• Skorokhod

Mission impossible? Лотерея на Western States 100 - first trial


Правду кажучи, я не збирався бігти 100-мильник наступного року. Тим паче - з реєстраційним внеском 410$ і на іншому континенті :))) Особливо враховуючи і той факт, що є ще ряд питань, які цікаво/потрібно ще дослідити (підготовка, реакіця травної системи та ін.) на "коротших" 100км гонках аби бігти їх легше та з кращим результатом...

Однак фініш на Salomon Cappadocia Ultra Trail (Cappadocia Ultra Trail-2019: перша ультра 100км+ і рятівні мандарини) давав можливість взяти участь у лотереї у легендарній The Western States 100-Mile Endurance Run (WSER100 або Western States). Тому, 7-го грудня у день лотереї, - було неспокійно. А раптом - виграю? :)))

Що таке Western States?


The Western States 100-Mile Endurance Run (WSER100) - найстаріший трейловий 100-мильник у світі. Якщо ви читали книги Скотта Джурека (RunBook review #2: Скотт Джурек "Їж правильно, біжи швидко") або ж Діна Карназеса (RunBook review #4: "Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця") - там про цю гонку згадуватиметься не раз ;)

Офіційною історією початку гонки вважають 1977р., коли на її старт вийшло 14 бігунів. Фінішувало лише троє і найшвидшим був 22-річний Енді Гонзалес (Andy Gonzales), який пробіг 100 миль за 22 години 57 хвилин. В цьому ж році було засновано Western States Endurance Run Foundation, яка займається організацією та управлінням гонкою.

Сьогодні WSER100 - це 160,3 km (+ 5 953m, - 7000m), яка відбувається щороку в останню суботу червня в Squaw Valley (California) на висоті 1 899 метрів о 5 ранку. Фініш розташовано в Auburn на висоті 394 метра, максимальна точка Watsons Monum 2 656 метрів, контрольний час 30 годин.Забіг входить в серію гонок об'єднаних під назвою GRAND SLAM куди поряд з Western States 100 входить ще 3 великі американські стомільние гонки: Vermont 100 Mile Endurance Run, Leadville Trail 100 і The Wasatch Front 100 Mile Endurance Run.

Кожен фінішер Western States, який подолав дистанцію менш ніж за 24 години, отримує в подарунок срібну пряжку для ременя ручної роботи, фінішери, які уклалися в ліміт часу 30 годин - отримують таку ж пряжку в бронзі.


Рекорди і рекордсмени Western States

Статистика рекордів гонки ведеться з 1984 року, до цього дистанція була трохи менше 100 миль. Актуальний рекорд належить американцеві Jim Walmsley (Джим Волмслі (на фото)), який у 2019 році  подолав дистанцію за неймовірні 14 годин 9 хвилин!

У жінок рекорд належить англійці Ellie Greenwood яка в 2012 році показала результат - 16 годин 47 хвилин.

Абсолютний рекорд перемог серед чоловіків належить Scott Jurek який вигравав гонку протягом семи років поспіль з 1999 року по 2005 рік. А серед жінок найбільша кількість перемог у американки Ann Trason яка вигравала гонку з 1994 по 2012 рік.

Як потрапити на Western States?


Для участі в лотереї претенденту необхідно фінішувати в одному з кваліфікаційних забігів, список яких розміщений на сайті Western States. Чи не найближчим для українців - є якраз Salomon Cappadocia Ultra Trail.

Незважаючи на популярність гонки - ліміт учасників, який визначено національним апрком, де вона проходить, становить усього 369 місць (це обмеження від нацпарку, де відбувається гонка). Причому 105 місць організатори закріплюють за елітою і постійними учасниками і тільки 264 місця бере участь в лотереї.


Система проведення лотереї - досить специфічна. Кожен претендент на лотерею отримує таку кількість квитків, яка відповідає формулі 2*(N-1). Де N кількість разів які аплікант брав участь у лотереї. Тобто, учасник бере участь в лотереї цього року, але не пройшов її, отримує перевагу в наступному році.

Отож мій "квиточок" закинули у велитенський барабан із ще 27872. Шанси були не дуже високі - менші 1,3%. Барабан покрутили кількасот разів і...


Пролетів. Тож буду мати наступного року вже 4-и квиточки, якщо все складеться :)

Навіщо взагалі подаватися на WSER100?


А от Сергій Дусь засновник першого українського подкасту про трейл (Ультра Чат UA) подається на WSER100 вже не перший рік.

- Подаюся з 2015 року але через DNF в 2017 році - минулого року прийшлося починати все спочатку. Зрештою, на своє 40-а ліття думаю таки попасти :) - Про мотивацію, тут як, це ж original! Це рейс-легенда, Єрусалим та Мекка трейлових стомильників. Я знаю що це не найскладніший та не найкрасивіший стомильник в світі чи навіть США. Але ж, як у справжнього "віруючого" трейлранера цей рейс викликає неабиякі емоції. Бути частиною історії, бігти по слідах легенд ультратрейлу - Scott Jurek, Anton Krupicka, Killian Journet, Jim Walmsley, Ann Trason, Dean Karnazes, Courtney Daulwater... де ще можна розділити старт з найкращими спортсменами твого виду спорту? Ніде. Вестерн стейтс це Ноу Камп - тільки ти не сидиш на трибуні, а безпосередньо приймаєш участь на полі. Історія, історії, учасники, волонтери, пекельні каньйони, сам трейл з такими незабутніми відрізками та назвами як от Devils thumb, America, River crossing, американська ультратрейл культура - це все обєднується в неперевершеній мікстурі цього старту...

- Шанси потрапити були невеликі, тож альтернативу вже знайшов. Це буде Ultra trail snowdonia 100 - 170km +10,000, в рази технічніше утмб, в рідненькій Сноудонії:))))

Правду кажучи - мотиви Сергія мені теж дуже близькі. А те, що "міссія практично неможлива" - тільки більше мотивує ;) Продовжуємо підготовку.  І, маю надію,  інші лотереї на які подавався/подаватимуся - будуть більш успішними :)

156 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now