• Skorokhod

RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України (частина 2)

Минулої неділі, 13 жовтня, Еліуд Кіпчоге за незмагальних умов(!) успішно вибіг із 2 годин марафон в INEOS 1:59 Challenge за 1:59:40! Натомість Андрій Лисенко цього року в умовах TDS (Sur les Traces des Ducs de Savoie) (146,8km, D +9100m), однієї із найважчих гонок серії UTMB, фінішував 36-им в абсолюті, показавши найкращий результат за всю попередню історію виступів українців в серії стартів UTMB!

Ми поспілкувалися з Андрієм на рахунок особливостей його підготовки до старту, а також його варіант логістики у Шамоні.


1. По підготовці: на що робили акцент з тренером, Олексієм Прокопенко, - на об'єми чи інтенсивність? Які набігав пікові об'єми?

Загальну картину бачив, ясна річ, тільки Льоша, а моє діло маленьке )) Якщо я і можу виділити акцент, то це “збалансованість”. В мене не було більше сотні в тиждень, я думаю. Крім тижнів з гонками звичайно.

2. TDS технічна гонка як до цього готувалися? Чи багато робили ОФП, балансів, вправи на координацію?

Я думаю в Карпатах можна приблизно зібрати різноманітність рельєфів: Боржава, Горгани, Чорногора, Свидовець. Особливо якщо з погодою пощастить:) Можна ще в Олешки поїхати укріпити стопи )) А ще бігати на лижах і цим укріпити стабілізатори, “хрести”і і т.д. Єдине, чого звичайно в нас немає, це - висота. Хоча якщо регулярно виїздити до Крапат і бігати на висотах 1500 - 2000м, то буде нормально. Що до моєї підготовки, то відповідь так, було достатньо ОФП та балансових вправ.


3. Де, загалом у Києві ти тренувався? Моє улюблене місце в Києві, це звичайно Голосієво. Хоча я живу далекувато, тому не так часто там бував, як би хотілося. А так то, відповідно до тренувань Endurance School: Бабин Яр, Дубки, Пуща Водиця. Раз на тиждень - обов”язково з палицями. Швидкісні роботи - в будь-якому парку чи лісі. На асфальт як і у всіх - алергія ))

4. По складності - чи можеш порівняти, скажімо, із Карпатією? Наскільки велика різниця. Окрім довжини самої дистанції по технічності траси, наприклад.

З Карпатією можна порівняти по середньому набору, що в цілому важливий показник. Щось біля 61 метри набору на кілометр. На Карпатії він звичайно набирається і скидається плавніше і коротше: немає наборів по +1800 метрів одним шматком і спусків по -1500 м. Але фізіологічні реакції на навантаження спробувати можна однозначно. Тобто відчути, що тебе чекає. А щоб бути краще готовим до рельєфу, то я би рекомендував побігати трасу Extreme Endurance Trail. Це точно додасть впевненості )) Ну і взагалі, “гОвна” при бажанні можна знайти всюди, головне мати правильний світогляд ))5. Як би ти порадив готуватися до TDS з огляду на отриманий досвід? На чому робити фокус

Головне робити більше виїздів в гори просто на тренування. Просто більше часу проводити в горах, хоча би просто в походах. А в місті, то акцент на різноманітність і збалансованість.

6. Що порадиш по логістиці - як краще добиратися, бронювати житло, наскільки заздалегідь це треба робити?

Логістика - завжди питання часу і коштів. Ідеально - летіти до Женеви, а там вже близько і ходить мільйон автобусів. Я летів до Мілану, звідти автобус біля 4 годин. Теж прийнятний варіант. Але якщо хочеш мати підтримку на трасі, то добре мати машину. Можна взяти в прокат в тих же містах. Можна справитися і автобусами, орги це продумують, але з машиною не зрівняти. А по часу, то що раніше то краще. Якщо ти вже готувався до старту, то знайди можливість приїхати хоча би за 2-3 дні. Бо в чому тоді сенс… Бронювати житло краще за місяцІ до старту. Можна в Шамоні, можна в сусідніх селах. Протягом UTMB-тижня автобуси по долині безкоштовні, і ходять щопівгодини. Є кемпінги, але деталей не знаю (ред. докладно цей варіант описав Денис Соколов у Частині 1)

7. Чи плануєш повернутися на TDS чи котрийсь зі стартів серії UTMB?

Обов”язково! Думаю що і не раз!Більш докладно про враження Андрія з гонки можна почитати у його дописі на ФБ.


Фото: Андрій Лисенко

314 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now