• Skorokhod

UTMB 2021: час збирати каміння!

Оновлено: трав 16


UTMB® (Ultra-Trail du Mont-Blanc) – один з найпопулярніших і наймасовіших ультратрейлів світу. Він проходить в кінці серпня у Альпах, навколо г.Монблан (4810м), по територіях Франції, Італії та Швейцарії. UTMB вважається одним з найскладніших ультрамарафонів у Європі, його дистанція складає приблизно 170 км, а сумарний набір висоти - близько 10000м.


Сьогодні UTMB – це тижневий фестиваль бігу, який включає разом з основним - 7 забігів різної довжини та складності: UTMB® (170km 10000mD+), CCC® (101km 6100mD+), TDS® (145km 9100mD+), OCC (56km 3500mD+), PTL® (300km 25 000mD+), MCC (40km 2300mD+) and YCC (15km 1200mD+). Де-факто - це неофіційний Чемпіонат Світу з трейлранінгу на який з'їжджається майже вся еліта і який величають - "The World Summit of Trail Running".


UTMB-2021 буде проведено (fingers crossed 🤞🤞:) з 23 по 29 серпня у Шамоні. Так, не забуваємо про рік 2020 і підступний коронавірус але на разі шанси на те, що цього року найпрестижніші змагання трейлового світу відбудуться - все ж є.


З 7 січня розпочалася поетапна реєстрація на забіги серії UTMB-2021.


Етап 1: 7-17 січня 2021 р. - реєстрація для:

Тих, хто виграли слоти у лотереї на UTMB®, CCC®, TDS®, OCC та PTL® в 2020 році (зарезервовані реєстрації з минулого року)

Тих, хто зібрали достатньо Running Stones у 2020 році (про Running Stones - читайте нижче)


Етап 2: 21-28 січня 2021 р. - попередня реєстрація на лотерею для:

Тих, хто не виграли слоти у лотерею на UTMB®, CCC®, TDS® та OCC у 2019 та 2020 років для тієї ж гонки*

* Згідно правил, які діяли до появи running stones, якщо ти не виграв у лотерею перший раз і подаєшся на неї вдруге - твої шанси подвоюються, а якщо не виграєш лотерею вдруге - третій рік автоматично потрапляєш на до списків учасників гонки.


Етап 3: 4-11 лютого 2021 р. - попередня реєстрація на лотерею для:

Тих, хто бажає взяти участь у UTMB®, CCC®, TDS®, OCC та PTL® і не потрапляє до жодної з вищезазначених категорій**.


** За наявності слотів (!)


Оновлені правила реєстрації


В загальних рисах, про систему реєстрації на гонки UTMB, принцип набору ITRA балів я вже писав у статті Навколо Монблану за 10хвилин: бали ITRA, лотерея і навіщо взагалі бігти UTMB?


В цьому дописі розглянемо «нововведеннях», які стосуються реєстрації на гонки UTMB у роках 2021 і 2022.

Отож, раніше було лише три способи потрапити на UTMB (1-3), а з 2020 року додався ще один - Running Stones (4):

  1. За набраними кваліфікаційними балами через лотерею

  2. Як елітний атлет (без лотереї)

  3. Благодійний внесок 2000 євро в один із фондів з якими співпрацює UTMB

  4. Running Stones

1. Реєстрація за набраними кваліфікаційними балами


Успішно подолавши дистанцію трейлу, який сертифіковано ITRA - можна набрати від 1 до 6 балів. Для реєстрації на різні гонки UTMB потрібно мати від 2 до 10 балів у максимум двох стартах за два роки (ситуація набагато краще ніж була раніше, коли потрібно було набирати значно більше білів:). Зокрема:Але набравши необхідні бали – Ваші пригоди тільки починаються. Адже потрібно ще пройти лотерею. І тут вже кому як пощастить. Мені, наприклад, пощастило аж з другого разу, знаю людей, яким тільки з третього :)


Минулого року чимало українців виграло слоти на різні гонки UTMB. Тож тепер всі вони мають право пріоритетної реєстрації на виграну в лотерею гонку UTMB у 2021 чи 2022 році але - до 17 січня (!)


Елітні атлети


Без лотереї - можлива участь елітних бігунів з високими показниками index performance. Яким має бути рівень, щоб вважатися "елітою" для UTMB, відображено на цій картинці:Або ж, для ТОП-3 атлетів за РІ у країні - є ще варіант податися як еліта, навіть якщо їхній РІ меньше за загальні значення для еліти.


3. Благодійний внесок


Тут все незмінно, як описував у статті "Навколо Монблану за 10 хвилин". Важливий нюанс - є всього 160 слотів.


4. Running Stones


Крім лотереї, яка продовжить існувати і далі, організатори представлять нову паралельну систему швидкого доступу до реєстрації на гонки UTMB, яка вступила в силу з січня 2020 року. Власне, система заснована на отриманні Running Stones, - для фінішерів певних гонок, спеціально відібраних UTMB®. Як тільки учасник набирає необхідну кількість Running Stones, він отримує слот на одну з гонок UTMB®, без лотереї. Якщо кількість Running Stones для прямого доступу до реєстрації менша за потрібну, - їх можна обміняти: кожен 1 Running Stones на додатковий квиток на лотереї, що збільшує шанси на виграш слота.

Які ж гонки дають право набирати Running Stones?


Перш за все це гонки "by UTMB®", які дають найбільшу кількість «камінців» - по 3 за кожен набраний бал ITRA.

Крім того, гонки Ultra-Trail® World Tour (UTWT), які дають по 1 «камінцю» на кожен бал ITRA.


Для проходження реєстрації на гонки UTMB® без лотереї потрібно набрати наступну кількість Running Stones: UTMB® - 18 Running Stones 10 балів ITRA

TDS® - 15 Running Stones 8 балів ITRA

CCC® - 15 Running Stones 6 балів ITRA

OCC - 12 Running Stones 4 балів ITRA


Наприклад, фінішувавши на гонці Omman by UTMB 170km чи Gaoligong by UTMB® 160 км (кожна з яких оцінюється у 6 балів ITRA) - Ви отримаєте 18 Running Stones, а от фініш на Cappadocia Ultra Trail 120 км (5 балів ITRA) – дасть тільки 5 Running Stones.


Докладно про умови реєстрації на гонки UTMB у 2021 році можна почитати на сайті організаторів: Discover the new entry process for the UTMB® Mont-Blanc!


Якщо ви реєструватиметеся на котрийсь зі стартів UTMB вперше - можете ознайомитися із покроковим описом процедури тут - Навколо Монблану за 10хвилин: бали ITRA, лотерея і навіщо взагалі бігти UTMB?


Корисно почитати:


RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України^

ОСС (Денис Соколов) - частина 1

TDS (Андрій Лисенко) - частина 2

UTMB (Сергій Сапіга) - частина 3


А також враження українців, які брали участь у UTMB-2018:

- MCC і TDS (частина 1)

- OCC i CCC (частина 2)

- UTMB (частина 3)Збирайте бали ITRA, збирайте Running Stones і - реєструйтеся на UTMB!


Свою виграну реєстрацію на ССС минулого року - спробую використати у цьому році. Гарантій жодних але це - життя. Побачимо:) В разі чого - дозбираю балів/каміння та буду подаватися одразу на UTMB у 2022 ;)


Гори - чекають! 🏔😀


Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною - тисніть ❤️

Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! 🙏😊


283 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі