• Skorokhod

UTMB 2021: час збирати каміння!


UTMB® (Ultra-Trail du Mont-Blanc) – один з найпопулярніших і наймасовіших ультратрейлів світу. Він проходить в кінці серпня у Альпах, навколо г.Монблан (4810м), по територіях Франції, Італії та Швейцарії. UTMB вважається одним з найскладніших ультрамарафонів у Європі, його дистанція складає приблизно 170 км, а сумарний набір висоти - близько 10000м.


Сьогодні UTMB – це тижневий фестиваль бігу, який включає разом з основним - 7 забігів різної довжини та складності: UTMB® (170km 10000mD+), CCC® (101km 6100mD+), TDS® (145km 9100mD+), OCC (56km 3500mD+), PTL® (300km 25 000mD+), MCC (40km 2300mD+) and YCC (15km 1200mD+). Де-факто - це неофіційний Чемпіонат Світу з трейлранінгу на який з'їжджається майже вся еліта і який величають - "The World Summit of Trail Running".


UTMB-2021 буде проведено (fingers crossed 🤞🤞:) з 23 по 29 серпня у Шамоні. Так, не забуваємо про рік 2020 і підступний коронавірус але на разі шанси на те, що цього року найпрестижніші змагання трейлового світу відбудуться - все ж є.


З 7 січня розпочалася поетапна реєстрація на забіги серії UTMB-2021.


Етап 1: 7-17 січня 2021 р. - реєстрація для:

Тих, хто виграли слоти у лотереї на UTMB®, CCC®, TDS®, OCC та PTL® в 2020 році (зарезервовані реєстрації з минулого року)

Тих, хто зібрали достатньо Running Stones у 2020 році (про Running Stones - читайте нижче)


Етап 2: 21-28 січня 2021 р. - попередня реєстрація на лотерею для:

Тих, хто не виграли слоти у лотерею на UTMB®, CCC®, TDS® та OCC у 2019 та 2020 років для тієї ж гонки*

* Згідно правил, які діяли до появи running stones, якщо ти не виграв у лотерею перший раз і подаєшся на неї вдруге - твої шанси подвоюються, а якщо не виграєш лотерею вдруге - третій рік автоматично потрапляєш на до списків учасників гонки.


Етап 3: 4-11 лютого 2021 р. - попередня реєстрація на лотерею для:

Тих, хто бажає взяти участь у UTMB®, CCC®, TDS®, OCC та PTL® і не потрапляє до жодної з вищезазначених категорій**.


** За наявності слотів (!)


Оновлені правила реєстрації


В загальних рисах, про систему реєстрації на гонки UTMB, принцип набору ITRA балів я вже писав у статті Навколо Монблану за 10хвилин: бали ITRA, лотерея і навіщо взагалі бігти UTMB?


В цьому дописі розглянемо «нововведеннях», які стосуються реєстрації на гонки UTMB у роках 2021 і 2022.

Отож, раніше було лише три способи потрапити на UTMB (1-3), а з 2020 року додався ще один - Running Stones (4):

  1. За набраними кваліфікаційними балами через лотерею

  2. Як елітний атлет (без лотереї)

  3. Благодійний внесок 2000 євро в один із фондів з якими співпрацює UTMB

  4. Running Stones

1. Реєстрація за набраними кваліфікаційними балами


Успішно подолавши дистанцію трейлу, який сертифіковано ITRA - можна набрати від 1 до 6 балів. Для реєстрації на різні гонки UTMB потрібно мати від 2 до 10 балів у максимум двох стартах за два роки (ситуація набагато краще ніж була раніше, коли потрібно було набирати значно більше білів:). Зокрема:Але набравши необхідні бали – Ваші пригоди тільки починаються. Адже потрібно ще пройти лотерею. І тут вже кому як пощастить. Мені, наприклад, пощастило аж з другого разу, знаю людей, яким тільки з третього :)


Минулого року чимало українців виграло слоти на різні гонки UTMB. Тож тепер всі вони мають право пріоритетної реєстрації на виграну в лотерею гонку UTMB у 2021 чи 2022 році але - до 17 січня (!)


Елітні атлети


Без лотереї - можлива участь елітних бігунів з високими показниками index performance. Яким має бути рівень, щоб вважатися "елітою" для UTMB, відображено на цій картинці:Або ж, для ТОП-3 атлетів за РІ у країні - є ще варіант податися як еліта, навіть якщо їхній РІ меньше за загальні значення для еліти.


3. Благодійний внесок


Тут все незмінно, як описував у статті "Навколо Монблану за 10 хвилин". Важливий нюанс - є всього 160 слотів.


4. Running Stones


Крім лотереї, яка продовжить існувати і далі, організатори представлять нову паралельну систему швидкого доступу до реєстрації на гонки UTMB, яка вступила в силу з січня 2020 року. Власне, система заснована на отриманні Running Stones, - для фінішерів певних гонок, спеціально відібраних UTMB®. Як тільки учасник набирає необхідну кількість Running Stones, він отримує слот на одну з гонок UTMB®, без лотереї. Якщо кількість Running Stones для прямого доступу до реєстрації менша за потрібну, - їх можна обміняти: кожен 1 Running Stones на додатковий квиток на лотереї, що збільшує шанси на виграш слота.

Які ж гонки дають право набирати Running Stones?


Перш за все це гонки "by UTMB®", які дають найбільшу кількість «камінців» - по 3 за кожен набраний бал ITRA.

Крім того, гонки Ultra-Trail® World Tour (UTWT), які дають по 1 «камінцю» на кожен бал ITRA.


Для проходження реєстрації на гонки UTMB® без лотереї потрібно набрати наступну кількість Running Stones: UTMB® - 18 Running Stones 10 балів ITRA

TDS® - 15 Running Stones 8 балів ITRA

CCC® - 15 Running Stones 6 балів ITRA

OCC - 12 Running Stones 4 балів ITRA


Наприклад, фінішувавши на гонці Omman by UTMB 170km чи Gaoligong by UTMB® 160 км (кожна з яких оцінюється у 6 балів ITRA) - Ви отримаєте 18 Running Stones, а от фініш на Cappadocia Ultra Trail 120 км (5 балів ITRA) – дасть тільки 5 Running Stones.


Докладно про умови реєстрації на гонки UTMB у 2021 році можна почитати на сайті організаторів: Discover the new entry process for the UTMB® Mont-Blanc!


Якщо ви реєструватиметеся на котрийсь зі стартів UTMB вперше - можете ознайомитися із покроковим описом процедури тут - Навколо Монблану за 10хвилин: бали ITRA, лотерея і навіщо взагалі бігти UTMB?


Корисно почитати:


RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України^

ОСС (Денис Соколов) - частина 1

TDS (Андрій Лисенко) - частина 2

UTMB (Сергій Сапіга) - частина 3


А також враження українців, які брали участь у UTMB-2018:

- MCC і TDS (частина 1)

- OCC i CCC (частина 2)

- UTMB (частина 3)Збирайте бали ITRA, збирайте Running Stones і - реєструйтеся на UTMB!


Свою виграну реєстрацію на ССС минулого року - спробую використати у цьому році. Гарантій жодних але це - життя. Побачимо:) В разі чого - дозбираю балів/каміння та буду подаватися одразу на UTMB у 2022 ;)


Гори - чекають! 🏔😀


Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною - тисніть ❤️

Також - Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! 🙏😊


240 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now