TrailEquip #1: Roclite305 vs Trailroc285

November 21, 2018

 

Передісторія

Коли почав регулярно бігати у далекому 2005 році - спершу виходив на пробіжку в звичайних... кедах:) Тоді, 1-2км бігу - то була тільки розминка перед тренуваннями карате - під час яких відпрацьовував удари ногами по саморобних маківарах або ж деревах... Кеди з тонкою підошвою для цього підходили якнайкраще.

Перший свій марафон (Київ, 2011 рік) - пробіг у звичайних кросівках. Добре, що все ж не в кедах, бо бруківка  на Червоноармійській (а тоді треба було зробити 8 "петельок" туди-назад цією чудовою вулицею:) добряче била по ногах, взутих у кроси, що вже казати про кеди...

 

Трейли почав бігати в 2013 році ("Вовче горло"). Використовував Reebok sublite duo - кроси, які отримав як член команди Reebok на Spartathlon в 2013 році. Або ж - просто добивав звичайні кросівки:) Перед Дзембронею-2016 придбав трейлові кроси "мейд ін чайна". Окрім Дземброні, пробіх у них Chornohora Sky Race (2016)  та Дземброню-2017 з "великих стартів". Але якраз на фініші Дземброні в 2017 році - побачив, що вони просто розлізлися й добіг у них дивом.

Rocklite305 купив перед Chornohora Sky Marathon.
 

Чому обрав саме Roclite305?
Перш за все - чув багато схвальних відгуків від друзів-бігунів. Мені також cподобалася "універсальність" цих кросівок для різних трас. І, нарешті, дуже лояльна цінова політика з можливістю отримати знижку по реєстрації на котрийсь з трейлів в Україні (!) в магазині Ultra Extrem.

Відбігав у Roclite окрім Чорногори Гуцул-трейл-2018, Дземброню-2018, Bojko trail-2018 з "великих стартів" та ще більше десятка менших у Голосієво, Китаєво, Феофанії. Це - не рахуючи тренування. Кросівки досі "живі" - тільки трохи зовнішня сіточка почала збоку злазити.

 

З осені - взяв на тестування Trailroc285. У цих кросівках провів практично всі трейлові тренування, а також пробіг Cappadocia Medium Trail. Ділюся враженнями :)

 

Загальне враження

Колодки у Roclite305 і Trailroc285 дещо різні. На мої ноги:) Trailroc285 виявилися зручнішими, бігти комфортніше але тут - кому як пощастить:)
Хоча Trailroc285 по вазі усього на 20 грамів легше за Roclite305 - різниця відчувається, особливо - на ультрадистанціях.

 

Зовнішня поверхня

У Roclite305 - це певно єдиний невеликий недолік, про який згадував: через якийсь час зовнішня сіточка по боках починає "витиратися". Наскільки бачив в описі "наступників" Roclite305  - Roclite315, цей недолік мали підправити.

 

Шнурування

Завжди зав'язую шнурки на подвійний вузол. Втім, у Roclite за весь час використання - було кілька випадків, що під час гонки шурки розв'язувалися. Точно пам'ятаю - на Ірдинь трейлі у 2017 році. Щоправда, специфіка того трейла була така - що постійно йшов дощ. Більший чи менший. І зав'язував шнурки, коли вони були досить мокрі, що напевно вплинуло на результат.

Напевно, на цей момент Inov8 - рекомендував би звернути увагу. Я обома руками за різні технології фіксації шнурків, які використовують у деяких кросах, щоб було як у рекламі: "взув і забув".

У Trailroc285 - пробігав усього кілька місяців за відносно "лайтових" погодніх умов, не розшнуровувалися.

 

Устілки

Досить тонкі в обох моделях. Втім, свої функції виконують, якихось претензій не маю.

 

Захист носочку кросівок

Захист носків на обох кросівках - чудовий. На Trailroc285 він видається слабшим, однак правильно підібраний розмір все компенсовує.

 

Підошва

 

У Trailroc (верхній кросівок) протектор менш агресивний, шипи дрібніші. За рахунок цього - при потраплянні у якесь велике багнисько - що для наших трейлів рутинно - може бути біда. Зате,  по відносно сухому, не надто багнистому - біжиться як у шиповках:)
Roclite305 - всюдиходи, які легко торували собі шлях і багнистими Ірдинськими болотами, і Чорногорою з її камінцями, і, навіть, "забігали" на каміння на скелях Довбуша.

У обидвох кросівок є захистні пластини в підошві Rock plate i Metaplate, які дозволяють бігти  по всілякому камінню та не переживати, що це каміння простромить підошву.

Використання

Trailroc285 - охоче взяв би на якийсь не дуже грязький трейл, де можна гарно розігнатися (на кшталт Cappadocia ultra)

Roclite305 - "універсали", які можна брати скрізь - де не підійдуть 285:)

 

І на останок...
Трейли, особливо ультра-трейли, вимагають прискіпливого підходу до вибору взуття. Неможливо бігати (принаймні довго:) аби в чому й при цьому показувати гарні результати та не травмуватися. Тому, які б цілі у трейлі ви перед собою не ставили, просто фінішувати чи поборотися за подіум - кросівки це не той елемент спорядження на якому слід економити. Вивчайте характеристики. Міряйте, тестуйте в "бойових умовах". Та - бігайте довго і без травм!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

Ультра-рік 2018: бігові та не-бігові підсумки

January 9, 2019

1/3
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square