• Skorokhod

Біговий рік 2019: травми, реабілітації, чемпіонат світу та дві номінаціїОсь ще один біговий сезон - завершено. За десять місяців: набігано більше 3000км з 33000м набору. Години вело, орбітрека, плавання і тренажерка... Непростий рік, який і починався зовсім не-біговим. Більш того - нічого не вказувало на те, що завершиться номінуванням на в категоріях "прорив року" та "найкращий абсолютний результат" серед чоловіків в рамках УКРАЇНСЬКОЇ ТРЕЙЛОВОЇ ПРЕМІЇ :) Багато роботи над помилками та просто багато роботи... Але значно  більше задоволення від процесу, адже втративши можливість бігати, най і не на довго, - починаєш цінувати свободу руху, швидкість, кожне тренування - набагато-набагато більше:) Що ж, є нагода ще раз поглянути на пройдений шлях... Побігли?Звуки курантів. Перше січня. Біль у лівому коліні. Діагноз - дегенеративні зміни в меніску 1-2 ступеню. І це після того, як тільки-но встиг ITBS підлікувати... - Лікарю, а бігати коли можна буде?

- Бігати? А навіщо вам той біг? Ходите? Не болить? От і чудово! Хочете позайматися? Плавайте! ... Темна набережна. Прогулянка "швидкою" ходою - 8-10хв/км. Три кола по 1км. Колючий вітер, що - продуває наскрізь одяг... Очі сльозяться, з носа - тече... Сніг. Ожеледиця. І завжди - собаки. На повідках чи без. Вже на мої походеньки майже не реагують. Звикли :) - А воно тобі треба? Оці всі зусилля вартують того? ...

Фітнес клуб. Басейн. Плаваю 4-5 разів на тиждень. Задоволення - майже "0". Але один з тижнів - понад 7км наплавав:))) Вправи на руки і прес. Підйоми ніг. Повільні присідання біля стінки ("стільчик") до кута 70-80 градусів. Ролл. Боляче. Дідько! Нарешті покрутив 10хв велотренажер! Біль - середній (на 4-5 по шкалі Борга), можна пробувати ще. Постійний хрускіт при згинанні. Не такий, як буває в нормі - якийсь неприємний...

Катання на лижах в Голосієво. Падіння. Ох-ох, знову коліно... Як вчив Сенсей свого часу - скільки б не падав, головне - аби піднімався на один раз більше:) Кручу орбітрек, це - хороша альтернатива бігу, бо навантаження на коліно мінімальне, а ще ж і руки працюють! І тут знову "прокинувся" "улюблений" ахіл на правиці. Тепер замість однієї - маємо дві травми на обох ногах - коліно - на лівій, ахіл - на правій. Прибігли. Насправді, - ще й не починали...

У кімнаті - стійкий запах різних кремів-мазів-НПВСів. Вправи. Вправи. Вправи. Трохи легше. Значно гірше. Знову трохи... І, знову - вєл. 10-15хв. Да-а... Кінець зими. Що ж далі? Капець... Початок весни. - А воно тобі треба? Оці всі зусилля вартують того? ... Результати приходять несподівано. Сили в ногах - додається. Крутити вєл - стає легше. Пробую пробігти 15хв підтюпцем грунтом у Цибулльові, де відпочиваємо з малечею: 20хв по 6:40-6:50/км але я - біг! Консультуюся у фізіотерапевта. Є проблемні м'язи з якими треба попрацювати щільніше... Перші півтора км за 10хв набережною. Важкість у ногах мов після ультри. Починати все з початку - рідкісне задоволення:)

Вправи, вправи, вправи... Сили - більше. Крутити вєл - легше. Пропускаю Чемпіонат України з трейлу - але пробігаю свої перші (після травми) 10км в Голосієво:) Неочікувано - за рейтингом проходжу на Чемпіонат світу в Португалії, який відбудеться на початку червня! Yes! А ще - таки запускаємо з Жорстка Атлетика проект Trail the World: Tengri Ultra - у першій половині травня! Доводиться "прискорювати" реабілітацію, трохи ризикувати: збільшую об'єми та інтенсивність. Інакше - немає сенсу їхати. Ось так по-троху і розбігався :)

Tengri Ultra Trail (36k):Trail the World: Tengri Ultra день 1, день 2, день 3, день 4

Чемпіонат світу з трейлраннінгу:


Українці фінішували на Чемпіонаті світу з трейлу 2019 TWCH2019 день 1, день 2, день 3, день 4

Chornohora Sky Marathon 2019:


Нічна ультра Чорногорою: штурм Гутин Томнатика, кава на Говерлі та підступні судоми

Salomon Cappadocia Ultra Trail 2019:


Cappadocia Ultra Trail-2019: перша ультра 100км+ і рятівні мандариниСтатистика

 • набігав трохи більше 3000 км за 10 місяців, із 33000м набору

 • вєл, орбітрек - також стали значною частиною тренувань: вєл - 74 години (!)

 • 6 стартів: 2-а шосейних півмарафони, трейл: 36км, 44км, 60км і 120км.

 • участь у чемпіонаті світу з трейлраннінгу (Португалія)

 • 3 подіума

 • 2 місце у кат. 30-40р. на Tengri Ultra Trail (36k)

 • 2 місце на Chornohora Sky Marathon

 • 3-є місце у кат. -40р. на Salomon Cappadocia Ultra Trail

 • від РІ (performance index) - 630 на Tengri Ultra Trail (36k) вдалося піднятися до 736 за Chornohora Sky Marathon і Salomon Cappadocia Ultra Trail, більш ніж на 100 балів :)


Навколо-бігова діяльність

Рік виявився досить плідним і на ниві написання статей та прочитання лекцій на тематику трейл, біг, спорт і #ЗОЖ.


Статті

Блог - 30 Жорстка Атлетика - 22, в тому числі проект: Trail the World: Tengri Ultra НогиБоги - в тому числі гід по бігових травмах GorganyPro - в тому числі "Трейлраннінг: з чого почати?" Куншт - "Як "обдурити" мозок і пробігти 100 кілометрів?" інші - більше 20


Популяризаторські лекції • 8 міст: Київ, Львів, Одеса, Харків, Полтава, Чернівці, Маріуполь, Черкаси

 • 25 лекцій (безкоштовних і платних, відкритих і корпоративних)

 • 6 лекційних курсів "Нейробіологія бігу" (УАЛ)

 • TEDx KSE


Тематики лекцій постійно розширюються:) Максимально повний перелік станом на початок 2020 року - можна побачити на моєму блозі у розділі "Лекції".


Плани на 2020

Основні старти:

З проміжними стартами - буду вже дивитися по-ходу підготовки :)Acknowledgements


Наостанок, хочу подякувати за цей трейловий ультра-рік:

 • моїй коханій Юлі та донечці Валі за підтримку й натхнення рухатися до нових вершин! :)

 • моїм Партнерам: Dynafit Україна, Nutrixxion Україна, Suunto Ukraine, Trekking: Перші захистні треккінгові шкарпетки, а також компаніям, з якими співпрацювали в рамках котрогось із проектів: Gorgany, Blackroll Ukraine, Compex Ukraine - завдяки Вашій підтримці вдавалося якісніше тренуватися і відновлюватися!

 • друзям з Жорстка Атлетика, НогиБоги, RunUkraine, Ukraine Trail League - за співпрацю, можливість отримати цікавий досвід та розвивати біг в Україні :)

 • Олексію Прокопеко за тренування і поради, а друзям з Endurance school за чудову компанію на тренуваннях та стартах:)

 • Тімуру Артюхіну та Вадиму Винокурову за чудову організацію поїздки та участі у Tengri Ultra Trail

 • Оксані Рябовій за файну компанію на Tengri Ultra Trail

 • Сергію Попову - за класний біговий табір у Карпатах!

 • Максиму Марморнову - за організацію бігового табору в Каппадокії!

 • всім організаторам - за чудові старти, які ви робите!

 • всім друзям-бігунам - за подолані разом кілометри, за натхнення і мотивацію далі розширювати кордони своїх можливостей ;) До скорої зустрічі на лекціях і на стартах!

136 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі