• Skorokhod

COVID-19 і соло-пробіжки: міні-гід як зменшити ризики для себе та оточуючих

Оновлено: 27 бер 2020 р.


З кожним днем, стає все більш очевидно, що попри всі заходи в Україні та світі – боротьба із підступним COVID-19 буде тривати не тижні, а місяці. Не дивно, що навіть Олімпійські ігри перенесли на 2021 рік!


При цьому основну роль у запобіганні подальшого поширення коронавіруса покладають на практику соціального дистанціювання та всіляко наголошують на необхідності її дотриманні. Виникають цілком резонні запитання: чи можна зараз взагалі бігати або ж виходити на прогулянку чи не буде це соціально безвідповідально чи ,навіть, назаконно? І якщо бігати можна, як це робити - не піддаючи ризику себе та близьких?


Що стосується законності – то наразі в Україні немає жодних обмежень на перебування людини на вулиці, якщо вона здорова, тримає безпечну дистанцію від інших людей та своїми діями не порушує «карантинні заходи» в т.ч. в рамках оголошеної 25 квітня надзвичайної ситуації. Хоча у Іспанії, наприклад, де ситуація з коронавірусною інфекцією значно складніша, дозволено перебування на вулиці лише у чітко регламентованих випадках і пробіжки, навіть самостійні, – заборонено.


Що стосується соціальної відповідальності - аеробні навантаження на свіжому повітрі: хода, біг, катання на велосипеді, – це не ігнорування карантину чи прояв зневаги до тих, хто сидить вдома. Це - підтримка повноцінного фізичного та розумового здоров’я у довготривалій перспективі. Звісно, за умови дотримання всіх «карантинних правил» та практики соціального дистанціювання.


Соціально безвідповідально – сидіти вдома й годинами скролити стрічку новин, піддаватися паніці, та не вилазити з холодильнику. Такий «карантин» можливо і допоможе уникнути COVID-19 але дуже скоро не найкращим чином відобразиться на фізичному та психічному здоров’ї. Зверніть увагу, смертність від серцево-судинних хвороб, основними причинами яких є малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, шкідливі звички – набагато перевищує рівень смертності від коронавірусної інфекції… Тож до збереження власного здоров’я точно вартує підходити комплексно.


Тепер давайте розберемося, як же бігати безпечно аби вберегти від COVID-19 себе та оточуючих?Бігайте наодинці


Соціальне дистанціювання - передбачає обмеження контактів з людьми, які не живуть з вами. Тому, соло пробіжки або ж біг у компанії Вашої другої половинки – цілком безпечно, якщо Ви дотримуєтеся елементарних правил – про які ми поговоримо нижче.


Що стосується решти форм та варіантів групових пробіжок: з друзями, одноклубниками, сусідами - будь ласка, поки уникайте їх! Адже Ви не можете бути певні на 100% чи здорова ця людина і чи не мала вона контактів з хворими на коронавірус.


Тримайте дистанцію


Є дві основні можливості дистанціюватися: простір і час.


  • Простір

Обирайте для пробіжок місця, де Вам не доведеться маневрувати у натовпі перехожих чи велосипедистів та бігунів. Найкращий варіант – парк чи ліс (oh, yeah, time to trail!;). Там багато простору, мало людей і немає такої концентрації пилу та газів у повітрі, як на вулицях міста.


  • Час

Якщо ж ви живете у центрі міста чи в мікрорайоні багатоповерхівок, де відсутні парки – чи не єдиний варіант для Вас дистанціюватися, - бігати або рано вранці або ж пізно ввечері, коли на вулицях мінімум перехожих та авто.


Таким чином, у якому б урбанізованому місті Ви не жили – практично завжди є можливість тримати дистанцію, правильно обираючи місце і час Ваших пробіжок.

Спокійно пропускайте перехожих або бігунів/велосипедистів, які можуть рухатися Вам на зустріч на вузькій доріжці в парку тримаючи дистанцію 1,5-2 метри і продовжуйте біг.


Подбайте про ніс


У більшості бігунів, навіть влітку, тече з носа під час пробіжок за відсутності якихось захворювань. А що вже казати про початок весни! Причина такого явища – більш активне дихання, що стимулює інтенсивныше виділення слизу, у носових пазухах, який повсякчас і поривається назовні.


Зважаючи на це - в жодному разі не висякуйтеся на газон чи тротуар/доріжку! Завбачливо прихопіть носову хустинку, а ще ліпше – паперові серветки, які можна буде одразу після використання викинути до смітника. Якщо ж користуєтеся носовою хустинкою – не забувайте її регулярно прати.


Уникайте надто важких тренувань


Імунологи та тренери (Як тренуватися і планувати сезон попри пандемію COVID-19: поради тренерів) – рекомендують під час пандемії COVID-19 уникати надто важких тренувань. Адже такі тренування на деякий час (від кількох годин, до кількох діб) – можуть послаблювати імунітет, а отже зменшити опірність як до COVID-19, так й інших патогенів.Слідкуйте за своїми руками


  • Не торкайтеся свого обличчя під час пробіжки!


Зазвичай, ми робимо чимало мимовільних рухів та дотиків до нашої голови, носа чи очей. Але це – якраз і є один зі способів поширення коронавірусу, якщо перед цим ви контактували із поверхнями, на яких є часточки вірусів.


  • Використовуйте носові серветки або ж печатки


Для того аби натискати на всілякі кнопки (ліфт, домофон, світлофор) та/чи бралися за ручки дверей, інші предмети, які знаходяться ззовні Вашої оселі - використовуйте серветки чи перчатки. Утилізуйте їх, якщо вони одноразові. Якщо печатки багаторазові – їх слід мити з милом, так само як і руки після кожної пробіжки (а вже потім знімати й мити руки;)


ФОТО: https://www.telegraph.co.uk/health-fitness/body/do-coronavirus-hacks-actually-protect-against-disease/


  • Ніяких «дай п’ять» під час пробіжки – зустрічним бігунам!


  • Мийте руки після пробіжки

І врешті, не забувайте після пробіжки помити вдома руки з милом чи дезінфікуючим засобом.


Це все – базові рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Центру контролю та запобігання розповсюдження хвороб (CDC) та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) щодо протидії поширення COVID-19.


Чи потрібна маска під час соло пробіжки?


Якщо ви дотримуєтеся всіх вищеописаних правил соло-пробіжки – маска Вам не потрібна. Під час бігу маска тільки буде утруднювати дихання, а крім того на ній осідатиме та накопичуватиметься пил, який ви потім вдихатимете. Маска сама по собі – не є достатнім засобом захисту від мікрочастинок вірусу. Уникайте близького і тривалого контакту з потенційними носіями, не тріть руками обличчя – це найбільш надійні засоби захисту!
У яких випадках не варто робити соло пробіжки?


  • Якщо Ви погано себе почуваєте і маєте симптоми застуди.

  • Якщо Ви нещодавно повернувся з-за кордону, навіть якщо у Вас наразі відсутні будь-які симптоми.

  • Якщо Ви контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

  • Якщо очікуєте результати тесту на новий коронавірус.Ставтеся відповідально до кожної Вашої пробіжки з точки зору дотримання рекомендацій щодо протидії поширення COVID-19. Бережіть себе, близьких та оточуючих!


І - бігайте на здоров'я!


Якщо стаття Вам сподобалася - тисніть ❤️ Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon. Дякую! 🙏😊

1713 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі