• Skorokhod

Time to trail: підсумки бігового сезону 2017

Свій перший трейл - "Вовче горло", організований Костянтином Желєзовим і Марафонклубом "Киев-42195", пробіг у 2013 році . Забіг проходив поруч із селищем Зазим'я під Києвом. Траса була у два кола орієнтовно по 5км кожне із перепонами у вигляді болотистих ділянок, рівчачків з водою та невеликої ділянки з піском.​​SMLXL
Тоді, вперше бігли командою від СК "Науковець" (компанію мені склали Andrii Blanutsa і Maksym Chepelievу) і, навіть, посіли 3-є місце :-) Можливість помісити багнюку та ще й отримати за це призи - мені дужже сподобалися - тож з того часу і почалася моя поступова міграція у трейли.У 2017-ому - вперше кількість офіційних трейлових стартів переважила кількість шосейних :-) Всього у минулому році брав участь у 15 стартах, в т.ч. були скандинавська хода, тріатлон, гірський марафон, ультра... Які ж лишилися враження? Давайте про все по-порядку. Цілі та Підготовка Задача на рік була підготуватися до 1-ої ультрадистанції (близько 60км), а також тріатлону. Однак, зрештою, тріатлон став швидше допоміжним інструментом для прогресування у бігові. Ключовими для себе визначив 2-а старти гірський марафон #Дземброня_трейл та #ChornohoraSkyMarathon. Про це, власне, писав у минулорічному біговому звіті.Підготовку до сезону 2017 почав у 2-ій пол. січня. Відповідно,сам біговий сезон “розклався” на 3-и частини: січень-квітень (30 квітня #Дземброня), травень-серпень (18 серпня #ChornohoraSkyMarathon) і вересень-листопад, бо ж після Чорногори лишалася ще ціла осінь. Загалом, якщо перша і друга частини пройшли жваво і продуктивно, остання третина як то кажуть “не заладналася з самого початку”. Спершу невелика травма, яка на 2,5 тижні вивела з ладу - міг тільки робити ОФП та плавати. Тиждень відновлювального бігу аж тут - майже на тиждень підкошує ентеровірусна інфекція з температурою та вкрай неприємними спазмами кишечника - із фізпідготовки лишилися тільки спринти до санвузла :))) А “кульмінацією” цієї темної смуги - стало пробите колесо авто і запізнення на 2 години на старт #IrdynTrail 8 жовтня. Дякую організаторам і Олег Шиятий, що таки дозволили пробігти хоча б поза заліком... Основні milestones у підготовці:

 • гірки, гірки і багато гірок - все, що можна знайти-використати в Києві:)

 • робота над базовою швидкістю

 • робота над МПК

 • відпрацювання техніки бігу по пересічній місцевості (різні температурні та погодні режими);

 • відпрацювання режимів гідратації та харчування

Дужже допомогло проведене тестування у VO2max Lab, яке зробив у грудні 2016р. та поради-консультації від Volodymyr Tkachenko.Отож, тезово про 2017 рік. Побігли! - Взяв участь у 2-ох забігах у Китаїво - Kitaevo XC Race & Trail Run (звіти ось тут: Весна і Осінь), а також у Trail Half Marathon Goloseevo які організувала Екатерина delfineja Яковенко. Скрізь попадав на подіум. Навесні був 3-ім в абсолюті і 2-им у категорії на забігові в Китаєво. Влітку на півмарафоні став 4-им у абсолюті й категорії - але 4-е місце виявилося теж призовим з крутезним призом сертифікат на відвідання VO2max Lab! А восени - забіг вже на першу сходинку і в абсолюті, і в категорії. У стартах, які організовує Катя беру участь вже 2-ий рік - приємно, що рівень тільки зростає!

​​SMLXL
- взяв участь у всіх 5-и стартах Академічної ліги (#Academic_League). На кожному зі стартів покращив свої минулорічні результати, однак і конкуренція цього року була набагато сильніша, ніж у минулому. Так, у 2016-ому з результатами 9-5-13-7 місця в абсолюті й участю усього в 4-ох з 5-и стартів (останній прохворів) мені пощастило посісти 3-є місце в абсолютному заліку Ліги серед чоловіків за сумою набраних балів (34 бали), бо сильні бігуни брали участь у 2-3 стартах ліги. Цього року незважаючи на свої 6-7-4-7-8 місця і сумарно 52 бали - лише 4-ий. Причому все вирішував забіг на Дніпровській десятці - де Віктор Роговий знову виборов 3-є місце в абсолюті й випередив мене у заліку. Що ж, є за ким тягнутися :-) У своїй віковій, як і минулого року - став другим.
​​SMLXL
- RunFest - це був святковий пробний формат заходу на річницю незалежності, спробував себе у скандинавській ході. Все відбувалося через тиждень після ультри, тож особливо не напрягався, ще й 2 місце посів :-) - Тріатлон. Довго шукав підходящий старт - щоб влітку, коли можна без гідрика плавати, у місті, де можна зорендувати вєл (власного поки немає). Зрештою - найоптимальнішим став #IronWay у Харкові, де отримав посвяту у триатлети :-) Хвалитися результатом поки за рано, а от над чим попрацювати - цілий список...
​​SMLXL
- RunAcademy Day - новоформатний захід лекції+пробіг. За великим рахунком, проект пілотний і має на меті залучити студентство Могилянки (National University of "Kyiv-Mohyla Academy" (NaUKMA)) до бігу і ЗОЖ. Команда волонтерів - була супер! Втім, організація з”їла чимало сил та часу, жорстко недосипав аби все встигнути. Тому, всього 4-ий у абсолюті і 2-ий у своїй віковій.- Гірський марафон "Дземброня" (#Дземброня). Цього року хоч і бігли “запасний” варіант траси але на всі 42+км. Так само, в рамках гірського марафону проводили ЧУ з гірського бігу на довгі дистанції. Поборовся за призи, помісив глинистий грунт, все як годиться. В підсумку - посів 4-те місце.
​​SMLXL
- Chornohora Sky Marathon. Минулого року отримав хороший досвід участі на “половинці” траси (#ChornohoraSky Race). До першої ультра вийшов якщо не у ідеальній формі, то в дуже хорошій. Конкуренція була сильною але теж вдалося потрапити на подіум. І в заліку на Піп-Іван і в загальному заліку був 3-ім. Докладніше описав усе тут.
​​SMLXL
Трохи статистикиSMLXL
​​

 • Загалом набігав майже 3211 км за рік, найбільше у червні (367 км)

 • наплавав, наїздив вєло - 74 км і 1108км відповідно.

 • 15 стартів

 • 13 подіумів (11 індивідуальних, 2 командних)

 • ІІІ місце на Botanic Callenge (#BotanicCallenge) в абсолюті серед чоловіків

 • 4-е місце на Академічна ліга ( #AcademicLeague) в абсолюті серед чоловіків

 • ІІ місце на Академічна ліга ( #AcademicLeague) у категорії 30-39 років серед чоловіків

AcknowledgementsНасамкінець хочеться щиро подякувати тим людям, які зробили можливим цей чудовий та плідний біговий сезон і надихають рухатися до наступних вершин.

 • В першу чергу - моїй коханій Yulia Bezvershenko та чудовій @Valya Skorokhod - які підтримують і в процесі підготовки, і на старті і, знаходячись вдома.

 • Одноклубникам Lenina Olenieva і Maksym Chepeliev, а також зав VO2max Lab - Volodymyr Tkachenko, які охоче ділилися власним досвідом, консультували та допомогли спланувати підготовку до бігового сезону.

 • Олександр Рябцев (Alex Riabtsev) та Kostya Peresiedov, які не лише допомогли втілити ідею RunacademyRun, а й долучили до активностей Асоціація Випускників НаУКМА. Dana Gurgu, яка разом із Волонтерами зробила цьогорічний RunacademyRun.

 • Організаторам бігових івентів на яких виступав цього року (Chernitskyi Dmytro, Екатерина delfineja Яковенко, Konstantin Zhelezov, Dima Nechvolod, Maksym Mramornov, Andrii Blanutsa) та їхнім командам і волонтерів.

 • Всім з ким змагався, а особливо Serhii Popov, Сергій Сапіга, Володя Крицкалюк, Сергій Расчупкін, Павло Шутенко - за конкуренцію, приклад та стимул ставати кращим.

 • Друзям з SCS "Sport club "Scientist" - разом з якими організували купу стартів у 2017-ому.

 • Yulia Bezvershenko, Andrii Paliichuk, Tetyana Vakulyuk - які надихнули таки створити власний блог :-)

Що ж, будемо рости далі та рухатися до нових вершин і цікавих цілей! P.S. @Valya Skorokhod, доречі, у майже 1,5 річному віці взяла участь у першому в своєму житті забігові - #AcademicMile і отримала першу медальку. В міжсезонні - вже посилено трейлить калюжі, причому такі, що навіть тато їх намагається оминати :-))) От вам і приклад синергічної дії генів та виховання ;-) Про плани на сезон 2018Календар стартів практично готовий. Продовжу організовувати та виступати на #AcademicLeague. Бігатиму в складі команди SCS "Sport club "Scientist". Проект RunacademyRun - будемо й далі розширювати. Продовжую шліфувати плавальні навики, кручу педалі - тож хотілося б зробити олімпійку цього року. Із пріоритетних стартів планую бігти #GutsulTrail, #Дземброня та #ChornohoraSkyMarathon. Ще буде один 100км старт закордоном але де саме і коли - побачимо трохи згодом :) #time2trail, #runacademyrun, #academicleague, #trail

9 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

 • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now