• Skorokhod

Вперед і в гори: трейлові міні-збори (День «0»)Якщо занадто глибоко зануритися у теорію – до практики можна і не дійти…

Десь так я відчував себе минулого року та й перші місяці 2021: без звичного режиму тренувань, зі скасованими усіма трьома основними стартами, за сотні кілометрів від гір… Не дарма кажуть: менше знаєш – краще спиш:)

Пандемія внесла суттєві корективи як у звичайний ритм життя, так і у всі плани щодо поїздок, біго-кемпів і стартів у горах… Для всіх нас. І тут мало що можна вдіяти, окрім як запастися терпінням усе це пережити, доки вакцинація та вироблення «колективного імунітету» – не зроблять свою справу. Ну, і використовувати наявні можливості аби не «заіржавіти» остаточно на карантині.

Навіть дуже поверхневий аналіз відсутності гір у підготовці вражає. Доприкладу, у 2019р. в горах із 7 бігових місяців я провів приблизно місяць із врахуванням всіх стартів, біго-кемпу Salomon Running Club Сергія Попова, активного відпочинку з родиною і соло-зборів у Татарові та біго-кемпу спільного з UTL в Каппадокії. Це не багато, як для трейлраннера. Але якщо у травні без гір після травми мій PI на Tengri Ultra (36k) був в районі 630, то на Cappadocia Ultra Trail (120k): 736, а це + 100 пунктів ITRA, і на 25 балів вище результату на Bojko Trail (711) у 2018р. перед травмою. "Bojko Trail": 50-ти мильник українськими Бескидами Cappadocia Ultra Trail-2019: перша ультра 100км+ і рятівні мандарини У 2020р. в горах я провів аж... три неповні дні на Skole Ultra Trail. Власне на другий день - «вбився у хлам» на досить біговій сотці:) При тому всьому, що вдалося гарно прокачати швидкість на шоссе за 9 місяців тренувань у місті (3год:26хв на 50км ультрі в липні), вона мені не дуже допомогла при наборі +4500м на 101км. Як результат – 46 пунктів ITRA (690) від своїх кращих результатів. З трейлу на шоссе: перший 50км ультрамарафон асфальтом Полювання на Дракона: Skole Ultra Trail-2020

Висновок простий, – хочете бігати гарно трейли в горах? – треба їхати тренуватися у гори! За першої ліпшої можливості. Враховуючи всі застереження і обставини, звісно. Цього року мені така нагода випала в кінці квітня (за що вдячний в першу чергу коханій дружині:). Не ідеальний час, неідеальне для цієї пори року місце - Карпати але як є. Які тренування робитиму і для чого? Що потрібно з екіпу? Як з харчуванням, відновленням? Буду розповідати по днях. Сподіваюся і вам стане у пригоді аби спланувати для себе подібні міні-збори, як матимете бажання та можливість:)

Побігли!

День «0»


За вікном порожнього купе видніють гори… Потяг попихкує димом, неквапом проходить тунель, що мов гіперлуп переносить до чарівної «Країни Гір». Вона є на мапі але відгороджена від світу міст сотнями кілометрів не дуже хороших доріг, стінами суворих вершин, що підпирають небо, а головне – відсутністю усього того «комфорту», до якого так звикаєш у місті… Тут не викличеш убер в будь-яку точку на карті. Тут можна легко загубитися серед смерек та нескінченних пагорбів чи зустріти дикого кабана на стежці. А ясний сонячний день за лічені хвилини перетворюється у снігову бурю. Карпатські гори живуть у своєму неповторному ритмі, за своїми законами…


Рівно опівдні прибуваємо на вокзал селища Ворохта, розташованого на 850м над рівнем моря. Простую заселятися до своїх «апартаментів» неподалік центру. Плани великі: і побігати, і дописати книгу, яку планував завершити ще минулого року. Оскільки десь в перспективах у липні має відбутися ЧУ з трейлу, в кінці серпня ССС UTMB в Шамоні, а в листопаді – ЧС з трейлу в Тайланді, вже час "інтенсифікувати" підготовку.


Маю всього тиждень, тож хочу використати його аби почати адаптацію до гір, набрати трохи вертикальних кілометрів та, заразом, розвідати цьогорічний маршрут FunKarpaty Trail. Мозок і м’язи – дуже швидко «забувають» як економно бігти в гору, як спускатися слизьким схилом, бігти технічною стежкою перестрибуючи з каменя на камінь. Це питання нейро-м’язової адаптації: для ефективної координації роботи м’язів у горах, слід хоча б час-від-часу їх поміщати у відповідні «бойові умови». Якщо попередній досвід є – вони і самі все швидко «згадають». Ну і нових адаптацій набудуть.


Згадати все: Як працює м'язова пам'ять?


А крім того треба функціонально прокачати інші системи: серцево-судинну, респіраторну, гормональну…

Щось можна в тій чи іншій мірі імітувати та відпрацьовувати в умовах міста. Але – тільки щось:)


Оскільки передбачити погоду, ступінь засніженості в Карпатах у кінці квітня – це ще та задача, - завантажив maps.me, відмітив там потрібні/цікаві точки та приготувався імпровізувати, залежно від умов, що будуть. Екіп та спорядження, які прихопив - опишу наприкінці.


Перша пробіжка в горах (12,5км, + 550-600м)


Маршрут: санаторій «Гірське повітря», Ворохта - Лиса гора – г. Ребровач – Полонина Діл – вулиця Войтул, Ворохта


Звісно у перший день по приїзду важливо не вбитися, а максимально плавно налаштувати організм на роботу. Хоча 850м над рівнем моря – це «низкогір’я», все одно потрібен певний час аби пристосуватися до таких умов. Якби часу було трохи більше, день приїзду можна було б зробити зовсім відпочинком. Але вирішую провести легеньке тренування – таку-собі прогулянку горами з фото пейзажів, елементами плогінгу (збір сміття) та елементами бігу, все в 1-2 аеробній зонах:)


Вирушаю близько 18 вечора. Погода +7, сонячно. Планую впоратися за 1,5-2 год і вечеряти вже у Ворохті. З собою прихопив тільки 200 мл води, мені їх вистачило але, зверніть увагу, - на цій ділянці немає джерел. Тільки перед початком с.Ворохта і вул. Войтул вже на спуску.


Трек починається майже одразу після залізничного віадуку (якщо бігти з центру селища), біля санаторію "Гірське повітря".
Перші кілометри йшли роз’їждженою ґрунтовкою, місцями багнистою але не надто. Під час такої активної прогулянки вирішив ще трохи зайнятися "плогінгом", бо ж не хочеться бігати/ходити поміж всих тих пакетів/бляшанок і т.п. Вже за за кілометр від околиць селища надибав перші "знахідки". Спершу хвилювався, що не взяв із собою пакет, куди все складати і доведеться класти просто у наплічник. Але і пакет невдовзі знайшовся :))
***

З повною версією статті мають змогу ознайомитися підписники time2trail на Patreoni. Всього за ̶ч̶а̶ш̶е̶ч̶к̶у̶ ̶к̶а̶в̶и̶ 1$ Ви можете отримати доступ до десятка різних матеріалів: про нюанси підготовки до ультри, мотивацію, засоби антистресу, тренувальний план - те, що використовую в своєму тренувальному процесі. Якщо цікаво - welcome! ;) Що таке Patreon і чому взагалі я завів ще один блог на Patreoni написано тут: Time2trail on Patreon: якщо пишуть про трейли – значить це комусь треба?

Ваша підтримка – це можливість для мене приділяти більше часу блогу, а значить - створювати ще більше цікавого і корисного україномовного контенту про біг, трейл, ультра та здоровий спосіб життя! 😀

***

Матеріали по темі:


Вперед і в гори: висота, гіпоксія та біг (Part 1) Вперед і в гори: як тренуватися на висоті? (Part 2) Вперед і в гори: як харчуватися на висоті? (Part 3)

Фото обкладинки статті: власний архів, Карпати-2021 Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною - тисніть ❤️ Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon. Дякую! 🙏😀


57 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now