Як правильно дихати під час бігу

April 6, 2018

 

Вдихніть. Видихніть. Що може бути простіше і природніше? Але чому ж тоді часто під час бігу дихання збивається і бракує повітря? Якщо ви почали бігати, вам потрібно знати як дихати правильно під час пробіжки. Нижче ми розглянемо фізіологічні особливості процесу дихання, зміни, які відбуваються під час бігу, а також - як правильно дихати, коли ви бігаєте.

 

Далі:
1. Фізіологія дихання

 1. Як відбувається легеневе дихання

 2. Дихальна система

 3. Як легені адаптуються до бігових навантажень

2. Біг і ритм дихання
3. Правильне дихання

 1. При розминці

 2. Під час бігу

 3. При заминці

 4. Під час бігу на різні дистанції

 5. Носом або ротом

 6. Під час бігу в холодну пору року

4. Як підвищити ефективність дихання
5. Біг та біль у боці
    1. 4 причини болю в боці

 • Занадто інтенсивне навантаження

 • Недостатньо глибоке дихання

 • Занадто рясний прийом їжі або недостатній перерву після їжі

 • Порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту

   2. Що робити, якщо з'явилися болі в боці
   3. Що робити, щоб не боліло у боці

 

Фізіологія дихання
У фізіології дихання визначають як переміщення кисню із зовнішнього середовища до клітин органів і тканин, а також протилежно-спрямований транспорт вуглекислого газу з клітин - у зовнішнє середовище. Фактично, це неперервний, досить складний, процес, під час якого відбувається оновлення газового складу крові. Кисень, який отримують клітини - надалі використовується в окисно-відновних реакціях, що супроводжуються утворенням енергії необхідної для життєдіяльності та росту організму.

 

Доросла здорова людина в стані спокою за хвилину здійснює в середньому 16-20 дихальних циклів. У дітей частота вдихів-видихів - більша, у людей похилого віку - менша. Крім того, дихання сповільнюється під час сну (12-14 за хвилину) і частішає при емоційному збудженні або фізичному навантаженні.

 

Процес дихання складається з трьох взаємопов'язаних ланок: зовнішнього, або легеневого дихання, транспорту газів кров'ю і внутрішнього (тканинного) дихання.

 

Розглядаючи дихання під час бігу, ми зосередимося саме на зовнішньому диханні. Легеневе дихання включає як газообмін між атмосферним і альвеолярним повітрям, так і обмін газами між альвеолярним повітрям і кров'ю в легеневих капілярах.

 

Як відбувається легеневе дихання
Ключова роль під час вдиху належить діафрагмі - непарному поперечно-смугастому м'язу, що розділяє грудну і черевну порожнини. Межа діафрагми проходить по нижньому краю ребер.

 

Під час вдиху діафрагма стає більш пласкою, а за допомогою міжреберних м'язів - відбувається припідняття ребер, що призводить таким чином до збільшення об'єму грудної клітини і сприяє розширенню легенів. При цьому відбувається падіння тиску повітря в самих легенях, що спричиняє «затягування» повітря з атмосфери, де тиск вище.

 

Під час видиху діафрагма розслаблюється, стаючи більш опуклою, розслабляються і міжреберні м'язи, що призводить до опускання ребер. Як наслідок - зменшується обсяг грудної клітини, легені стискаються і повітря виходить назовні.

 

Дихальна система
 

 

Продовження статті читайте на LiveLong - тут

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

Ультра-рік 2018: бігові та не-бігові підсумки

January 9, 2019

1/3
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

 • Grey Facebook Icon
RSS Feed

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine