• Skorokhod

Багнюка, дощ, туман і 100 тисяч євро: Golden Trail Championship-2020

Оновлено: 13 лист 2020 р.


Нескінченно довго можна дивитися на три речі: як горить багаття, як тече вода та... як бігає (і падає) даунхіли еліта трейлраннінга, лінк на відео буде у кінці статті ;)) З 29 жовтня по 1 листопада на Азорських островах проходив Гранд Фінал Golden Trail World Series (GTWS).  GTWS- це заснована у 2018р. компанією Salomon серія трейлових змагань, які включають популярні світові старти в різних країнах, дистанції від 22 до 42 км, цнабір до + 3000 м. Наразі сюди входять:

1. ZEGAMA-AIZKORRI (Spain) - 42,195 km, +2736 m; 2. MARATHON du MONT-BLANC (France) - 42 km, +2780 m; 3. DOLOMYTHS RUN SKYRACE (Italy) - 22 km, +1700 m; 4. SIERRE-ZINAL (Switzerland) - 31 km, +2200 m; 5. PIKES PEAKS (USA) - 42,18 km, +2382 m; 6. RING OF STEAL (GB) - 28 km, +2382 m. За кожен старт учасники отримують бали, і потім ТОП 11 рейтингу (враховуються бали 3-ох найкращих результатів) серед чоловіків та жінок відбираються для участі у Гранд-фіналі, який щоразу проходить в якихось цікавих та "екзотичних" місцях. У 2018 році це був The Otter Trail (ПAP), минулого року - Annapurna Marathon (Непал). І там вже боряться за перемогу як у самому Гранд-фіналі, так і в загальному заліку (згідно регламенту 2020р. отримані бали за Гранд-фінал множилися на два) і солідні, як для трейлу, призові - 100 000 євро (щоправда - це на всіх, включаючи призові за етапи та розподіл відповідно до фінального рейтингу з 1 по 10 місця).


Окрім того, станом на початок 2020 рік вже організовувалися Національна серія Golden Trail (GTNS)  у Франції, Іспанії, Італії, Чехії, Словаччині, Польші, планувалися також в Китаї та Великобританії, які по-суті мали б слугувати "трампліном" для відбору "талантів національного рівня" до участі у GTWS.

Але плани-планами, а у зв'язку з COVID-19 серія по-суті не відбулася. Втім організатори GTWS вирішили таки провести Гранд-фінал 2020 на Азорських островах (Португалія), який складався із пролога та 4 різнопланових етапів (спринт, апхіл, даунхіл) з сумарними 115 км та +5172 м набору. Переможець визначався за найменшим сумарним часом набраним за всі етапи. З погодою організаторам та учасникам пощастило - вона була настільки ̶т̶р̶е̶ш̶о̶в̶о̶ю̶ "трейловою", що навіть забігання на найвищу точку Португалії Ponta dо Picu (2351 м) довелося відмінити, змінивши маршрут. Все проходило із досить жорстким дотриманням антиковідних правил безпеки: старт у масках, хвилями (до 50 чол) і т.д...Минулорічні переможці серед чоловіків та жінок Killian Jornet i Judith Wyder - участі у гранд-фіналі не брали. Але і без них у змаганнях взяло участь понад півтори сотні відомих атлетів з 32 країн.


Переможці Golden Trail Championship


Результати по чоловіках - здивували. Переміг 27 річний поляк Барт Предвоєвскі (BART PRZEDWOJEWSKI) атлет Salomon на 7 хвилин обійшовши самого Джіма Уолмслі (Jim Walmsley), а також іменитих італійця Франческо Пуппі (неодноразовий чемпіон світу з гірського бігу) та француза Ніколаса Мартіна (призера чемпіонатів світу з трейлу)! Примітно, що Барт - професійний пожежник у Вроцлаві, колишній атлет track and field (з нічогеньким РВ на 10 000 м - 31:30), який почав виступати на великих трейлових стартах та скайрейсах тільки у 2017р., повигрававши кільки національних змагань у Польші. Ось тут його вже помітили Salomon та підписали контракт. Далі - більше: 3 місце на Zegama-Aizkkori та виграш у гранд-фіналі GTS The Otter Trail у 2018p., призові місця на гоках Golden Trail World Series: Sierre-Zinal and Pikes Peak Marathon у 2019 році. А от у фіналі, який проходив на Annapurna Trail (Непал) - був тільки 9-им.

Цього року попри сильну конкуренцію, Барт виграв 2 етапи з 4-ох та показав сумарний час 9:10:10, на 7 хвилин випередивши Джіма Уолмслі, який виграв тільки 4-ий етап.


У жінок, загалом, очікувано першою стала швейцарка Майде Матіз (MAUDE MATHYS), як і Барт атлетка Salomon. Майде 33 роки, вона 3 кратна чемпіонка Європи з гірського бігу (2017-2019рр.), переможниця Цюріхського марафону (2018р.) з часом 2:31хв (!). У 2019 виграла та встановила рекорди на 2-ох гоках Golden Trail World Series: Sierre-Zinal and Pikes Peak Marathon. У  Гранд-фіналі 2019 змагалася за "золото" з Джудіз Вайдер (Judith Wyder), зі старту бігла першою але повернула не на ту стежку і... отримала дискваліфікацію. В результаті за сумою балів стала тільки 6-ою в загальному заліку серії.


Цого року - повністю реабілітувалася за минулорічну невдачу. На фото фінніш Майде - цікаво чи вона у масці пробігла всю дистанцію чи все ж надягнула перед пробіганням через арку? :))


ТОП-5 за результатами 4-ох етапів:

Всі результати можна подивитися - тут.

І, звісно, не міг не додати відео-ролик Salomon, щоб можна було побачити за яких непростих погодніх умов змагалися атлети і трошки підзарядитися їхньою мотивацією та завзяттям. Enjoy!Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною - тисніть ❤️


Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.


Дякую! 🙏😊

159 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now