• Skorokhod

Chornohora Sky Marathon old school Party-2020: nostalgie and dеjа vu

Оновлено: 28 вер 2020 р.Коли я побачив прізвища переможців цьогорічного Chornohora Sky Marathon (CSM) - у мене спершу виникло дежа вю із 2016 роком і ностальгія. Ностальгія, бо хіба можна забути свій перший трейловий старт у горах? Ночівля в наметі у напівзруйнованій будівлі готелю у Квасах, нескінченно довгий підйом на Петрос з боку Квасів, коли намагався не відстати від лідерів, присмак батончика "Лайон", який підступно прилипав до зубів та ніяк не хотів ковтатися, перші "блукання" на галявинах без розмітки... Тоді я біг Chornohora Sky Race (23k) і хоча фінішував 4-им, потрапив у призи, бо Володимира Крицкалюка, який фінішував на 10хв швидше, оштрафували на 40хв за відсутність ізофолії та свистка (по 20хв за кожен елемент обов'язкового спорядження згідно тодішнього регламента).


А що стосується дежа вю... Просто подивіться на ці два фото. Верхнє - це подіум CSM-2016, нижнє - подіум СSM-2020. Таке враження, що хлопці через 4 роки вирішили просто махнутися місцями на тумбі:))


Chornohora Sky Marathon-2016 абсолют (чол.)

Chornohora Sky Marathon-2020 абсолют (чол.)

Хоча, насправді, все було не так однозначно та передбачувано. Заруба за перемогу була серйозна. Рахуйте самі, серед понад 200 учасників CSM-2020: троє переможців Chornohora Sky Marathon (CSM) минулих років - Юрій Клім (2015), Олександр Шиманський (2016), Сергій Попов (2018), найчастіший відвідувач CSM-тумби і "вічно молодий" незважаючи на свої 50 - Сергій Сапіга, а також Анатолій Новак, який показував високі результати і минулого року, і вже встиг побувати на тумбах Ice Trail (50к) та Карпатії (дистанція 42к) у 2020. Були, звісно, ще й сильні хлопці (та дівчата:), які цілком могли поборотися за призові місця в абсолюті...

І, навіть якщо Ви так само як і я:) не брали участі у цьогорічному наймасовішому в Україні трейловому двіжі, дякуючи організаторам - можна було слідкувати он-лайн на ATHLINKS, за проходженням учасниками ультри проміжних точок - КП1 (18к, Піп Іван), КП3 (43к, під Петросом). Наскільки запеклою була боротьба - можна  побачити, якщо переглянути лідерів на проміжних точках.


КП1 (18к)КП3 (44к)Фініш (61км)

Втім, вона відбувалася якраз між основними претендентами на перемогу. А якби Сергій Попов не травмувався перед підйомом на Говерлу, - "тумба" з переможцями цілком могла б виглядати інакше. А тепер - зверніть увагу на вік переможця і призерів: 35, 50, 43 років відповідо 1-3 місця. Це ще одне з багатьох свідчень, які підтверджуються й чисельними експериментами, що хоча з віком і відбувається зменшення VO2max, м'язевої маси, лабільності в роботі нейро-м'язевих зв'язків - цей процес може відбуватися досить повільно і "ефективність бігу" може ще тривалий час лишатися на високому рівні!

Фото: https://www.runnersworld.com/uk/training/a772179/age-related-decline-and-endurance-sport/


Головне - не забувати про силовий тренінг, який разом із правильною дієтою з достатньою кількістю білка, може значною мірою уповільнити старіння м'язів. Чому це важливо і як це працює - писав раніше у статті:

Згадати все: як працює м'язева пам'ять


У кожного з атлетів, які опинилися на подіумі CSR-2020 - своя унікальна історія. Кожен - пройшов непростий шлях за ці 4 роки. І, поки готую інтерв'ю аби поділитися цими історіями та "секретами" такого "трейлового довголіття", - хочу наголосити:

Почати бігати, тренуватися - ніколи не пізно!

Навіть якщо Вам "трохи за 30". Навіть якщо до цього Ваш спортивний досвід обмежувався уроками фізкультури у школі. Робіть все поступово, тренуйтеся регулярно і з розумом - результати не змусять себе довго чекати. Трейлова Old school Party - відкрита для всіх вікових категорій ;-) P.S. Звісно, якщо не будете чекати 30 чи 40 років аби почати тренуватися - результати у 30-40 років - можуть бути ще кращими ;)

Фото обкладинки статті: Альони Вітюк


Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною - тисніть ❤️

Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! 🙏😊

355 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі