• Skorokhod

COVID-19 і соло-пробіжки: міні-гід як зменшити ризики для себе та оточуючих

Оновлено: 27 бер 2020 р.


З кожним днем, стає все більш очевидно, що попри всі заходи в Україні та світі – боротьба із підступним COVID-19 буде тривати не тижні, а місяці. Не дивно, що навіть Олімпійські ігри перенесли на 2021 рік!


При цьому основну роль у запобіганні подальшого поширення коронавіруса покладають на практику соціального дистанціювання та всіляко наголошують на необхідності її дотриманні. Виникають цілком резонні запитання: чи можна зараз взагалі бігати або ж виходити на прогулянку чи не буде це соціально безвідповідально чи ,навіть, назаконно? І якщо бігати можна, як це робити - не піддаючи ризику себе та близьких?


Що стосується законності – то наразі в Україні немає жодних обмежень на перебування людини на вулиці, якщо вона здорова, тримає безпечну дистанцію від інших людей та своїми діями не порушує «карантинні заходи» в т.ч. в рамках оголошеної 25 квітня надзвичайної ситуації. Хоча у Іспанії, наприклад, де ситуація з коронавірусною інфекцією значно складніша, дозволено перебування на вулиці лише у чітко регламентованих випадках і пробіжки, навіть самостійні, – заборонено.


Що стосується соціальної відповідальності - аеробні навантаження на свіжому повітрі: хода, біг, катання на велосипеді, – це не ігнорування карантину чи прояв зневаги до тих, хто сидить вдома. Це - підтримка повноцінного фізичного та розумового здоров’я у довготривалій перспективі. Звісно, за умови дотримання всіх «карантинних правил» та практики соціального дистанціювання.


Соціально безвідповідально – сидіти вдома й годинами скролити стрічку новин, піддаватися паніці, та не вилазити з холодильнику. Такий «карантин» можливо і допоможе уникнути COVID-19 але дуже скоро не найкращим чином відобразиться на фізичному та психічному здоров’ї. Зверніть увагу, смертність від серцево-судинних хвороб, основними причинами яких є малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, шкідливі звички – набагато перевищує рівень смертності від коронавірусної інфекції… Тож до збереження власного здоров’я точно вартує підходити комплексно.


Тепер давайте розберемося, як же бігати безпечно аби вберегти від COVID-19 себе та оточуючих?Бігайте наодинці


Соціальне дистанціювання - передбачає обмеження контактів з людьми, які не живуть з вами. Тому, соло пробіжки або ж біг у компанії Вашої другої половинки – цілком безпечно, якщо Ви дотримуєтеся елементарних правил – про які ми поговоримо нижче.


Що стосується решти форм та варіантів групових пробіжок: з друзями, одноклубниками, сусідами - будь ласка, поки уникайте їх! Адже Ви не можете бути певні на 100% чи здорова ця людина і чи не мала вона контактів з хворими на коронавірус.


Тримайте дистанцію


Є дві основні можливості дистанціюватися: простір і час.


 • Простір

Обирайте для пробіжок місця, де Вам не доведеться маневрувати у натовпі перехожих чи велосипедистів та бігунів. Найкращий варіант – парк чи ліс (oh, yeah, time to trail!;). Там багато простору, мало людей і немає такої концентрації пилу та газів у повітрі, як на вулицях міста.


 • Час

Якщо ж ви живете у центрі міста чи в мікрорайоні багатоповерхівок, де відсутні парки – чи не єдиний варіант для Вас дистанціюватися, - бігати або рано вранці або ж пізно ввечері, коли на вулицях мінімум перехожих та авто.


Таким чином, у якому б урбанізованому місті Ви не жили – практично завжди є можливість тримати дистанцію, правильно обираючи місце і час Ваших пробіжок.

Спокійно пропускайте перехожих або бігунів/велосипедистів, які можуть рухатися Вам на зустріч на вузькій доріжці в парку тримаючи дистанцію 1,5-2 метри і продовжуйте біг.


Подбайте про ніс


У більшості бігунів, навіть влітку, тече з носа під час пробіжок за відсутності якихось захворювань. А що вже казати про початок весни! Причина такого явища – більш активне дихання, що стимулює інтенсивныше виділення слизу, у носових пазухах, який повсякчас і поривається назовні.


Зважаючи на це - в жодному разі не висякуйтеся на газон чи тротуар/доріжку! Завбачливо прихопіть носову хустинку, а ще ліпше – паперові серветки, які можна буде одразу після використання викинути до смітника. Якщо ж користуєтеся носовою хустинкою – не забувайте її регулярно прати.


Уникайте надто важких тренувань


Імунологи та тренери (Як тренуватися і планувати сезон попри пандемію COVID-19: поради тренерів) – рекомендують під час пандемії COVID-19 уникати надто важких тренувань. Адже такі тренування на деякий час (від кількох годин, до кількох діб) – можуть послаблювати імунітет, а отже зменшити опірність як до COVID-19, так й інших патогенів.Слідкуйте за своїми руками


 • Не торкайтеся свого обличчя під час пробіжки!


Зазвичай, ми робимо чимало мимовільних рухів та дотиків до нашої голови, носа чи очей. Але це – якраз і є один зі способів поширення коронавірусу, якщо перед цим ви контактували із поверхнями, на яких є часточки вірусів.


 • Використовуйте носові серветки або ж печатки


Для того аби натискати на всілякі кнопки (ліфт, домофон, світлофор) та/чи бралися за ручки дверей, інші предмети, які знаходяться ззовні Вашої оселі - використовуйте серветки чи перчатки. Утилізуйте їх, якщо вони одноразові. Якщо печатки багаторазові – їх слід мити з милом, так само як і руки після кожної пробіжки (а вже потім знімати й мити руки;)


ФОТО: https://www.telegraph.co.uk/health-fitness/body/do-coronavirus-hacks-actually-protect-against-disease/


 • Ніяких «дай п’ять» під час пробіжки – зустрічним бігунам!


 • Мийте руки після пробіжки

І врешті, не забувайте після пробіжки помити вдома руки з милом чи дезінфікуючим засобом.


Це все – базові рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Центру контролю та запобігання розповсюдження хвороб (CDC) та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) щодо протидії поширення COVID-19.


Чи потрібна маска під час соло пробіжки?


Якщо ви дотримуєтеся всіх вищеописаних правил соло-пробіжки – маска Вам не потрібна. Під час бігу маска тільки буде утруднювати дихання, а крім того на ній осідатиме та накопичуватиметься пил, який ви потім вдихатимете. Маска сама по собі – не є достатнім засобом захисту від мікрочастинок вірусу. Уникайте близького і тривалого контакту з потенційними носіями, не тріть руками обличчя – це найбільш надійні засоби захисту!
У яких випадках не варто робити соло пробіжки?


 • Якщо Ви погано себе почуваєте і маєте симптоми застуди.

 • Якщо Ви нещодавно повернувся з-за кордону, навіть якщо у Вас наразі відсутні будь-які симптоми.

 • Якщо Ви контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

 • Якщо очікуєте результати тесту на новий коронавірус.Ставтеся відповідально до кожної Вашої пробіжки з точки зору дотримання рекомендацій щодо протидії поширення COVID-19. Бережіть себе, близьких та оточуючих!


І - бігайте на здоров'я!


Якщо стаття Вам сподобалася - тисніть ❤️ Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon. Дякую! 🙏😊

1712 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

 • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now