Каденс під час бігу

May 24, 2018

 

Каденс (від англійського cadens) - слово, що позначає в загальному сенсі ритм, темп, кількість певних рухів за хвилину. У велоспорті каденс - це частота обертів педалей, каденс під час бігу - частота з якою стопи бігуна торкаються поверхні. Відповідно, каденс для бігуна вимірюється частотою кроків за хвилину.

 

Далі:
1. Чим важливий каденс
2. Як виміряти каденс під час бігу
3. Яким повинен бути каденс
4. Що потрібно знати про оптимальний каденс під час бігу
5. Інтерв'ю з Віталієм Дроздом

 

1. Чим важливий каденс
Після виходу книги Джека Деніелса "Від 800 метрів до марафона" - багато тренерів звернули увагу на біговій каденс і ритм бігу.

 

Чому ці показники так важливі? Справа в тому, що частота кроків під час бігу тісно пов'язана з технікою бігу, швидкістю, станом зв'язок і суглобів. Оптимальний каденс дозволяє бігти ефективніше з точки зору швидкості й витрат енергії, а також втрачати менше сил (економічність бігу).

Крім того, багато досліджень показують зв'язок високого каденса зі зниженням ризику отримання травм. Адже скорочення часу, який атлет проводить в фазі польоту - зменшує силу удару при постановці стопи. Таким чином, ударне навантаження в цілому на зв'язки, суглоби - значно зменшується, що дуже важливо для бігунів-початківців, особливо схильних до травм. Згідно з даними ряду досліджень, серед бігунів-початківців у яких, як правило, низький каденс, частота травм нижніх кінцівок варіює від 19,4 до 79,3%.

Дуже наочними прикладами важливості каденса можуть бути змагання. Наприклад, можна проаналізувати виступи ТОП-атлетів на Чемпіонаті світу з бігу на 10000м (Осака, 2007р.)


 

За рахунок чого Бекеле вдалося вирвати перемогу? Чи змінився його каденс протягом забігу і як саме? Читайте далі - на LiveLong - тут."

P.S. А у якості бонуса - невелике інтерв'ю  з Віталієм Дроздом, тренером Sauсony Running Club 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

Ультра-рік 2018: бігові та не-бігові підсумки

January 9, 2019

1/3
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

For those, who love explore the World and theirself

The World around us is larger and more interesting than we think.
It's time to start a journey. It's time to get closer to nature. It's time to find out more about yourself and your posibilities.
time2trail

  • Grey Facebook Icon
RSS Feed

© 2023 by time2trail blog. Proudly created with Wix.com

Kyiv City, Ukraine