• Skorokhod

Даша Михайлова: «класно мати тіло кенійця, але мозок - краще український. Ми - стійкіші!»
Даша Михайлова – одна із ТОП українських легкоатлеток на довгі дистанції, майстер спорту міжнародного класу. Хоча зараз важко сказати, коли саме і на якому зі стартів вперше перетнулися з Дашею, очно познайомилися на лекції в Gorgany «Професійно для любителів: тренування, спортивні збори та неймовірна Кенія», у кінці грудня минулого року, перед її від’їздом на збори до Кенії.
У сезоні 2020 Даша встигла пробігти тільки один старт 2 лютого, здобувши перемогу на півмарафоні de Granolles, в Іспанії показавши час 1:12,37. Потім у зв’язку з COVID-19 почали відміняти й переносити старти та національні чемпіонати, тож Даша вирішила лишитися у місті Ітен, Кенія та продовжити там підготовку.


У цьому невеличкому інтерв’ю – Даша розповідає про те, як тренується зараз, що відбувається у Кенії та дає поради де любителям бігу шукати мотивацію.

Побігли!


Даша, розкажи будь ласка, яка ситуація зараз у Кенії? У новинах писали, що у вас так само запровадили карантин і є заборона на тренування у групах. Чи справді це так?


- Пам’ятаєте велечезні натовпи чорношкірих спортсменів, настільки великі, що аж курява здіймалася позаду них? Так? Ну, так тепер можете про це забути. В Ітені безлюдно і порожньо. Раніше о 6:20, виходячи на місце збору групи, можна було зустріти чоловік 200 народу, які теж поспішали кожен до своєї тренувальної групи. А зараз – цього немає.


- Із нещодавніх курйозів: одного ранку я метрів 200 пробігла за незнайомою дівчиною, думаючи що це Антон, оскільки було темно, і вона вибігла з того ж провулку, що мав вибігти мій товариш :)


- Так, пандемія є пандемія, торкнулася вона і Кенії. Тепер тут не можна бігати групами, а для кенійців - це удар. У них натура така - компанійська. Всі разом. Як стадні тварини. Доки ти відчуваєш дихання інших членів групи - все у порядку.Наскільки серйозно слідкує за дотриманням цієї заборони влада? Чи кенійці не пробують якось її оминути?


- Ні, не подумайте що вони не намагались ослухатись, заборони! Ще й як намагались, допоки цілу групу не посадили до в’язниці. Їх випустили через 7 годин, але з того часу більше ніяких намагань.


- Різниця між нами колосальна. Жителі центральної Африки, просто розійшлись по домівкам. Немає тренувань так немає, натомість європейських бігунів зустрічаю і вранці і ввечері. Тож виходить: класно мати тіло кенійця, але мозок краще український. Ми - стійкіші!.


«Класно мати тіло кенійця, але мозок - краще український. Ми – стійкіші!»


Розкажи будь ласка, як зараз плануєш свої тренування? Як підтримуєш форму? У тебе зараз базовий період з прицілом на осінні старти?


- Особисто для мене - кардинально нічого не змінилось. Як і раніше, бігаю майже всі тренування сама. В цьому є свої плюси і мінуси, але особливого дискомфорту ніколи не відчувала. Біг є біг, і я насолоджуюсь ним незалежно від обставин.


- Я не розумію логіки, чому потрібно зараз відпочивати. Можливо, на це заслужили зараз рекордсмени світу, або люди які розуміють що вже досягли своєї стелі. В мене інші плани. Кожного року я прогресую, тільки завдячуючи цілорічній роботі. Як говорить мій тренер: «Якщо ти вже знаходишся на п’ятому поверсі, необов’язково спускатися кожен раз на третій, або, ще гірше, на перший».


«Біг є біг, і я насолоджуюсь ним незалежно від обставин»


Що порадиш любителям бігу, які зараз в Україні також потерпають від відміни стартів та накладених у зв’язку із COVID-19 заборон та обмежень?


- Мені здається що і для любителів настала зараз хвилина правди. Для чого Ви займаєтесь? Чи це справді Ваша пасія? Чи дійсно це Ваше захоплення?


- Запитайте себе чи біг для Вас має сенс тільки за наявності публіки, яка на це відреагує? Або тільки для можливості зустрітися з новими друзями? Все це - теж супер! Але любов, це любов і вона не потребує обставин.


«Любіть. Любіть бігати. Бігайте і любіть»


Більше про Дашу Михайлову її тренування, перемогу у престижній серії RunCzech, життя в Кенії – можна подивитися в інтерв’ю на каналі Низький Пульс.


Ви також можете підписатися на Дашин Інстаграм, де вона ділиться файними фото і відео зі своїх тренувань та стартів. ФОТО: з архіву Даші

Якщо стаття Вам сподобалася - тисніть ❤️ Більше про мотивацію для тренувань: у лекції та статті на Patreoni.


А у тут - Ви можете підтримати блог time2trail

Дякую! 🙏😊

776 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now