• Skorokhod

UTWT-racerev#2: Tarawera Ultramarathon

Оновлено: 27 бер 2020 р.


Давайте відволічемося трохи від сьогоденної реальності з чергами в аптеках, захистними масками, мокрим снігом і коронавірусом на нашу голову. Натомість, ненадовго перенесемося на один із казкових островів Нової Зеландії, де просто посеред тропічного лісу, поріч з озерами та водоспадами – проходить маршрут Tarawera Ultramarathon.


Хочеться вірити, що ті "старі добрі часи" – невдовзі повернуться. Без карантинів, надзвичайних станів, закритих кордонів. Щоб можна було знову гайнути на край світу, покупатися у Тихому океані, пробігтися зарослими папоротями лісами та обійняти на фініші друзів-ультрамараонців, організаторів і волонтерів... Най це трапиться – щонайшвидше!

А поки – бережіть себе і бережіть близьких!


І… побігли!Tarawera Ultramarathon


Tarawera Ultramarathon (102 км, +3089 метрів) - це другий старт в серії Ultra-Trail® World Tour (UTWT) цього року, який відбувся 8 лютого на Північному острові, в районі міста Роторуа. Ультрамарафон проходив вже 12-ий рік поспіль, а з 2013 року – 100 км дистанція входить до серії UTWT. Траса гонки проходить переважно в лісі із усього 5% асфальту. Ліміт учасників 1 000 осіб.


Цього року учасники 102 км дистанції Tarawera Ultramarathon (Tarawera Ultra) стартували із міста Каверау (Kawerau), а фінішували - в місті Роторуа (Rotorua), минулого року - навпаки. Район мыста Роторуа - це відоме туристичне місце в Новій Зеландії, яке славиться численими маршрутами для хайкінгу, трейлу, що проходять тропічними лісами поруч з озерами і водоспадами.


Цього року ультрамарафон зібрав понад тисячу учасників з 59 країн світу. Оскільки за перемогу у Tarawera Ultramarathon можна отримати 1000 балів, на старт заявилося чимало елітних атлетів, серед яких: італійка Francesca Canepa, австралійка Lucy Bartholomew, англієць Tom Evans, американець Patrick Reagan та багато інших, що обіцяло напружену боротьбу від старту до фінішу.


Результати Tarawera Ultra 2020У чоловіків протягом усієї гонки лідирував бртанець Tom Evans, який перетнув фініш через 8:03 після стартового пострілу. Натомість, протягом усієї гонки, запекла боротьба точилася за друге місце, яке, зрештою, виборов Mathieu Blanchard (Франція, проживає в Канаді) - 8:39, а третє – у Kris Brown (США), який фінішував усього на 55 секунд повільніше - за 8:40.


Серед жінок найшвидшою була Manuela Soccol (Бельгія), яка фінішувала з часом 9:39, посівши 10 місце в загальному заліку. Другою стала Anne-Marie Madden (Канада) з часом 9:52, яка до 80 км відставала від Мануели на якихось кілька хвилин. І замкнула трійку перших фінішерок - Naomi Brand (ПАР) її фінішний час - 10:31.


В рамках Tarawera Ultramarathon також проходили змагання на 100 миль і 50 км. На стомильній дистанції переміг Vlad Shatrov (Aвстралія) з часом 15:53, покращивши попередній рекорд траси на 25 хвилин. У іжінок гонку виграла Ailsa MacDonald (Канада), показавши час 18:10 і випередивши найближчу конкурентку на 4 години!


Повні результати можна знайти - тут.


Інтерв’ю з Юлією БожкоЮля Божко - ультратрейлраннерка з України, яка наразі проживає та працює у Сан-Франціско (США), неодноразова учасниця чемпіонатів світу з трейлраннінгу в складі збірної України.


Юля, ти якийсь час жила у Новій Зеландії й двічі брала участь у Tarawera Ultramarathon. Поділися будь ласка враженнями від стартів у 2014 і 2016 роках? Наскільки гарною була організація? Наскільки масовими були гонки в ті роки?


- Нова Зеландія це досить малонаселена країна. Змагання такого калібру - рідкість, і часто збирають бігунів з усіх куточків країни, а останнім часом і світу. Вже в далекому 2014 відчувалося, що ми всі (учасники, організатори, волонтери) просто велика трейлова родина. Наскільки мені відомо, формат змагань досить змінився в останні роки (додалися дистанції, змінилися маршрути), але коли слідкую за оновленнями в інтернеті, бачу ті самі усміхнені і щасливі обличчя.


Організатори завжди докладали особливих зусиль запрошувати/привозити елітних бігунів з інших країн. Мені здається, після того, як Tarawera Ultramarathon додали до UTWT, змагання стали ще більше популярними. Стартові протоколи цього року мали 45% учасників з 59 країн. Особливо приємно було дізнатися про своєрідну гендерну збалансованість реєстрацій: 48% жінок і 52% чоловіків. Я вважаю, що це вже свого роду показник якості!Розкажи трохи докладніше про свій перший ультра у 2014 році. Як пройшла гонка? Яку найдовшу дистанцію ти до цього бігала? Як готувалася до старту? Що для тебе стало "сюрпризом" на ультра - чи все більш-менш пройшло "за планом"?


- Це і справді був мій перший ультрамарафон, 60 км. Абсолютно не ставила собі за мету показати якийсь результат. Зареєструвалася виключно заради цікавості. Завжди любила ліс, гори, трейли, тому вирішила, а чому б і ні? В той час я інтенсивно тренувалася до асфальтового марафону, бо мала мрію потрапити на Бостонський. Марафон був 2 місяці після ультри, тому я не особливо хвилювалася, що така довга дистанція мені чимось завадить, якщо не особливо напружуватися і просто намагатися фінішувати.


- Специфічних тренувань до ультрамарафону не проводила. Бігала шосе протягом тижня і вибиралася на довгі трейли на вихідних. Це, в принципі, і все. Багато друзів і знайомих з Велінгтона, де ми на той час жили, теж готувалися до цього старту, тому тренуваннями для нас стали трейлові 3-годинні пригоди на пагорбах за містом.


- Окрім погоди, все більш-менш пройшло за планом. Несподівано для себе фінішувала 5-тою серед жінок 😁 Найбільшим сюрпризом для мене стала та надзвичайна підтримка, яку нам надавали на пунктах підтримки. Переходячи з асфальтових стартів на трейл не очікуєш дуже багато від організації. Може буде якась стандартна вода чи енергетичний напій і все. Трейл мене просто вразив різноманіттям всього на пунктах харчування. Просто не хотілося їх залишати 😅


Що скажеш про маршрут траси у 2014 та 2016 роках? Наскільки видовищна траса? Які складнощі? Як було з температурою в цей час та опадами?


- Порівняно з багатьма відомими стартами в Європі, маршрут дуже не-технічний. Я б навіть сказала, що траса надзвичайно бігова. З еліти не бачила нікого з палицями. Траса проходить в мальовничому куточку країни серед блакитних озер і яскраво зеленого місцевого лісу. Маршрут останні роки змінився, щоб полегшити організацію і підтримку учасників, але й досі проходить через всі оригінальні цікаві місцинки. Ґрунт під ногами досить м’який, немає таких кам’янистих частин, які зазвичай трапляються в горах, через які можна позбивати ноги.


- З погодою в перші роки змагань досить не щастило. В 2014 році дистанцію змінили в зв’язку з циклоном. Деяких учасників довелося завертати після першого чек-поінту, тому що місцеві служби безпеки не могли забезпечити надійну підтримку проходження маршруту у віддалених куточках.


- В 2016 цілий тиждень лив дощ і довелося бігти по струмках і багнюці. Десь після того змагання перенесли на початок лютого замість середини березня. В лютому погода зазвичай набагато краща, але можна також очікувати спеку.Чи рекомендувала би ти цей старт загалом любителям трейлу і чому? На що порадила би звернути увагу при підготовці?


- Tarawera Ultra - надзвичайні змагання. Здається, їх останнім часом називають фестивалем трейлового бігу, і це справді фестиваль з дистанціями на будь-який смак. Організатори дуже пишаються новозеладською культурою та історією і намагаються поділитися частинкою цієї любові з кожним учасником.


- Нова Зеландія досить далеко від решти світу, тому тут склалася своя унікальна флора і фауна. Побачити це все на власні очі вже саме по собі варте довгих перельотів, а додати до цього добре організовані змагання, що проводяться в мальовничій і культурно багатій частині країни, — це просто рецепт незабутньої подорожі 😉


Photo by Hagen Hopkins/Getty Image та ФБ-архіву Юлі

За матеріалами: irunfar

Ultra-Trail World Tour

Якщо стаття Вам сподобалася - тисніть ❤️ Також -Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! 🙏😊


46 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі