• Skorokhod

Chornohora Sky Marathon old school Party-2020: nostalgie and dеjа vu

Оновлено: 28 вер 2020 р.Коли я побачив прізвища переможців цьогорічного Chornohora Sky Marathon (CSM) - у мене спершу виникло дежа вю із 2016 роком і ностальгія. Ностальгія, бо хіба можна забути свій перший трейловий старт у горах? Ночівля в наметі у напівзруйнованій будівлі готелю у Квасах, нескінченно довгий підйом на Петрос з боку Квасів, коли намагався не відстати від лідерів, присмак батончика "Лайон", який підступно прилипав до зубів та ніяк не хотів ковтатися, перші "блукання" на галявинах без розмітки... Тоді я біг Chornohora Sky Race (23k) і хоча фінішував 4-им, потрапив у призи, бо Володимира Крицкалюка, який фінішував на 10хв швидше, оштрафували на 40хв за відсутність ізофолії та свистка (по 20хв за кожен елемент обов'язкового спорядження згідно тодішнього регламента).


А що стосується дежа вю... Просто подивіться на ці два фото. Верхнє - це подіум CSM-2016, нижнє - подіум СSM-2020. Таке враження, що хлопці через 4 роки вирішили просто махнутися місцями на тумбі:))


Chornohora Sky Marathon-2016 абсолют (чол.)

Chornohora Sky Marathon-2020 абсолют (чол.)

Хоча, насправді, все було не так однозначно та передбачувано. Заруба за перемогу була серйозна. Рахуйте самі, серед понад 200 учасників CSM-2020: троє переможців Chornohora Sky Marathon (CSM) минулих років - Юрій Клім (2015), Олександр Шиманський (2016), Сергій Попов (2018), найчастіший відвідувач CSM-тумби і "вічно молодий" незважаючи на свої 50 - Сергій Сапіга, а також Анатолій Новак, який показував високі результати і минулого року, і вже встиг побувати на тумбах Ice Trail (50к) та Карпатії (дистанція 42к) у 2020. Були, звісно, ще й сильні хлопці (та дівчата:), які цілком могли поборотися за призові місця в абсолюті...

І, навіть якщо Ви так само як і я:) не брали участі у цьогорічному наймасовішому в Україні трейловому двіжі, дякуючи організаторам - можна було слідкувати он-лайн на ATHLINKS, за проходженням учасниками ультри проміжних точок - КП1 (18к, Піп Іван), КП3 (43к, під Петросом). Наскільки запеклою була боротьба - можна  побачити, якщо переглянути лідерів на проміжних точках.


КП1 (18к)КП3 (44к)Фініш (61км)

Втім, вона відбувалася якраз між основними претендентами на перемогу. А якби Сергій Попов не травмувався перед підйомом на Говерлу, - "тумба" з переможцями цілком могла б виглядати інакше. А тепер - зверніть увагу на вік переможця і призерів: 35, 50, 43 років відповідо 1-3 місця. Це ще одне з багатьох свідчень, які підтверджуються й чисельними експериментами, що хоча з віком і відбувається зменшення VO2max, м'язевої маси, лабільності в роботі нейро-м'язевих зв'язків - цей процес може відбуватися досить повільно і "ефективність бігу" може ще тривалий час лишатися на високому рівні!

Фото: https://www.runnersworld.com/uk/training/a772179/age-related-decline-and-endurance-sport/


Головне - не забувати про силовий тренінг, який разом із правильною дієтою з достатньою кількістю білка, може значною мірою уповільнити старіння м'язів. Чому це важливо і як це працює - писав раніше у статті:

Згадати все: як працює м'язева пам'ять


У кожного з атлетів, які опинилися на подіумі CSR-2020 - своя унікальна історія. Кожен - пройшов непростий шлях за ці 4 роки. І, поки готую інтерв'ю аби поділитися цими історіями та "секретами" такого "трейлового довголіття", - хочу наголосити:

Почати бігати, тренуватися - ніколи не пізно!

Навіть якщо Вам "трохи за 30". Навіть якщо до цього Ваш спортивний досвід обмежувався уроками фізкультури у школі. Робіть все поступово, тренуйтеся регулярно і з розумом - результати не змусять себе довго чекати. Трейлова Old school Party - відкрита для всіх вікових категорій ;-) P.S. Звісно, якщо не будете чекати 30 чи 40 років аби почати тренуватися - результати у 30-40 років - можуть бути ще кращими ;)

Фото обкладинки статті: Альони Вітюк


Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною - тисніть ❤️

Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! 🙏😊

350 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now