• Skorokhod

Mission impossible? Лотерея на Western States 100 - first trial


Правду кажучи, я не збирався бігти 100-мильник наступного року. Тим паче - з реєстраційним внеском 410$ і на іншому континенті :))) Особливо враховуючи і той факт, що є ще ряд питань, які цікаво/потрібно ще дослідити (підготовка, реакіця травної системи та ін.) на "коротших" 100км гонках аби бігти їх легше та з кращим результатом...

Однак фініш на Salomon Cappadocia Ultra Trail (Cappadocia Ultra Trail-2019: перша ультра 100км+ і рятівні мандарини) давав можливість взяти участь у лотереї у легендарній The Western States 100-Mile Endurance Run (WSER100 або Western States). Тому, 7-го грудня у день лотереї, - було неспокійно. А раптом - виграю? :)))

Що таке Western States?


The Western States 100-Mile Endurance Run (WSER100) - найстаріший трейловий 100-мильник у світі. Якщо ви читали книги Скотта Джурека (RunBook review #2: Скотт Джурек "Їж правильно, біжи швидко") або ж Діна Карназеса (RunBook review #4: "Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця") - там про цю гонку згадуватиметься не раз ;)

Офіційною історією початку гонки вважають 1977р., коли на її старт вийшло 14 бігунів. Фінішувало лише троє і найшвидшим був 22-річний Енді Гонзалес (Andy Gonzales), який пробіг 100 миль за 22 години 57 хвилин. В цьому ж році було засновано Western States Endurance Run Foundation, яка займається організацією та управлінням гонкою.

Сьогодні WSER100 - це 160,3 km (+ 5 953m, - 7000m), яка відбувається щороку в останню суботу червня в Squaw Valley (California) на висоті 1 899 метрів о 5 ранку. Фініш розташовано в Auburn на висоті 394 метра, максимальна точка Watsons Monum 2 656 метрів, контрольний час 30 годин.Забіг входить в серію гонок об'єднаних під назвою GRAND SLAM куди поряд з Western States 100 входить ще 3 великі американські стомільние гонки: Vermont 100 Mile Endurance Run, Leadville Trail 100 і The Wasatch Front 100 Mile Endurance Run.

Кожен фінішер Western States, який подолав дистанцію менш ніж за 24 години, отримує в подарунок срібну пряжку для ременя ручної роботи, фінішери, які уклалися в ліміт часу 30 годин - отримують таку ж пряжку в бронзі.


Рекорди і рекордсмени Western States

Статистика рекордів гонки ведеться з 1984 року, до цього дистанція була трохи менше 100 миль. Актуальний рекорд належить американцеві Jim Walmsley (Джим Волмслі (на фото)), який у 2019 році  подолав дистанцію за неймовірні 14 годин 9 хвилин!

У жінок рекорд належить англійці Ellie Greenwood яка в 2012 році показала результат - 16 годин 47 хвилин.

Абсолютний рекорд перемог серед чоловіків належить Scott Jurek який вигравав гонку протягом семи років поспіль з 1999 року по 2005 рік. А серед жінок найбільша кількість перемог у американки Ann Trason яка вигравала гонку з 1994 по 2012 рік.

Як потрапити на Western States?


Для участі в лотереї претенденту необхідно фінішувати в одному з кваліфікаційних забігів, список яких розміщений на сайті Western States. Чи не найближчим для українців - є якраз Salomon Cappadocia Ultra Trail.

Незважаючи на популярність гонки - ліміт учасників, який визначено національним апрком, де вона проходить, становить усього 369 місць (це обмеження від нацпарку, де відбувається гонка). Причому 105 місць організатори закріплюють за елітою і постійними учасниками і тільки 264 місця бере участь в лотереї.


Система проведення лотереї - досить специфічна. Кожен претендент на лотерею отримує таку кількість квитків, яка відповідає формулі 2*(N-1). Де N кількість разів які аплікант брав участь у лотереї. Тобто, учасник бере участь в лотереї цього року, але не пройшов її, отримує перевагу в наступному році.

Отож мій "квиточок" закинули у велитенський барабан із ще 27872. Шанси були не дуже високі - менші 1,3%. Барабан покрутили кількасот разів і...


Пролетів. Тож буду мати наступного року вже 4-и квиточки, якщо все складеться :)

Навіщо взагалі подаватися на WSER100?


А от Сергій Дусь засновник першого українського подкасту про трейл (Ультра Чат UA) подається на WSER100 вже не перший рік.

- Подаюся з 2015 року але через DNF в 2017 році - минулого року прийшлося починати все спочатку. Зрештою, на своє 40-а ліття думаю таки попасти :) - Про мотивацію, тут як, це ж original! Це рейс-легенда, Єрусалим та Мекка трейлових стомильників. Я знаю що це не найскладніший та не найкрасивіший стомильник в світі чи навіть США. Але ж, як у справжнього "віруючого" трейлранера цей рейс викликає неабиякі емоції. Бути частиною історії, бігти по слідах легенд ультратрейлу - Scott Jurek, Anton Krupicka, Killian Journet, Jim Walmsley, Ann Trason, Dean Karnazes, Courtney Daulwater... де ще можна розділити старт з найкращими спортсменами твого виду спорту? Ніде. Вестерн стейтс це Ноу Камп - тільки ти не сидиш на трибуні, а безпосередньо приймаєш участь на полі. Історія, історії, учасники, волонтери, пекельні каньйони, сам трейл з такими незабутніми відрізками та назвами як от Devils thumb, America, River crossing, американська ультратрейл культура - це все обєднується в неперевершеній мікстурі цього старту...

- Шанси потрапити були невеликі, тож альтернативу вже знайшов. Це буде Ultra trail snowdonia 100 - 170km +10,000, в рази технічніше утмб, в рідненькій Сноудонії:))))

Правду кажучи - мотиви Сергія мені теж дуже близькі. А те, що "міссія практично неможлива" - тільки більше мотивує ;) Продовжуємо підготовку.  І, маю надію,  інші лотереї на які подавався/подаватимуся - будуть більш успішними :)

162 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі