трейлранерів бігтиме завтра? Ні, Кіліана Джорнета - не буде. Як і Франcуа Д'Аєна, Джима Волмслі та багатьох інших. Але... Будуть: діючі чемпіони світу з трейлраннінгу - іспанець Luis Alberto Hernando (3-и кратний) та Ragna Debats з Нідерландів.


Передстартові інтерв'ю ТОП-ів - є на irunfar


ТОП-5 у чоловіків виглядає так:

  1. Luis Alberto Hernando (Іспанія) - 919;

  2. Jonathan Albon (Великобританія) - 916;

  3. Marco De Gasperi (Італія) - 911;

  4. Nicolas Martin (Франція) - 905;

  5. Francesco Puppi (Італія) - 894.

ТОП-5 у жінок:

  1. Ruth Croft (Нова Зеландія) - 792;

  2. Azara Garcia de los Salmones Marcano (Іспанія) - 783;

  3. Ragna Debats (Нідерланди) - 777;

  4. Adeline Roch (Франція) - 767;

  5. Sheila Avilés Castaño (Іспанія) - 762.


А слідкувати за перипетіями Чемпіонату світу з трейлу завтра таможна буде он-лайн: https://trilhos.abutres.net/en/live-results/ Що ж, побігли? It's time2trail!29 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі